بهترین فاز پردیس برای زندگی ✅ کدام است؟

با افزایش قیمت مسکن در تهران بسیاری از افراد به مناطق حومه ­ای مانند پردیس برای زندگی نقل مکان می­ کنند. مهم ترین سوالی که برای ما به وجود می‌آید این است که: بهترین فاز پردیس برای زندگی کدام است؟

شهر پردیس اگرچه اکنون نسبت به گذشته رشد قابل توجهی داشته است؛ ولی همچنان جای رشد در این منطقه وجود دارد و بسیاری از افراد اقدام به سرمایه­‌گذاری در پردیس می کنند. شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد بهترین فاز پردیس برای زندگی کدام است؟ برای آن­که به جواب این سؤال برسید اول بهتر است به این سؤال پاسخ دهید که چه معیارهایی برای شما یک مکان را تبدیل به جای خوبی برای زندگی می­ کند؟ با مراجعه به قسمت طرح و اقدامات در سایت شرکت عمران شهر جدید پردیس می توانید اطلاعاتی از فرصت های موجود کسب نمایید.

 وجود چه امکانات و شاخص­ هایی شما را ترغیب می­ کند در جایی اقدام به خرید ملک نمایید؟ همه ­این­ها روی تصمیم شما برای اینکه بهترین فاز پردیس برای زندگی را انتخاب کنید تأثیرگذار است. بنابراین هر فردی متناسب با معیارهای خود اقدام به خرید خانه می­کند و ممکن است محله­ ای که شما برای زندگی انتخاب می ­کنید از نگاه شخص دیگری چندان جای مناسبی نباشد.

در این مقاله تلاش ما این است که بتوانیم ویژگی فازهای یک تا یازده پردیس را توضیح دهیم تا شما براساس آن­چه مدنظرتان است بتوانید اقدام به خرید، اجاره یا سرمایه ­گذاری در پردیس نمایید.

بهترین فاز پردیس برای زندگی

آیا مسکن مهر برای سرمایه­ گذاری در پردیس مناسب است؟  

افراد زیادی اقدام به خرید خانه در پردیس می کنند و مسکن مهر در این منطقه طرفداران بسیاری دارد. اما باید به این نکته توجه کرد که علت خریداری زیاد خانه­ های مسکن مهر چه چیزی است؟ آیا به علت نوع طراحی یا کیفیت ساخت خانه­ ها مورد توجه قرار گرفته ­است یا صرفاً ارزان­تر بودن این خانه­ ها است که سیل عظیم مشتریان را به سمت خود روانه کرده است؟

پاسخ روشن است. این خانه­ ها از زیرساخت­ های مناسب برخوردار نیستند و کیفیت لازم را ندارند؛ تنها عامل برتری آن ارزان­تر بودن و تسهیلات بلندمدتی است که به آن تعلق می­ گیرد. بنابراین سرمایه­ گذاری در این خانه­ ها کار چندان درستی به­ نظر نمی­ آید. این خانه ­ها در فازهای ۸،۹ ،۵ و ۱۱  پردیس قرار دارند.

بیشتر افرادی که در این بخش اقدام به خرید خانه می کنند از قشر نسبتاً ضعیف هستند که برایشان بسیار مقرون ­به ­صرفه­ تر است؛ زیرا به بودجه­ کمتری نیاز دارند. بنابراین با توجه به این­ موارد زیر می ­توانید در مورد خرید یا عدم خرید خانه­ های مسکن مهر پردیس تصمیم ­گیری کنید.

 •  موضع شما از خرید چه چیزی است؟
 • بودجه شما برای خرید خانه چه ­مقدار است؟
 • آیا قصدتان از خرید سرمایه­ گذاری است یا می­ خواهید در این خانه ­ها زندگی کنید؟

بررسی این گزینه­ ها می­تواند به شما کمک کند انتخاب درست­ تری داشته باشید.

مسکن مهر پردیس

آیا می­ توان به سرمایه­ گذاری در پردیس به چشم یک فرصت نگاه کرد؟

 واقعیت این است که هیچ­کس نمی ­تواند قطع به یقین بگوید در آینده صد در صد قیمت خانه­ های این شهر افزایش پیدا می­کند. چیزی که مشخص است این موضوع است که همیشه مناطقی که در ابتدا رشد کافی نکرده­ و درعین حال پتانسیل رشد دارند می ­توانند گزینه  مناسبی برای سرمایه ­گذاری باشند. این منطقه نیز پتانسیل بالایی دارد. برای مثال برخی از فازهای پردیس مانند فاز یک درحال حاضر افزایش قیمت قابل توجهی داشته­ اند. سرمایه­ گذاری در پردیس می­تواند گزینه­ مناسبی برای سرمایه­ گذاران در بلندمدت باشد.

  فاز ۱۱ پردیس درحال حاضر به اندازه­ کافی رشد نکرده­ و می­ تواند رشد قابل توجهی در آینده داشته باشد. برخی براین باورند که این فاز می­ تواند انتخاب خوبی برای سرمایه­ گذاری باشد. خانه­ های این محله بیشتر نوساز است و امکانات کافی مانند فاز ۱ تا ۳ پردیس را ندارد؛ به­ همین خاطر پروژه ­های بیشتری می­ توان در آن انجام داد که بر قیمت زمین این منطقه تأثیر بیشتری خواهد داشت.

به­ طورکلی این شهر با افزایش امکانات رفاهی، درمانی و بهبود حمل­ ونقل می­تواند جذابیت بیشتری برای خریداران پیداکند. سرمایه­ گذاری در بخش سینما، شهربازی،  مراکز تجاری و… نیز می­ تواند در آینده سود زیادی را عاید سرمایه­ گذاران خود کند. پردیس منطقه­ ای خوش آب­ وهوا است و می­توان آن را به عنوان جاذبه­ ای توریستی نیز نام برد. اگر بخواهیم تعدادی از این جاذبه ­ها را نام ببریم شامل موارد زیر است:

 •  آبشار کمرد
 • دریاچه سد لار
 • دریاچه تار دماوند
 • پیست آبعلی

آیا فاز یک، دو و سه پردیس بهترین فاز پردیس برای زندگی هستند؟

می­ توان گفت فاز یک تا سه پردیس محله­ های خوبی برای خرید خانه و سکونت در آن هستند. امکانات تفریحی، مراکز درمانی، مجتمع ­های تجاری و… باعث رونق بیشتر این مناطق شده ­است. فاز یک پردیس یکی از قدیمی­ ترین فازهای پردیس است به­ همین­ خاطر تا حدی نسبت به بقیه­ مناطق آن رشد بیشتری داشته است و بسیاری از افراد از مدت­ها قبل در این منطقه سکونت دارند. بنابراین قیمت خانه­ های آپارتمانی و ویلایی این فاز نسبت به فاز­های دیگر گران­ تر است.

در فاز دو پردیس نیز مراکز خرید و درمانگاه ­های مهرجرد و کوثر جمعیت خوبی را جذب این منطقه کرده­ و باعث افزایش قیمت خانه ­های آن شده­ است. فاز سه پردیس همچون فاز یک و دو از مناطق خوب شهر محسوب می شود. هرچندکه خانه ­های این فاز به دو بخش مسکن مهر و خانه­ های ساخت شخصی تقسیم می­ شوند و بنابراین با توجه به اینکه کدام خانه­ ها را انتخاب کنید و خواستار چه میزان امکاناتی باشید قیمت پایین­ تر یا بالاتری را پرداخت می­ کنید.

 

املاک فاز 1، 2 و 3 شهر پردیس

بهترین فاز پردیس برای زندگی بین فاز هشت و نه پردیس کدام است؟

فاز هشت پردیس و فاز نه پردیس بیشتر به خانه ­های مسکن مهر اختصاص پیدا کرده است و همانطور که پیشتر اشاره شد ممکن است چندان گزینه مناسبی برای سرمایه­ گذاری نباشد. حال اگر برای زندگی بین فاز هشت پردیس و نه مردد مانده­ اید بهتر است که فاز هشت را انتخاب کنید. ساختمان­ های فاز ۹ پردیس طراحی و ساختار ضعیف­ تری دارد. بنابراین اگر به فکر اجاره ­دادن یا به ­طورکلی سرمایه­ گذاری در این خانه ­ها هستید احتمال دارد برایتان دردسرساز شود.

امکانات تفریحی و رفاهی در این منطقه نیز پایین است و بیشتر ساختمان­ ها آپارتمانی است به ­همین ­خاطر جزو محله­ های سطح پایین­ تر پردیس حساب می ­شود. هرچند که خود این موضوع نشان از رشد کم آن­ها دارد اما مشخص نیست وضعیت آن­ها به همین­ صورت باقی می­ ماند یا خیر. درنهایت تصمیم با شما است که کدام منطقه را برای خرید یا اجاره انتخاب کنید ولی تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید تا در آینده از انتخاب­تان پشیمان نشوید.

بهترین فاز پردیس برای زندگی

 

املاک فاز 8 و 9 شهر پردیس

آیا افتتاح متروی تهران-پردیس در افزایش ارزش زمین ­های پردیس مؤثر است؟

قطعاً احداث مترو در هر منطقه ­ای موجب رونق در آن منطقه خواهد شد. نزدیکی به سیستم حمل­ ونقل یکی از مهم­ترین فاکتورها برای انتخاب منطقه مسکونی یا تجاری است و می ­تواند توجه افراد زیادی را جلب کند. پیش­ بینی می ­شود که متروی تهران-پردیس تا ۵ سال آینده افتتاح خواهد شد ولی همانطور که مشخص است این یک پیش­ بینی است و کسی از تاریخ دقیق آن اطلاع ندارد. دسترسی به شهر پردیس درحال حاضر از طریق متروهای فرهنگ­سرا، تهران­پارس، نوبنیاد و وسایل نقلیه­ ی دیگر همچون تاکسی امکان ­پذیر است.

احداث متروی پردیس پروژه­ بسیار مهمی است که بر افزایش قیمت زمین­ و افزایش تقاضا برای خرید ملک در این منطقه به طرز چشم گیری تأثیرگذار است. ­

مترو پردیس

جمع­ بندی

همانطورکه می­دانید سرمایه­ گذاری در هر زمین  نیازمند تحلیل و بررسی است و از آن­جا که خرید خانه نیز موضوع مهمی است بهتر است از مشاورین این حوزه راهنمایی­ های لازم گرفته شود تا تصمیم خردمندانه ­تر و پربازده­ تری گرفته شود. فرقی ندارد قصدتان خرید خانه یا اجاره خانه باشد مهم­ترین کاری که اول از همه در این مورد باید انجام دهید سر زدن به این شهر و دیدن خانه­ های این منطقه از نزدیک است تا دید وسیع­ تری نسبت به آن پیداکنید. مطمئن باشید در تصمیم شما اثرگذار است و می ­تواند دید روشن ­تری به شما بدهد.

تحقیقات لازم را انجام دهید و بعد اقدام کنید. از آن­جا که این شهر تازه تأسیس است اما و اگر­ های بسیاری در آن وجود دارد ولی می توانید با بررسی­ های لازم ریسک سنجیده ­تر و در نتیجه انتخاب بهتری داشته باشید.

اگرچه هنوز امکانات این منطقه به­ اندازه شهر تهران نمی­ باشد ولی در بلندمدت پتانسیل این را دارد که از آن­چه که امروز می ­بینیم بسیار بهتر باشد. در آخر امیدواریم مطلب “بهترین فاز پردیس برای زندگی کدام است” برای شما مفید واقع شده باشد و تصمیم گیری در این راستا را برای شما راحت تر کرده باشیم.

 

سوالات متداول

 فاز یک تا سه پردیس محله­ های خوبی برای خرید خانه و سکونت در آن هستند. امکانات تفریحی، مراکز درمانی، مجتمع ­های تجاری و… باعث رونق بیشتر این مناطق شده ­است.

فاز 8 بهتر است، زیرا ساختمان­ های فاز ۹ پردیس طراحی و ساختار ضعیف­ تری دارد. بنابراین اگر به فکر اجاره ­دادن یا به ­طورکلی سرمایه­ گذاری در این خانه ­ها هستید احتمال دارد به مشکل بخورید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “بهترین فاز پردیس برای زندگی ✅ کدام است؟”

 • سارا ابریشمی

  بهترین فاز پردیس برای سرمایه گذاری و زندگی کدام است؟

  پاسخ دادن
 • محمود علی یاری

  پروژه مسکن مهر پردیس در کدام فاز ها قرار دارند

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه