آشنایی با مراکز خدماتی پردیس در سال 1400 ☑️

در این مقاله قصد داریم شما را با مراکز خدماتی پردیس بیشتر آشنا نماییم، پس اگر قصد خرید آپارتمان در پردیس یا سرمایه‌گذاری در پردیس را دارید با ما همراه باشید.

شهر جدید پردیس در فاصله‌ی 17 کیلومتری از تهران و 45 کیلومتری از پایتخت واقع شده‌است. ممانعت از افزایش خارج از کنترل جمعیت ساکن شهر تهران، هدف اصلی شکل‌گیری چنین شهرکی به شمار می‌رود. ایجاد مراکز رفاهی و خدماتی متفاوت از جمله نتایج افزایش توجه و تمایل تعداد کثیری از افراد جهت سکونت در منطقه‌ی پردیس تهران محسوب می‌شود.

فازهای شهر پردیس و امکانات خدماتی آن ها

عوامل مختلفی همچون نزدیکی فاصله پردیس تا تهران، برخورداری مسکن از قیمت مناسب به علت وجود پردیس در اطراف تهران، شرایط آب‌وهوایی مطلوب در اثر قرارگیری در بافتی کوهستانی و مواردی از این قبیل در جذب و جلب توجه بخشی از اشخاص علاقمند به سکونت در پایتخت نقش مهم و اساسی دارند. با افزایش روز افزون جمعیت ساکن در شهر جدید پردیس به تدریج امکانات خدماتی و رفاهی متفاوت و مناسبی در چنین منطقه‌ای شکل گرفت.

شهر جدید پردیس به طور کلی دارای 11 فاز می‌باشد. فاز 1 و فاز 2 پردیس از جمله قدیمی‌ترین فازهای این منطقه به شمار می‌روند. به همین علت هم بیشترین و بهترین مراکز خدماتی پردیس در این فازها قرار دارند. اجرای پروژه مسکن مهر پردیس نیز در فاز سه شهر پردیس صورت گرفته‌است. این فاز از امکانات و خدماتی همچون دسترسی آسان به حمل‌ونقل عمومی و مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری متنوع بهره می‌برد.

بر خلاف فاز 3، فاز 4 پردیس به سرویس حمل‌ونقل عمومی دسترسی راحتی نداشته، اما دارای یک پژوهشکده و همچنین یک بیمارستان می‌باشد. فازهای در حال ساخت 5 و 9 نیز به تدریج و همزمان با تکمیل ساختمان‌ها از لحاظ امکانات رفاهی و خدماتی گسترش و بهبود می‌یابند.

ساخت فازهای شش و هفت واقع در چنین منطقه‌ای با اهداف پژوهشی، آموزشی و صنعتی انجام شده‌است. علاوه بر فاز سه، هشتمین فاز این منطقه نیز به اجرای پروژه ملی مسکن مهر اختصاص یافته‌است. این نکته قابل ذکر است که نوسازی فاز هشت در وجود کمتر امکانات رفاهی و خدماتی مناسب و لازم جهت زندگی نقش بسزایی داشته‌است.

ساختمان‌های موجود در فاز 11 پردیس تهران نیز همانند فاز هشت از نوع پروژه مسکن مهر بوده، اما با این تفاوت که وظیفه‌ی پیمانکاری و ساخت‌وساز آن‌ها بر عهده‌ی یک شرکت ترکیه‌ای به نام کوزو می‌باشد. همچنین مراکز و امکانات خدماتی و رفاهی در فاز یازده هنوز در حد لازم و کافی برای یک زندگی با آرامش و راحت نمی‌باشد.

آشنایی با انواع امکانات رفاهی و مراکز خدماتی پردیس

طبیعتا شهر پردیس به علت نوساز بودن نسبت به شهر تهران و پایتخت از امکانات و خدمات کمتری بهره می‌برد، اما به مرور زمان شرایط لازم جهت توسعه شهر پردیس و گسترش امکانات آن فراهم می‌شود. در ادامه با کلیه‌ی امکانات خدماتی و رفاهی موجود در شهر جدید پردیس آشنا می‌شوید.

مراکز خرید و پاساژها

به دنبال افزایش جمعیت در شهر پردیس یکی از مراکز خدماتی و در واقع تفریحات مورد علاقه مردم به ویژه بانوان یعنی مراکز خرید و پاساژهای متنوع در این منطقه شکل گرفتند. مرکز خرید بهارستان به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراکز خرید موجود در شهر جدید پردیس در ابتدای چنین منطقه‌ای قرار گرفته‌است. از دیگر مراکز خرید معروف و لوکس پردیس می‌توان به پردیس، یاقوت، ایران‌زمین و گلستان اشاره داشت.

مراکز بهداشت و درمان

از جمله نیازهای اساسی و مهم هر انسان و هر منطقه‌ای خدمات درمانی می‌باشد. شهر جدید پردیس نیز شامل این قاعده می‌شود. این منطقه از چهار مرکز درمانی برخوردار است. مرکز درمانی پردیس واقع در فاز یک، دو مرکز درمانی به نام‌های مهرجرد و کوثر در فاز دو و همچنین بیمارستانی تحت عنوان شفاء در فاز چهار به عنوان مراکز خدماتی پردیس شناخته می‌شوند.

