آشنایی با دفاتر معامله املاک پردیس و مراحل خرید مسکن?

در این مقاله قصد داریم با دفاتر معامله املاک پردیس بیشتر آشنا شویم. شهر جدید پردیس در 17 کیلومتری تهران با آب و هوای کوهستانی به همراه پوشش گیاهی مناسب در دامنه بکر و زیبای دماوند به طول حدودا 12 کیلومتر در راستای شرقی و غربی و 7/5 کیلومتر در راستای شمالی و جنوبی دارای محدوده 4130 هکتاری مرکز شهرستان پردیس می ‌باشد.

آب و هوای مطبوع این شهر در کنار جاذبه ‌های دیدنی البرز پردیس را به محلی دلپذیر برای سکونت افراد تبدیل کرده است. بدون شک پردیس از قطب ‌های تازه شکل گرفته در حوزه شهرنشینی، خصوصا قطب فناوری کشور می ‌باشد. از این رو افراد زیادی از شهر تهران به این شهر تازه تاسیس مهاجرت کرده و برای خرید املاک موردنظر خود از دفاتر معامله املاک پردیس استفاده می‌ کنند. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا بیشتر با این املاک و کارکرد آن‌ها آشنا شوید.

دفاتر معامله املاک پردیس

متقاضیانی که خواستار سکونت در شهر پردیس هستند، خرید املاک مورد نظر خود را در دفاتر معامله املاک پردیس که دارای پروانه کسب هستند، انجام می ‌دهند. از این رو متقاضیان باید از انجام معاملات در واحدهای صنفی بدون جواز کسب که فاقد تابلوهای متحدالشکل یا از طریق دلالان سرپایی خودداری کنند تا دچار ضرر و خسارات مالی نشوند. حتی مشاوره از این افراد نیز عملی نادرست تلقی می ‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه مشاورین املاک و نمایشگاه داران اتومبیل شهرستان پردیس، هئیت مدیره‌ های مجتمع ‌ها در فازهای مختلف مسکونی و دلالان سرپایی در حوزه خرید مسکن به خصوص مسکن مهر پردیس مشکلات بسیاری را برای متقاضیان، مراجع قضایی، انتظامی و اعضا این صنف ایجاد کردند.

همچنین وی بیان کرد: افراد سودجو با زیاده ‌خواهی و قانون ‌گریزی از یک طرف و از طرفی به دلیل فقدان قوانین مرتبط و کم ‌لطفی برخی مسئولان مشکلات زیادی را به وجود آوردند که در نظم اقتصادی و بازار ملک اختلال ایجاد می‌کنند. بنابراین متقاضیان مسکن بهتر است حتما معاملات خود را در دفاتر قانونی املاک پردیس به ثبت برسانند.

دفاتر معامله املاک پردیس

مراحل خرید مسکن از طریق دفاتر معامله املاک پردیس

متقاضی برای خرید مسکن در شهر پردیس پس از انتخاب ملک مورد نظر ابتدا باید همراه فروشنده جهت استعلام اصالت 5 برگی به کارگزاری مسکن مهر شرکت عمران پردیس به نشانی میدان عدالت، خیابان فروردین جنوبی مراجعه کند. سپس از فروشنده پرینت به روز پرداختی ‌ها را از بانک مسکن درخواست نماید.

با توجه به این موضوع که بانک‌ ها چک رمزدار یا چک تضمینی را برای مبالغ بالای 200 میلیون تومان فقط با مبایعه نامه به متقاضی تحویل می ‌دهند، بنابراین متقاضی باید با فروشنده به دفاتر معامله املاک پردیس مراجعه کرده و بین آن‌ ها مبایعه نامه ‌ای نوشته و مقداری از ثمن معامله با توافق طرفین نیز نوشته شود. علاوه بر آن بهتر است مبلغی برای خسارت، ضرر و زیان نیز در مبایعه نامه قید گردد.

انجام معامله در دفترخانه اسناد رسمی شهر پردیس

در مرحله بعد متقاضی به همراه باید به دفترخانه اسناد رسمی شهر پردیس مراجعه کنند تا از فروشنده وکالت بلاعزل و همچنین صلح ‌نامه یا اقرارنامه بگیرد. بهتر است انجام معامله در دفاتر رسمی شهر پردیس انجام شود و از انجام آن در دفاتر خارج شهر خودداری کنند تا در آینده مشکلات قانونی برای متقاضی و فروشنده به وجود نیاید. سپس متقاضی چک تضمینی تسویه مبلغ معامله را فقط هنگام امضا وکالت نامه، مبایعه نامه و صلح یا اقرارنامه محضری در دفترخانه با دریافت رسید در حضور شاهد به فروشنده تحویل می ‌دهد. در نهایت مراحل به نام زدن مسکن بین متقاضی و فروشنده طی می‌ شود. 

انجام معامله در دفترخانه اسناد رسمی

نکاتی در خصوص انتخاب دفاتر معامله املاک پردیس

متقاضی قبل از انجام معامله در دفاتر معاملات املاک باید رزومه آن دفتر را بررسی کند تا از صحت قانونی بودن آن دفتر اطمینان حاصل نماید. در رزومه دفاتر املاک کاملا مشخص است که با چه برندهایی کار کرده، به چه کسانی مشاوره می دهند و با چه مالکینی در منطقه کار می ‌کنند. آیا آن دفتر به عنوان فیلتری برای مالکین و متقاضیان عمل می‌ کند؟ یا مبحث کمیسیون قرارداد و عقد قرارداد به هر نحوی برای آن‌ها مهم است؟ بررسی این موارد باعث می‌شود تا متقاضی با خیال راحت به آن دفاتر مراجعه کرده و معاملات را انجام دهد.

انتخاب دفاتر معاملاتی درست، راهی برای خرید ملک در پردیس!

همانطور که گفته شد زندگی در شهر جدید پردیس برای افرادی که از ترافیک، شلوغی و سروصدای بسیار زیاد تهران خسته شده‌ اند، گزینه مناسبی است. این شهر از امکانات رفاهی مناسب و آب و هوای کوهستانی برخوردار می ‌باشد. بنابراین متقاضیان برای خرید آپارتمان در پردیس باید با مراجعه به دفاتر معامله املاک پردیس قراردادهای خود را تنظیم کنند.

پیشنهاد می شود متقاضیان با بررسی رزومه دفاتر، به دفاتری مراجعه کنند که علاوه بر قانونی بودن قراردادهای آن‌ ها، سابقه خوبی نیز در انجام معاملات داشته باشند. همچنین بهتر است متقاضیان برای خرید خانه در پردیس از دفاتر معاملاتی که در این شهر وجود دارند استفاده کنند و برای جلوگیری از مشکلات قانون در دفاتر خارج از شهر پردیس، عقد قرارداد را انجام ندهند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه