بهترین شهر جدید برای زندگی | معرفی 3 شهر جدید

در حال حاضر به دلیل نرخ قیمت رو به افزایش مسکن در تهران، بسیاری از افراد به سمت خرید خانه در شهر‌های جدید اطراف تهران گرایش پیدا کرده‌اند و تلاش می‌کنند تا متناسب با بودجه خود، واحد مسکونی مناسبی را در این شهر‌ها خریداری نمایند. در صورتی که شما هم قصد خرید خانه در خارج از تهران را دارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بهترین شهر جدید برای زندگی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بررسی ویژگی ‌های شهر پردیس

پردیس از جدیدترین شهر‌های در حال توسعه است که در چند سال اخیر به دلیل مهاجرت‌های زیاد ناشی افزایش مکرر نرخ مسکن در پایتخت، رشد چشمگیری داشته و حدود 100 هزار سکنه را در خود جای داده است.

امکانات رفاهی و آب و هوا

پردیس از لحاظ امکانات رفاهی و سطح دسترسی عموم مردم به امکانات رایج شهر‌ها در جایگاه مناسب قرار دارد و همچنین قیمت خانه در آن نسبت به تهران، به مراتب پایین‌تر است. به همین واسطه پردیس توانسته به بهترین شهر جدید برای زندگی تبدیل شود. فاصله شهر جدید پردیس تا بزرگراه تهران حدود ۱۷ کیلومتر است که مسافت زیادی به حساب نمی‌آید پس رفت و آمد به شهر پردیس مناسب به نظر می‌آید. افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند می‌توانند با صرف زمان کمی به تهران دسترسی داشته باشند.

این شهر به دلیل مجاورت خود با کوه البرز یک شهر کوهستانی به حساب می‌آید که آب و هوای آن معتدل و سرد است. زمستان‌های این شهر نسبتا سرد و تابستان‌های معتدل و خنکی دارد که این ویژگی معمولاً برای اکثر شهروندان دلنشین و حائز اهمیت است.

فازهای پردیس

در این قسمت به معرفی فازهای پردیس می‌پردازیم. شهر پردیس دارای ۱۱ فاز است که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های منحصر به فردی داشته و از لحاظ امکانات رفاهی غنی هستند. معمولا افرادی که قصد اجاره یا خرید خانه‌های ویلایی را داشته باشند می‌توانند گزینه‌های بسیار مناسبی را در فاز‌های ۱ تا ۴ پیدا کنند. چرا که در این فاز‌ها معمولاً خانه‌هایی با متراژ بالای به صورت ویلایی بنا شده است. ولی اگر قصد خرید آپارتمان‌های مسکونی را دارید، بهتر است به فاصله ۵ تا ۱۱ مراجعه کنید و در بین گزینه‌های موجود بسته به بودجه خود بهترین شهر جدید برای زندگی را انتخاب کنید.

همچنین قیمت خرید خانه در فاز‌های پردیس بسته به کاربری زمین‌های مجاور، مراکز تجاری و مواردی از این قبیل متغیر است؛ ولی به طور کلی تمام واحد‌های مسکونی فاز‌های این شهر از قیمت مناسبی برخوردارند. ناگفته نماند که همچنان در شهر جدید پردیس واحد‌های مسکن مهر در دست ساخت هستند و افرادی که بودجه کمی را برای خرید خانه در اختیار دارند، می‌توانند واحد‌های مربوطه را پیش خرید کنند.

خرید خانه در پردیس

به عنوان بهترین شهر جدید برای زندگی، پردیس گزینه مناسبی است. چرا که هم از لحاظ آب و هوایی و هم از لحاظ امکانات رفاهی از قبیل مراکز تجاری، مراکز آموزش، ادارات دولتی و… پیشرفت چشمگیری داشته و همچنان در حال توسعه است. اگرچه این شهر نسبت به دیگر شهر‌های جدید قدمت کمتری دارد، ولی در این مدت کوتاه توانسته به یکی از پرمتقاضی‌ترین شهر‌های جدید تهران تبدیل شود.  

خرید خانه در پردیس

بررسی ویژگی ‌های شهر پرند

شهر پرند در فاصله ۳۳ کیلومتری جنوب غربی تهران بوده و در شهرستان رباط کریم واقع شده است که حدود 160 هزار نفر جمعیت دارد. شهر پرند به واسطه امکانات رفاهی مناسب خود توانسته سکنه زیادی را به خود جذب کند. این شهر نیز همانند پردیس از نظر امکانات رفاهی غنی بوده و دارای مراکز آموزشی، تفریحی، تجاری و… می‌باشد.  

امکانات رفاهی و آب و هوا

از مهمترین ویژگی‌های شهر پرند باید به پوشش گیاهی و تراکم فضای سبز زیاد آن اشاره کنیم. این شهر به واسطه تراکم فضای سبز خود محبوبیت بسیار زیادی دارد و بسیاری از افرادی که قصد خرید خانه در یکی از شهر‌های جدید اطراف تهران را دارند، معمولا به واسطه این ویژگی شهر پرند را انتخاب می‌کنند.

همچنین به واسطه پوشش گیاهی مناسب، این شهر آب و هوای معتدلی دارد و در فصول سال کمتر شاهده سرما و گرمای شدید خواهید بود. در صورتی که تمایل دارید در منطقه‌ای سرسبز با پوشش گیاهی مناسب زندگی کنید، پرند می‌تواند گزینه بسیار مناسبی نسبت به دیگر شهر‌های اطراف تهران باشد.

فازهای پرند

به عنوان گزینه­ ای دیگر برای بهترین شهر جدید برای زندگی باید به پرند اشاره کنیم. شهر پرند دارای 7 فاز بوده و به واسطه وجود وسایل نقلیه عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی، امکان تردد سریع بین فاز‌ها برای شهروندان فراهم شده است. در شهر پرند نیز واحد‌های مسکن مهر وجود دارد که می‌تواند برای افرادی با بودجه کم بسیار مناسب باشد. یکی دیگر از مزیت‌های اصلی شهر پرند که آن را به بهترین شهر برای زندگی تبدیل می‌کند، نرخ خرید مسکن پایین آن است.

در این شهر قیمت خانه علی الخصوص واحد‌های مسکن مهر پایین‌تر از دیگر شهر‌های اطراف تهران بوده و به همین واسطه افراد بیشتری توانایی خرید خانه در این شهر را دارند. از دیگر مزیت‌های شهر پرند باید به نزدیکی آن به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی شارژ کنیم که به همین واسطه شهروندان می‌توانند از طریق آزاد راه تهران و همچنین تهران ساوه به پایتخت دسترسی داشته باشند. جالب است بدانید عموم اقشاری که در این شهر زندگی می‌کنند کارمندان و بازنشستگان هستند و به همین دلیل پرند معمولاً فضای آرامی و کم هیاهویی دارد.

خرید خانه در پرند

در نتیجه پرند نیز می‌تواند بهترین شهر جدید برای زندگی باشد و در صورتی که بودجه کمی برای خرید مسکن در اختیار داشته و همچنین قصد دارید در یک منطقه خوش آب و هوا با پوشش گیاهی مناسب زندگی کنید، می‌تواند گزینه مناسبی برای شما به حساب بیاید.  

بررسی ویژگی ‌های شهرک اندیشه

شهرک اندیشه در شهرستان شهریار واقع شده و در ۳۰ کیلومتری استان تهران قرار دارد. این شهر از لحاظ سال ساخت و توسعه نسبت به پردیس قدمت بیشتری دارد و حدود 130 هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. به همین واسطه این شهرک بافت قدیمی و سنتی دارد و از لحاظ مدرن بودن بعد از پردیس و پرند در جایگاه سوم قرار می‌گیرد.

شهرک اندیشه

امکانات رفاهی و فازهای شهرک اندیشه

گزینه دیگر در موضوع بهترین شهر جدید برای زندگی شهرک اندیشه است. شهرک اندیشه نیز از لحاظ امکانات رفاهی از قبیل مدرسه، مراکز تفریحی و خرید، ادارات دولتی و… در جایگاه ویژه قرار دارد. شهرک اندیشه دارای ۶ فاز است که تقریباً تمام آن‌ها به صورت یکسان از امکانات رفاهی خوبی برخوردارند.  

در فاز‌های ۲ و ۵ اندیشه بیشتر خانه‌های ویلایی در کنار آپارتمان‌های مسکونی واقع شده است و افرادی که قصد دارند خانه‌هایی را در متراژ بالا خریداری یا اجاره نمایند، می‌توانند به این دو فاز مراجعه کنند. همچنین باید بدانید که فاز ۵ نسبت به فاز دو ازدحام جمعیتی کمتری دارد. در فاز ۳ اندیشه نیز به وفور خانه‌های ویلایی با متراژ بالا یافت می‌شود، ولی نسبت به دو فاز قبلی نرخ خرید خانه در آن بالاتر است. در نتیجه افرادی که توانایی مالی و بودجه بیشتری را در اختیار دارند، می‌توانند این فاز را برای خرید یا اجاره خانه انتخاب کنند.

فاز ۴ دارای واحد‌های آپارتمانی بیشتری بوده نرخ خانه در آن نسبت دیگر فاصله‌ها کمتر است و می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای افرادی با بودجه کم باشد. لازم به ذکر است که بدانید که املاک و زمین‌های موجود در فاز ۶ شهرک اندیشه نیز در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.

خرید خانه در شهرک اندیشه

به طور کلی شهرک اندیشه نیز می‌تواند به عنوان بهترین شهر جدید برای زندگی در نظر گرفته شود، چرا که هم از امکانات رفاهی و عمومی مناسبی برخوردار است و هم نرخ خرید خانه در آن نسبت به تهران پایین‌تر می‌باشد. در نتیجه اگر قصد دارید با بودجه کم خانه‌ای را خریداری نمایید و همچنین می‌خواهید که در یک منطقه با بافتی نسبتاً قدیمی و سنتی سکونت داشته باشید، می‌توانید شهرک اندیشه را انتخاب کنید.  

خرید و اجاره خانه در شهر‌های جدید

در این مقاله به بررسی بهترین شهر جدید برای زندگی پرداختیم و ویژگی‌های هر یک را به اختصار مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که برای خرید و اجاره مسکن در تهران بودجه کافی را در اختیار ندارید، می‌توانید هر یک از شهر‌های ذکر شده را برای سکونت خود انتخاب کنید.

در صورت تمایل می‌توانید با مراجعه به بخش‌های مختلف سایت بیا پردیس به صورت لحظه‌ای قیمت‌ها و گزینه‌های موجود را بررسی کرده و به صورت امن اقدام به خرید و اجاره مسکن نمایید. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به بخش مربوطه، آگهی شخصی خود را نیز در وب‌سایت ثبت کنید تا متقاضیان از آن مطلع شوند.

سوالات متداول

پردیس از جدیدترین شهر‌های در حال توسعه است که در چند سال اخیر به دلیل مهاجرت‌های زیاد ناشی افزایش مکرر نرخ مسکن در پایتخت، رشد چشمگیری داشته و حدود 100 هزار سکنه را در خود جای داده است.

پردیس از لحاظ امکانات رفاهی و سطح دسترسی عموم مردم به امکانات رایج شهر‌ها در جایگاه مناسب قرار دارد و همچنین قیمت خانه در آن نسبت به تهران، به مراتب پایین‌تر است.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “بهترین شهر جدید برای زندگی | معرفی 3 شهر جدید”

  • علی اسکندری

    ممنون برای مقایسه دقیق و اطلاعات جامع برای شهر های جدید

    پاسخ دادن
  • عسل خاتمی

    برای اگاهی از خبر های شهر جدید پردیس به این لینک https://pardis.ntdc.ir/ مراجعه نمایید

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه