کیفیت خانه‌های پردیس معیار اصلی برای سرمایه ‌گذاری

سرمایه‌گذاری در مسکن و شهرهای در حال رشد مانند پردیس، پرند و… به دید بلندمدت می‌تواند بسیار مناسب باشد؛ در صورتی که بتوانید بهترین فاز برای سرمایه‌گذاری در پردیس را بشناسید، این سرمایه‌گذاری قطعا سودآور خواهد بود؛ اما قبل از هر سرمایه‌گذاری بیایید کیفیت خانه‌های پردیس را بررسی کنیم تا امکانات رفاهی، خدماتی، ارتباطی و… را بشناسیم و برای سرمایه‌گذاری بهتر از آن‌ها استفاده کنیم.

خانه‌های پردیس کجا هستند؟ چرا توجه افراد زیادی به این شهر معطوف شده؟ کیفیت خانه‌های پردیس برای سرمایه‌گذاری و دید بلند مدت چگونه است؟ آیا کیفیت خانه‌های پردیس در فازهای مختلف متفاوت است؟ منظورمان از کیفیت خانه‌های پردیس چیست؟

سرمایه‌گذاری در شهر پردیس

برای ورود به بازار مسکن، علاوه بر سرمایه اولیه، دانش و اطلاعات کافی از این بازار بسیار مهم است؛ چرا که سرمایه‌گذاری با علم به افزایش سود شما کمک می‌کند. در غیر این صورت، با ورود بدون دانش به بازار نه تنها ممکن است سرمایه خود را از دست بدهید، بلکه می‌تواند مشکلات مالی و قانونی پیرامون این مسائل به بار آورد.

حال می‌خواهیم بدانیم کدام یک از فازهای شهر پردیس برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟ مسلما فازی که کیفیت خانه‌های پردیس در آن بهتر باشد (از نظر موقعیت مکانی و شهری، امکانات رفاهی، خدماتی و…) برای سرمایه‌گذاری بلند مدت بسیار مناسب است.

کیفیت خانه های پردیس

اطلاعات کلی درباره کیفیت خانه‌های پردیس

شهر پردیس در 17 کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد و جزو مناطق حاشیه‌ای محسوب می‌شود. انتخاب بهترین منطقه در پردیس برای خرید خانه و سرمایه‌گذاری، بسیار اهمیت دارد چرا که بسیاری از افراد ساکن این شهر در تهران یا کرج مشغول به کار هستند و باید کیفیت خانه‌های پردیس را قبل از هرچیز بررسی کنند. به عنوان مثال امکانات رفاهی و تفریحی، مراکز خدماتی پردیس، موقعیت مکانی خانه و… .

به طور کلی فاز 1 و فاز 2 پردیس که جزو بخش‌های قدیمی شهر محسوب می‌شوند، بهترین مناطق برای خرید خانه، سکونت و اجاره نشینی است. این دو فاز امکانات رفاهی و خدماتی بسیاری دارند و اکثر آپارتمان‌های موجود در این مناطق گران قیمت و متراژ بالا هستند؛ اما کیفیت خانه‌های پردیس برای سرمایه گذاری چگونه است و کدام فازها مناسب هستند؟

فاز 3 و 4 پردیس محله‌های متوسط رو به بالا محسوب می‌شوند و از نظر کیفیت رفاهی برای خرید و سکونت مناسب هستند؛ در حال حاضر فاز 8 و فاز 11 پردیس دو فاز نوساز و تازه تاسیس شهر پردیس، قیمت پایین‌تری نسبت به دیگر فازها دارند که کیفیت آن‌ها برای سرمایه‌گذاری می‌تواند گزینه مناسبی باشند.

فاز 5 و 9 در شهر پردیس در دست ساخت هستند و به بهره‌برداری نهایی نرسیده‌اند! اگر قصد شما سرمایه‌گذاری با هزینه کم است، این دو فاز را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ اما به دلیل مسکن مهری بودن فاز 9 پردیس، ممکن است کیفیت خانه‌های پردیس در این فاز پایین‌تر از دیگر بخش‌ها باشد.

بررسی کیفیت خانه‌های پردیس برای سرمایه‌ گذاری

مهم‌ترین معیار برای خرید ملک، کیفیت خانه‌های پردیس است! منظور از کیفیت تنها کیفیت ساخت ساختمان‌ها نیست و عوامل مختلفی در کیفیت خانه‌های پردیس دخیل هستند. شما برای خرید خانه باید به موارد ذیل دقت کنید:

 • موقعیت مکانی ملک
 • دانستن زمان مناسب سرمایه‌گذاری
 • کیفیت خانه‌های پردیس (امکانات رفاهی، خدماتی، و…)
 • آگاهی از شرایط بخش‌های مختلف جهت خرید
 • تصمیم برای خرید نوع خانه (نوساز، کلنگی و…)
 • تصمیم‌گیری برای خرید خانه کوچک یا بزرگ
 • و…

بررسی کیفیت خانه‌های پردیس

بررسی نکات مهم

 1. برای سکونت در پردیس باید بودجه خود را مشخص کنید؛ بر همین اساس و نیز طبق کیفیت خانه‌های پردیس برای خرید آپارتمان در پردیس تصمیم‌گیری کنید.
 2. کیفیت خانه‌های پردیس در فاز 1 و 2 که از امکانات شهری بیشتری برخوردارند بهتر است و بهترین منطقه برای سکونت محسوب می‌شوند.
 3. فازهای 9 و 5 به طور کامل بهره‌برداری نشده، زمان تحویل مشخص نیست و کیفیت خانه‌های پردیس در این فاز پایین‌تر از دیگر بخش‌ها است؛ زیرا در فاز 9 ملک‌ها تحت نظر مسکن مهر بودند.
 4. اگر به سراغ سرمایه‌گذاری در فاز مسکن مهر پردیس می‌روید، بهتر است بدانید هرچند مبلغ کمی پرداخت می‌کنید؛ اما هیچ تضمینی وجود ندارد تا ملک خود را سر موعد تحویل بگیرید.
 5. این را نیز بدانید که فازهای تازه ساز به نسبت کیفیت خانه‌های پردیس در فازهای 1 و 2 بسیار پایین‌تر هستند.

با توجه به نکات و توضیحات ذکر شده می‌توانید بهترین فاز را متناسب با بودجه و سطح نیاز خود برای زندگی انتخاب کنید.

شهر جدید پردیس در فاصله‌ی 17 کیلومتری از تهران و 45 کیلومتری از پایتخت واقع شده‌است. ممانعت از افزایش خارج از کنترل جمعیت ساکن شهر تهران، هدف اصلی شکل‌گیری چنین شهرکی به شمار می‌رود. ایجاد مراکز رفاهی و خدماتی متفاوت از جمله نتایج افزایش توجه و تمایل تعداد کثیری از افراد جهت سکونت در منطقه‌ی پردیس تهران محسوب می‌شود. در این مقاله با مراکز خدماتی پردیس اطلاعات بیشتری کسب می‌نمایید.

 

فازهای شهر پردیس و امکانات خدماتی آن ها

عوامل مختلفی همچون نزدیکی فاصله پردیس تا تهران، برخورداری مسکن از قیمت مناسب به علت وجود پردیس در اطراف تهران، شرایط آب‌وهوایی مطلوب در اثر قرارگیری در بافتی کوهستانی و مواردی از این قبیل در جذب و جلب توجه بخشی از اشخاص علاقمند به سکونت در پایتخت نقش مهم و اساسی دارند. با افزایش روز افزون جمعیت ساکن در شهر جدید پردیس به تدریج امکانات خدماتی و رفاهی متفاوت و مناسبی در چنین منطقه‌ای شکل گرفت.

شهر جدید پردیس به طور کلی دارای 11 فاز می‌باشد. فاز 1 و فاز 2 پردیس از جمله قدیمی‌ترین فازهای این منطقه به شمار می‌روند. به همین علت هم بیشترین و بهترین مراکز خدماتی پردیس در این فازها قرار دارند. اجرای پروژه مسکن مهر پردیس نیز در فاز سه شهر پردیس صورت گرفته‌است. این فاز از امکانات و خدماتی همچون دسترسی آسان به حمل‌ونقل عمومی و مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری متنوع بهره می‌برد.

بر خلاف فاز 3، فاز 4 پردیس به سرویس حمل‌ونقل عمومی دسترسی راحتی نداشته، اما دارای یک پژوهشکده و همچنین یک بیمارستان می‌باشد. فازهای در حال ساخت 5 و 9 نیز به تدریج و همزمان با تکمیل ساختمان‌ها از لحاظ امکانات رفاهی و خدماتی گسترش و بهبود می‌یابند.

ساخت فازهای شش و هفت واقع در چنین منطقه‌ای با اهداف پژوهشی، آموزشی و صنعتی انجام شده‌است. علاوه بر فاز سه، هشتمین فاز این منطقه نیز به اجرای پروژه ملی مسکن مهر اختصاص یافته‌است. این نکته قابل ذکر است که نوسازی فاز هشت در وجود کمتر امکانات رفاهی و خدماتی مناسب و لازم جهت زندگی نقش بسزایی داشته‌است.

ساختمان‌های موجود در فاز 11 پردیس تهران نیز همانند فاز هشت از نوع پروژه مسکن مهر بوده، اما با این تفاوت که وظیفه‌ی پیمانکاری و ساخت‌وساز آن‌ها بر عهده‌ی یک شرکت ترکیه‌ای به نام کوزو می‌باشد. همچنین مراکز و امکانات خدماتی و رفاهی در فاز یازده هنوز در حد لازم و کافی برای یک زندگی با آرامش و راحت نمی‌باشد.

آشنایی با انواع امکانات رفاهی و مراکز خدماتی پردیس

طبیعتا شهر پردیس به علت نوساز بودن نسبت به شهر تهران و پایتخت از امکانات و خدمات کمتری بهره می‌برد، اما به مرور زمان شرایط لازم جهت توسعه شهر پردیس و گسترش امکانات آن فراهم می‌شود. در ادامه با کلیه‌ی امکانات خدماتی و رفاهی موجود در شهر جدید پردیس آشنا می‌شوید.

مراکز خرید و پاساژها

به دنبال افزایش جمعیت در شهر پردیس یکی از مراکز خدماتی و در واقع تفریحات مورد علاقه مردم به ویژه بانوان یعنی مراکز خرید و پاساژهای متنوع در این منطقه شکل گرفتند. مرکز خرید بهارستان به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراکز خرید موجود در شهر جدید پردیس در ابتدای چنین منطقه‌ای قرار گرفته‌است. از دیگر مراکز خرید معروف و لوکس پردیس می‌توان به پردیس، یاقوت، ایران‌زمین و گلستان اشاره داشت.

مراکز بهداشت و درمان

از جمله نیازهای اساسی و مهم هر انسان و هر منطقه‌ای خدمات درمانی می‌باشد. شهر جدید پردیس نیز شامل این قاعده می‌شود. این منطقه از چهار مرکز درمانی برخوردار است. مرکز درمانی پردیس واقع در فاز یک، دو مرکز درمانی به نام‌های مهرجرد و کوثر در فاز دو و همچنین بیمارستانی تحت عنوان شفاء در فاز چهار به عنوان مراکز خدماتی پردیس شناخته می‌شوند.

داروخانه های پردیس

شهر جدید پردیس به منظور ارائه‌ی خدمت به مردم دارای داروخانه‌های متعدد در مناطق مختلف می‌باشد. به طور کلی این منطقه از وجود 30 داروخانه و کلینیک بهره می‌برد. داروخانه‌های دکتر شهریاری، نسرین، فاز 8، مهرجرد، فاطمی و شیدادوست از جمله داروخانه‌های مطرح در شهر پردیس محسوب می‌شوند.

مساجد و مراکز مذهبی

این شهر دارای مراکز مذهبی و مساجد بسیاری از قبیل امامزاده سلطان مطهر، مسجد الغدیر و مسجد امیرالمؤمنین (ع) می‌باشد.

 

 

رستوران ها

صرف غذا در رستوران یکی از تفریحات سالم و مورد علاقه‌ی مردم محسوب می‌شود. مسئولین شهر پردیس نیز به منظور رفع این نیاز مردم، اقدام به راه‌اندازی رستوران‌های متعدد در چنین منطقه‌ای کرده‌اند. رستوران‌های بیگرد، لاکچری پردیس، برگریل و عمارت عصر نوین در زمره‌ی محبوب‌ترین رستوران‌ها و مراکز خوراکی شهر جدید پردیس قرار دارند.

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

از دیگر مراکز خدماتی پردیس می‌توان به وجود یکسری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام‌نور واحد پردیس اشاره کرد. همچنین مهم‌ترین و نخستین پارک فناوری بین‌المللی ایران یعنی پارک فناوری پردیس در مجاورت این شهر واقع شده‌است.

اداره ها و مراکز دولتی

شهر پردیس از وجود تعدادی اداره و شرکت همچون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کار- تعاون و رفاه اجتماعی، اداره امور مالیاتی، اداره صنعت- معدن و تجارت، آموزش‌ و پرورش، پلیس راهور، کلانتری، دادگستری، اداره منابع طبیعی، سازمان حمل‌ونقل، فرمانداری، شرکت عمران شهر جدید پردیس، شهرداری، اداره تربیت‌بدنی و همچنین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهره می‌برد.

پارک ها و مراکز تفریحی

پارک‌های مشاهیر، نورالشهدا، سلامت، ولایت و بوستان‌های گلها، ارغوان، الغدیر و خلیج‌فارس به عنوان پارک‌ها و بوستان‌های مطرح در پردیس شناخته می‌شوند. رودخانه جاجرود و پل شاه‌عباسی، قلعه تاریخی گلخندان، سد لتیان و همچنین آبشار کمرد واقع در نزدیکی رودهن از جمله مراکز تفریحی و مکان‌های مورد علاقه ساکنین این منطقه به حساب می‌آیند.

چگونگی رفت و آمد به پردیس

متأسفانه شهر جدید پردیس از خط مترو برخوردار نیست. اشخاص دارای خودروی شخصی به منظور رفت‌وآمد به شهر پردیس بایستی از بزرگراه‌های منتهی به آزادراه تهران- پردیس استفاده نمایند. حداقل زمان مورد نیاز برای رانندگی از مرکز تهران به سمت پردیس و البته بدون در نظرگیری ترافیک در ساعات شلوغی شهر تهران 45 تا 50 دقیقه می‌باشد.

افراد فاقد وسیله‌ی‌نقلیه شخصی نیز ناگزیر به استفاده از مترو، تاکسی و اتوبوس هستند. به این صورت که چنین افرادی بایستی در ایستگاه‌های فرهنگسرا، تهرانپارس و یا نوبنیاد متعلق به مترو پیاده و سپس به وسیله‌ی اتوبوس و یا تاکسی خود را به شهر پردیس برسانند.

 

مراکز خدماتی پردیس و سهولت زندگی

همان‌طور که در طول مقاله بیان شد، افزایش تمایل مردم به زندگی در شهر پردیس منجر به راه‌اندازی مراکز و امکانات خدماتی و رفاهی مختلف در این منطقه گردید. البته هنوز شهر جدید پردیس از لحاظ یکسری خدمات و امکانات رفاهی از جمله مترو دچار کمبودهایی است. چنین کمبودهایی به تدریج و با گسترش و تکمیل تمامی فازهای این شهرک رفع می‌شوند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی امکانات و خدمات شهر پردیس با ما تماس حاصل فرمایید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “کیفیت خانه‌های پردیس معیار اصلی برای سرمایه ‌گذاری”

 • مبین

  بیش از هزاران آگهی خرید آپارتمان در پردیس، ویلا و خانه مسکونی در سایت بیا پردیس

  پاسخ دادن
 • نوشین

  مطالبتون واقعا به ما در خرید آپارتمان در پردیس کمک میکنه. ممنون

  پاسخ دادن
 • الناز قاسمی

  با تشکر از توجه شما به بیا پردیس

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه