رفت و آمد به شهر پردیس | 3 مسیر + زمان + BRT و مترو

در این مقاله سعی داریم شما را با رفت و آمد به شهر پردیس و موقعیت آن آشنا سازیم. شهر تهران که با توجه به جمعیت، وسعت و تمرکز امکانات، پایتخت ایران شناخته می‌شود، توان جذب مهاجرین سرریز شده و اسکان دهی به آنان را ندارد و به همین دلیل شهرها و شهرک ها جدیدی در اطراف پایتخت ایران پدید آمدند.

این شهرهای جدید به منظور جذب موج سرریز شده به سمت کلان شهرها، احداث شده و خواهند شد‌. امروز صحبت در رابطه با رفت و آمد به شهر پردیس است پس در ابتد باید موقعیت مکانی، اقلیمی و جغرافیایی منطقه را به خوبی بررسی کنیم.

موقعیت شهر جدید پردیس

شهر جديد پردیس از پيش طراحی شده است در واقع یک منطقه پیش ساخته می‌باشد که در اراضی بکر و باير در 35 کيلومتری شمال شرق تهران با مساحتی حدود 2600 هکتار قرار دارد و به منظور جذب جمعیت و اسکان دهی به موج سرریز شده برای اشتغال یا مهاجرت به تهران، احداث شد. حد فاصل مرکز تهران تا شهرک جدید پردیس چهل و چهار کیلومتر است.

موقعیت شهر پردیس

فازهای پردیس

 در این بخش قصد داریم به معرفی فازهای پردیس به صورت اجمالی بپردازیم. شهر جدید احداث پردیس 9 فاز دارد که 6 فاز از آن قابل سکونت بوده است و شما می‌توانید با مراجعه به صفحه املاک پردیس مثل خرید خانه در فاز 5، فاز 8 ، فاز 9 و … مراجعه نمایید. و 3 فاز دیگر جنبه توریستی و گردشگری برای شهروندان فراهم می‌کند که از مناطق توریستی شهر پردیس می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: منطقه آبشار کمرد، منطقه جوزک، منطقه واصفجان، منطقه پیست آبعلی، دریاچه سد لار و منطقه لار، دریاچه تار و… بسیاری از مکان‌های دیدنی و تاریخی در این شهر جدید احداث واقع است. (برای اطلاع بیشتر از جزئیات فاز ها به مطلب نقشه فازهای پردیس در همین سایت مراجعه کنید.)

فاز 1 و 2 و 3 بخشی از فاز 4، فاز 8 و 11 از مناطق قابل سکونت پردیس است، فاز یک متشکل از خانه های ویلایی و آپارتمانی بوده که قیمت ها در این فاز پردیس نسبت به دیگر قسمت ها بالاتر بوده و ویلا های سه میلیارد تومانی اکثرا در این فاز یافت می‌شود زیرا این فاز از نظر محل جغرافیایی قرارگیری مناسب تر است. (منظور از خانه‌های ویلایی اغلب دو یا سه طبقه با حیاط مشترک است.)

تسهیلات سرگرمی همچون سینما ، پارک ،مراکز خرید ، و مراکز رفاهی- درمانی مانند درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشت، مدرسه، مهدکودک و کلاس های آموزشی به مرور ساخته شده و در حال حاضر بهترین محل برای سکونت محسوب می‌شود. در ادامه به بررسی انواع مسیرهای رفت و آمد به شهر پردیس می‌پردازیم.

نقشه فازهای پردیس

مسیرهای رفت و آمد به شهر پردیس

از تهران تا پردیس حدودا سه مسیر برای رفت و آمد با اتومبیل شخصی و مسیر هایی برای وسایل حمل و نقل عمومی وجود دارد. شما از طریق این مسیر ها می‌توانید به شهرک جدید احداث پردیس بروید.

مسیر اول

طول ۴۸ کیلومتر، ۵۶ دقیقه زمان

مسیر بدین شرح است: خیابان امام خمینی (ره)، خیابان امیر‌کبیر، خیابان ری، بزرگراه محلاتی، بزرگراه بسیج، بزرگراه یاسینی، جاده دماوند، آزادراه شهید قاسم سلیمانی.

مسیر دوم

طول ۵۵ کیلومتر، ۵۶ دقیقه زمان

مسیر بدین شرح است: خیابان کارگر جنوبی، خیابان امام خمینی رحمت الله، تونل توحید، تونل توحید-بزرگراه چمران، بزرگراه چمران، بزرگراه شهید همت، بزرگراه زین الدین، بزرگراه یاسینی، آزادراه شهید قاسم سلیمانی.

مسیر سوم

طول ۵۱ کیلومتر، ۴۸ دقیقه زمان

مسیر بدین شرح است: خیابان امام خمینی (ره)، خیابان امیر‌کبیر، خیابان ابن سینا ، خیابان سپاه ، خیابان بابا خانلو(سرباز)، بزرگراه صیاد شیرازی، بزرگراه صدر، بزرگراه بابایی، آزادراه شهید قاسم سلیمانی.

مسیر رفت و آمد به شهر پردیس با وسایل نقلیه عمومی

مترو تهران-پردیس ۲۴ کیلومتر است. شهر جدید پردیس در ادامه خط ۲ مترو تهران است که هم اکنون ایستگاه فرهنگسرای اشراق تهرانپارس در انتهای آن قرار دارد. از طول خط ۲۴ کیلومتری مترو تهران-پردیس، ۹ کیلومتر آن تونل است، این تونل دو قلو بوده و لازم است ۱۸ کیلومتر حفاری انجام گیرد.

قطار برقی پردیس به ‌شهر تهران از جنوب فاز ٣ شهر جدید پردیس و در مرز شهر بومهن آغاز می شود و پس از طی حدود ۴ کیلومتر به ایستگاه میانی در شمال تقاطع دره بهشت فاز ٨ پردیس می رسد و با طی ٢٠ کیلومتر دیگر به ایستگاه پایانه جدید شرق در انتهای خط ٢ مترو ‌شهر تهران متصل  می‌شود. (لازم به ذکر است، مترو تهران-پردیس هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.)

مسیر رفت و آمد به شهر پردیس

نتیجه گیری

همان‌طور که در طول مقاله بیان شد، برخورداری شهر پردیس از موقعیت جغرافیایی مناسب همچون نزدیکی و دسترسی آسان به شهر تهران در کنار ایجاد امکانات و شرایط مورد نیاز جهت بهره‌مندی از یک زندگی راحت و آسوده باعث افزایش تمایل افراد به زندگی در این منطقه شده ‌است.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ شهر پردیس و امکانات مختلف آن با مشاورین مجرب مجموعه ما تماس حاصل کنید.

سوالات متداول

 

مترو تهران-پردیس ۲۴ کیلومتر است. شهر جدید پردیس در ادامه خط ۲ مترو تهران است که هم اکنون ایستگاه فرهنگسرای اشراق تهرانپارس در انتهای آن قرار دارد.

شهر جديد پردیس از پيش طراحی شده است در واقع یک منطقه پیش ساخته می‌باشد که در اراضی بکر و باير در 35 کيلومتری شمال شرق تهران با مساحتی حدود 2600 هکتار قرار دارد

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه