کوه خواری آواری بر سر روستاییان/ با دستور دادستان پردیس ۵ هکتار از اراضی ملی آزادسازی شد

گروه استان‌ها- بخشدار مرکزی پردیس گفت: ۵ هکتار از اراضی خارج از محدوده حریم شهر پردیس با دستور قضایی از چنگال کوه خواران تخریب و آزادسازی شد.

کوه خواری بحرانی که جان طبیعت، محیط‌زیست و ساکنان روستاهای خارج از بافت را تهدید می‌کند و این پدیده نه‌تنها آسیب‌هایی را به منابع طبیعی واردکرده بلکه زنگ خطری برای جان انسان‌ها است.

محمود حیدری بخشدار مرکزی شهرستان پردیس اظهار داشت: متصرفان و افراد سودجو در محدوده حریم شهر در بافت خارج از محدوده، به‌طور چشمگیری به کوه خواری و کوه بری روی آورده‌اند.

وی افزود: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه‌نشینی شهرها به یک معضل تبدیل‌ شده و افرادی سودجو برای تأمین منافع مالی خود اقدام به کوه خواری و احداث بنا در محدوده‌های طرح هادی روستای باغ کمیش کرده‌اند.

بخشدار مرکزی شهرستان پردیس در ادامه گفت: کوه خواری در روستای باغ کمیش در غرب، شمال غربی و جنوب غربی که در موقعیت توپوگرافی بالاتر از سطح روستا پیشروی داشته که با ساخت‌وسازهای غیر مجاز و برداشت‌های بی‌رویه از کوه، خطرات جدی ریزش کوه و حوادث ناگواری را برای ساکنان این منطقه به وجود آورده است.

حیدری یادآور شد: محدوده طرح هادی روستای باغ کمیش از توابع شهرستان پردیس حدود 20 هکتار در نظر گرفته شده که با ساخت‌ و سازهای بی‌رویه این آمار به 34 هکتار رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه