0 تا 100 مراحل خرید ملک در پردیس

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که از افزایش قیمت خانه در تهران به ستوه آمده‌اید با ما همراه باشید تا مراحل خرید ملک در پردیس از جمله مسکن مهر پردیس را مرور کنیم. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید مسکن مد نظر خود را به سادگی و با اطلاعات کافی خریداری کنید.

خرید ملک در پردیس

همان‌طور که خرید خانه در تهران مراحل مشخصی دارد خرید ملک در پردیس نیز مراحلی دارد که باید آن‌ها را به ترتیب طی کنید. ما تمام این مراحل را برای شما ساده کرده‌ایم تا بتوانید به سریع‌ترین و مطمئن‌ترین شکل ممکن، ملک دلخواه خود را خریداری نمایید. بنابراین در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا مراحل خرید ملک در پردیس را بررسی کنیم.

مراحل خرید ملک در پردیس

مراحل خرید ملک در پردیس، در قدم اول

 • در مرحله اول طبق معمول، ملک مورد نظر را خودتان یا با کمک مشاور املاک پیدا کنید.
 • سپس برای استعلام اصالت ۵برگی باید به کارگزاری شرکت عمران پردیس مراجعه کنید. این کارگزاری در میدان عدالت، خیابان فروردین جنوبی قرار دارد.
 • برای استعلام وضعیت بدهی یا تسویه حساب پرینت به روز پرداختی‌ها از بانک مسکن استعلام گردد.
 • به دفاتر املاک معتبر مراجعه کنید تا مبایعه‌نامه بین خریدار و فروشنده نوشته و مقداری از ثمن معامله با موافقت دو طرف پرداخت شود. توجه کنید که در متن مبایعه‌نامه مبلغی با عنوان خسارت برای جلوگیری از زیان نوشته شود. (بانک‌ها چک رمزدار را برای مبالغ بالای ۲۰۰ میلیون تومان تنها با ارائه مبایعه‌نامه به شما می‌دهند.)

مراحل خرید ملک در پردیس، در قدم آخر

س از انجام مراحل فوق، کافی است اقدامات زیر را انجام دهید تا مراحل خرید ملک در پردیس تکمیل گردد.

 • به دفترخانه اسناد رسمی شهر پردیس مراجعه و از فروشنده وکالت بلاعزل و صلح‌نامه یا اقرارنامه دریافت کند. از آن‌جایی که می‌خواهید ملک را در شهر پردیس خریداری نمایید به دفترخانه‌های همین شهر مراجعه کنید تا مشکلات قانونی ناشی از ناآگاهی دفترخانه‌ها مواجه نشوید.
 • چک تضمینی را زمانی می‌توانید به فروشنده تحویل دهید که وکالت‌نامه، مبایعه‌نامه و صلح‌نامه محضری را امضا و رسید را در حضور شاهدین بگیرید.
 • در آخرین مرحله همراه مدارک مربوطه مسکن را به نام بزنید.

مراحل خرید ملک در پردیس

پیش‌خرید ملک در پردیس

پیش‌خرید کردن خانه نیز می‌تواند جزوی از مراحل خرید ملک در پردیس باشد. اگر قصد پیش‌خرید ملک در پردیس را دارید مزایا و معایب آن را در این بخش بررسی کنید و با توجه به معیارهای مدنظر خود تصمیم بگیرید که این کار تا چه اندازه می‌تواند به نفع یا ضرر شما باشد.

نکته مثبت این است که شما می‌توانید با سرمایه بسیار کمتر اقدام به خرید خانه نمایید. این موقعیت به‌ویژه در شرایط تورمی کشور که روزبه‌روز در حال افزایش است می‌تواند به نفع شما باشد.

نکته منفی این روش این است که زمان تحویل ملک به شما مشخص نیست و اکثر مواقع ابهاماتی در این زمینه وجود دارد. همچنین ممکن است خانه‌ای که درنهایت تحویل می‌گیرید با آن‌چه از پیش تصور می‌کردید متفاوت باشد.

بنابراین با توجه به این موارد ببینید کدام گزینه بیشتر برای شما مهم است و با توجه به همان تصمیم‌گیری نمایید.

 

خرید آپارتمان در پردیس

نکات مهم خرید ملک در پردیس

اگر درحال طی کردن مراحل خرید ملک در پردیس هستید، باید به یک سری نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. در این بخش نکته‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند مورد بررسی قرار گرفته است.

 • هدف‌تان از خرید ملک را مشخص کنید. اگر قصد سرمایه‌گذاری در پردیس را دارید فازهای قدیمی ممکن است چندان گزینه مناسبی برای شما نباشد اما اگر هدف شما زندگی در پردیس است فازهای قدیمی برای شما مناسب‌تر است.
 • حتماً از مشاوران املاک و متخصصین در این زمینه برای طی کردن مراحل خرید ملک در پردیس کمک بگیرید. زیرا افراد شیاد و کلاهبردار زیادی در این بازار وجود دارد که از ناآگاهی شما سوءاستفاده می‌کند و سرمایه شما را از بین می‌برد.
 • اگر هدف شما سرمایه‌گذاری است نوع آن را مشخص کنید. بلندمدت است یا کوتاه‌مدت؟ در این زمینه بهتر است سرمایه‌گذاری بلند مدت داشته باشید. در واقع بهتر است تا مدت طولانی به مبلغی که برای این کار کنار گذاشته‌اید احتیاجی نداشته باشید.
 • اگر قصد شما از خرید ملک زندگی کردن در پردیس است بهتر است قبل از خرید، به فازهای مختلف پردیس رفته و خودتان آنها را تا حدودی با هم مقایسه کنید. این مقایسه به شما کمک می‌کند تا در کنار اطلاعاتی که از کارشناسان می‌گیرید دید وسیع‌تر و درنتیجه انتخاب درست‌تری داشته باشید.

روش به نام زدن مسکن مهر پردیس

بعد از آن‌که مراحل خرید ملک در پردیس ازجمله مسکن مهر را سپری کردید وقت آن است که خانه را به نام بزنید. برای این کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 • در مرحله اول وارد سامانه خدمات الکترونیک شرکت عمران پردیس می‌شوید.
 • به بخش متقاضیان مسکن مهر وارد شده و برای نقل و انتقال نوبت بگیرید. در بخش نام کاربری کد ملی را وارد کنید و در بخش رمزعبور شماره سریال شناسنامه فردی که در آغاز سند ۵برگی به نام او بوده است را وارد کنید.
 • بعد از گرفتن نوبت در تاریخی که متعاقباً اعلام شده به کارگزاری مسکن مهر شرکت عمران پردیس رجوع و تشکیل پرونده دهید.
 • بعد از آن‌که به کارگزاری مراجعه نموده و تشکیل پرونده دادید برای جابه‌جایی ضامن به بانک مسکن معرفی گردد.
 • دوباره به کارگزرای مسکن مهر بروید و هزینه‌ها را پرداخت کنید تا نقل و انتقالات نهایی انجام شود و اسم مالک جدید در سند ۵برگی ثبت شود.

سند تک برگی

راهنمای خرید زمین در پردیس

حال که مراحل خرید ملک در پردیس را متوجه شدید شاید بخواهید درمورد خرید زمین نیز اطلاعاتی داشته باشید. اگر قصد خرید زمین در پردیس را دارید به این موارد توجه کنید تا بتوانید زمین درستی را انتخاب نمایید.

 • نوع کاربری زمینی را که می‌خواهید معامله کنید مشخص نمایید. ممکن است زمین منتخب شما، کاربری کشاورزی، صنعتی آموزشی و… داشته باشید. بنابراین اگر قصد خرید زمین مسکونی دارید به این نکته و به کاربری کل محدوده توجه داشته باشید.
 • به نکات مشخصی که در قیمت زمین مؤثر است توجه کنید. برای مثال قیمت زمین دونبش با قیمت بر اصلی زمین متفاوت است.
 • در معامله عجول نباشید و حتماً استعلام بگیرید. مطابق بخشنامه وزارت شهرسازی، هر نوع انتقال زمین به اشخاص چه حقیقی و چه حقوقی اگر خارج از محدوده شهر باشد ممنوعیت دارد.

 

خرید زمین در پردیس

جمع‌بندی

در این مقاله مراحل خرید ملک در پردیس مورد بررسی قرار گرفت. چنان‌چه هرگونه سؤال دیگری درمورد خرید ملک در پردیس دارید می‌توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید تا خرید مطمئنی داشته باشید. برای خرید خانه، آپارتمان و زمین در پردیس نیز می‌توانید به صفحه آگهی های املاک در سایت ما مراجعه نمایید.

سوالات متداول

 

چک تضمینی را زمانی می‌توانید به فروشنده تحویل دهید که وکالت‌نامه، مبایعه‌نامه و صلح‌نامه محضری را امضا و رسید را در حضور شاهدین بگیرید.

ابتدا باید وارد سامانه خدمات الکترونیک شرکت عمران پردیس شوید و پس از آن به بخش متقاضیان مسکن مهر پردیس بروید. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “0 تا 100 مراحل خرید ملک در پردیس”

مقایسه آگهی ها

مقایسه