داروخانه های پردیس

شهر جدید پردیس به منظور ارائه‌ی خدمت به مردم دارای داروخانه‌های متعدد در مناطق مختلف می‌باشد. به طور کلی این منطقه از وجود 30 داروخانه و کلینیک بهره می‌برد. داروخانه‌های دکتر شهریاری، نسرین، فاز 8، مهرجرد، فاطمی و شیدادوست از جمله داروخانه‌های مطرح در شهر پردیس محسوب می‌شوند.

مساجد و مراکز مذهبی

این شهر دارای مراکز مذهبی و مساجد بسیاری از قبیل امامزاده سلطان مطهر، مسجد الغدیر و مسجد امیرالمؤمنین (ع) می‌باشد.

مسجد پردیس از مراکز خدماتی پردیس

رستوران ها

صرف غذا در رستوران یکی از تفریحات سالم و مورد علاقه‌ی مردم محسوب می‌شود. مسئولین شهر پردیس نیز به منظور رفع این نیاز مردم، اقدام به راه‌اندازی رستوران‌های متعدد در چنین منطقه‌ای کرده‌اند. رستوران‌های بیگرد، لاکچری پردیس، برگریل و عمارت عصر نوین در زمره‌ی محبوب‌ترین رستوران‌ها و مراکز خوراکی شهر جدید پردیس قرار دارند.

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

از دیگر مراکز خدماتی پردیس می‌توان به وجود یکسری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام‌نور واحد پردیس اشاره کرد. همچنین مهم‌ترین و نخستین پارک فناوری بین‌المللی ایران یعنی پارک فناوری پردیس در مجاورت این شهر واقع شده‌است.

اداره ها و مراکز دولتی

شهر پردیس از وجود تعدادی اداره و شرکت همچون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کار- تعاون و رفاه اجتماعی، اداره امور مالیاتی، اداره صنعت- معدن و تجارت، آموزش‌ و پرورش، پلیس راهور، کلانتری، دادگستری، اداره منابع طبیعی، سازمان حمل‌ونقل، فرمانداری، شرکت عمران شهر جدید پردیس، شهرداری، اداره تربیت‌بدنی و همچنین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهره می‌برد.

پارک ها و مراکز تفریحی

پارک‌های مشاهیر، نورالشهدا، سلامت، ولایت و بوستان‌های گلها، ارغوان، الغدیر و خلیج‌فارس به عنوان پارک‌ها و بوستان‌های مطرح در پردیس شناخته می‌شوند. رودخانه جاجرود و پل شاه‌عباسی، قلعه تاریخی گلخندان، سد لتیان و همچنین آبشار کمرد واقع در نزدیکی رودهن از جمله مراکز تفریحی و مکان‌های مورد علاقه ساکنین این منطقه به حساب می‌آیند.

مسجد پردیس از مراکز خدماتی پردیس

چگونگی رفت و آمد به پردیس

متأسفانه شهر جدید پردیس از خط مترو برخوردار نیست. اشخاص دارای خودروی شخصی به منظور رفت و آمد به شهر پردیس بایستی از بزرگراه‌های منتهی به آزادراه تهران- پردیس استفاده نمایند. حداقل زمان مورد نیاز برای رانندگی از مرکز تهران به سمت پردیس و البته بدون در نظرگیری ترافیک در ساعات شلوغی شهر تهران 45 تا 50 دقیقه می‌باشد.

افراد فاقد وسیله‌ی‌نقلیه شخصی نیز ناگزیر به استفاده از مترو، تاکسی و اتوبوس هستند. به این صورت که چنین افرادی بایستی در ایستگاه‌های فرهنگسرا، تهرانپارس و یا نوبنیاد متعلق به مترو پیاده و سپس به وسیله‌ی اتوبوس و یا تاکسی خود را به شهر پردیس برسانند.

مراکز خدماتی پردیس و سهولت زندگی

همان‌طور که در طول مقاله بیان شد، افزایش تمایل مردم به زندگی در شهر پردیس منجر به راه‌اندازی مراکز خدماتی پردیس و مراکز رفاهی مختلف آن گردید. البته هنوز شهر جدید پردیس از لحاظ یکسری خدمات و امکانات رفاهی از جمله مترو دچار کمبودهایی است. چنین کمبودهایی به تدریج و با گسترش و تکمیل تمامی فازهای این شهرک رفع می‌شوند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی امکانات و خدمات شهر پردیس با ما تماس حاصل فرمایید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “آشنایی با مراکز خدماتی پردیس در سال 1400 ☑️”

 • مینا معینی

  برای دریافت مشاوره از شما باید از چه طریقی اقدام کنیم؟

  پاسخ دادن
  • الناز قاسمی

   برای دریافت مشاوره در زمینه سرمایه گذاری و خرید آپارتمان در پردیس می توانید به صفحه مشاوره ما مراجعه نمایید.

   پاسخ دادن
 • زینب غفاری

  مطالبتون درباره معرفی فازهای پردیس واقعا به درد بخور هستند. لطفا درباره خرید و فروش آپارتمان در پردیس بنده رو راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن
  • الناز قاسمی

   شما می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید آپارتمان در پردیس https://biapardis.com/type/apartment/ از کیس های موجود مطلع شوید و در صورت نیاز از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

   پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه