آیا توسعه شهر پردیس در آینده محقق می‌شود؟?

 شهر جدید پردیس که درجهت تمرکززدایی از تهران ایجاد شد طبق آمار در سال ۹۵ بالغ بر ۷۳هزار نفر جمعیت داشته است. طرح مسکن ملی در عین حال پاسخی به نیاز مردم تهران برای خانه‌دار شدن بود و تا حد زیادی نیز مؤثر واقع شد. اگر بخواهیم توسعه شهر پردیس را بررسی کنیم متوجه تغییرات مثبت آن، از سال‌های پیش تاکنون می‌شویم.

اقدامات زیادی طی سال‌های اخیر برای بهبود شرایط پردیس انجام شده است که در نتیجه‌ی آن، قیمت مسکن نیز در این شهر افزایش یافت. پردیس که در ۱۷ کیلومتری شهر تهران واقع شده است موقعیت بسیار خوبی را برای افراد ساکن تهران به وجود آورده تا بتوانند با هزینه کم، ملک دلخواه خود را خریداری کنند. اکنون نیز توجه عده زیادی از مردم به این منطقه جلب شده است و شاهد سرمایه‌گذاری‌های زیاد در آن هستیم.

رشد پردیس می‌تواند تا سالیان آینده نیز ادامه پیدا کند، در این مقاله توسعه و امکانات پردیس آن را به تفصیل مورد بررسی قرار می‌دهیم و با نگاهی جامع‌تر ابعاد مختلف آن را توضیح می‌دهیم. اگر می‌خواهید اطلاعات ساده و مفیدی راجع به این فرایند در طول زمان بدانید با ما همراه باشید.

آینده پردیس تهران

 اگرچه عواملی نظیر قیمت مسکن، متراژ خانه، خوب یا بد بودن محله در انتخاب مسکن تأثیرگذار است اما برای بسیاری از مشتریان گزینه دیگری نیز حائز اهمیت است. درست حدس زدید! آینده‌ی ملک یا محله و حتی شهری که در آن سکونت دارند. آینده پردیس تهران نیز از موضوعات کلیدی و مهم برای خریداران ملک است. زیرا جزو شهرهای جدید است و ممکن است هنوز امکانات زیاد کلان‌شهرها را نداشته باشد.

بنابراین مسأله‌ی مهمی که در این‌جا مطرح می‌شود درنظر گرفتن و پیش‌بینی آینده‌ای است که در انتظار پردیس است. اگر بخواهیم به عوامل رشد یک شهر به طور کلی اشاره کنیم شامل مواردی نظیر، موقعیت جغرافیایی، موقعیت دسترسی، نوع آب‌وهوا، برخورداری از امکانات رفاهی و درمانی، نزدیکی به پایتخت، راه‌های ارتباطی و… است.

فلذا می‌خواهیم این عوامل را بررسی کنیم و ببینیم آیا فاکتورهای لازم را برای تبدیل شدن به شهری توسعه‌یافته دارد؟ درنهایت با آگاه شدن به این موضوع، می‌توانیم راجع به آینده‌ی شهر جدید پردیس به اتفاق نظر برسیم و راجع به آینده‌ی آن قدرت تصمیم‌گیری پیدا کنیم.

معرفی فازهای پردیس

 

نقش موقعیت جغرافیایی در توسعه شهر پردیس

 این موضوع همواره از امتیازات مهم هر شهری محسوب می‌شود. موقعیت جغرافیایی پردیس نیز به گونه‌ای است که باعث جذب مردم برای زندگی و سرمایه‌گذاری می‌شود. از گذشته مردم به دنبال سکونت در جایی بودند که از موقعیت طبیعی مناسبی برخوردار باشد، زیرا این مسأله باعث راحتی و آسایش بیشتر ساکنین آن منطقه می‌شود و امنیت آنان را بهتر تأمین می‌کند.

پردیس در ۱۷ کیلومتری شمال شرق تهران است که حدود ۴۲۰۰ هکتار وسعت دارد. این شهر از سمت شمال با شمیرانات و از سمت شرق با شهرستان دماوند هم‌مرز است که در شمال آن رشته‌کوه‌های البرز نیز قرارگرفته است. نزدیکی به تهران تنها یکی از مزایای خوبی است که از آن برخوردار است و باعث آسانی رفت‌ و آمد به شهر پردیس و تهران می‌شود.

از آن‌جایی که تهران پایتخت ایران است نزدیکی به آن باعث ایجاد فرصت‌های زیادی برای شما می‌شود. اگر محل شغل شما در تهران باشد لازم نیست مسافت زیادی را برای رفتن به سرکار طی کنید. شما می‌توانید از فضای آرام تهران برای گذران زندگی بهره‌مند شوید و درعین حال شغلی را که در تهران از آن درآمد کسب می‌نمایید حفظ کنید. همچنین شما قادر خواهید بود برای گذران اوقات فراغت در زمان بسیار کمی به تهران سفر کنید.

نقش امکانات رفاهی در توسعه شهر پردیس

 برخورداری از امکانات در هر شهری یک ملاک مهم محسوب می‌شود. امکانات رفاهی پردیس در طول چند سال اخیر افزایش پیدا کرده است و بسیاری از مواردی که سال‌ها قبل در آن وجود نداشت اکنون ایجاد شده است. در پردیس انواع مراکز خرید، مجتمع‌های تجاری، بیمارستان، مدرسه، سینما، کتابخانه و… وجود دارد. به‌ویژه مراکز درمانی یک فاکتور مهم و ضروری است که در نزدیکی محل زندگی افراد، وجود داشته باشد.

هم‌چنین مردم امکان دسترسی به فروشگاه زنجیره‌ای، افق کوروش و هایپرمارکت را دارند و هر زمان که نیاز داشته باشند می‌توانند به راحتی از شعبه‌های نزدیک، اقدام به خرید کنند. اگر بخواهیم به تفریح دیگری اشاره کنیم قطعاً سینما رفتن یکی از این تفریحات است. سینما جام جم پردیس این اتفاق را میسر کرده است تا هنردوستان و سینمادوستان نیز از این موقعیت بهره‌مند شوند.

بوستان‌ها نیز همواره برای گذراندن اوقات فراغت مورد توجه مردم بوده است. شهر پردیس با ایجاد بوستان‌های مختلف این فرصت را برای شهروندان فراهم کرده است تا بتوانند اوقات خوبی را در آن سپری کنند. در فاز ۳ پردیس خیابانی به نام معلم وجود دارد که انواع رستوران، کافی‌شاپ، فست‌فود و مرکز خرید در آن وجود دارد و مردم می‌توانند کنار خانواده و دوستان، از این فضای تفریحی استفاده کنند.

نقش آب‌وهوا در توسعه شهر پردیس

 ایران به طورکلی در منطقه‌ای گرم و خشک قرار گرفته است ولیکن همان‌طور که می‌دانید نوع آب‌وهوا و پوشش گیاهی در مناطق مختلف کشور متفاوت است. آب‌وهوای پردیس معتدل و کوهستانی است و این به نوبه خود باعث جذب مردم و توسعه شهر پردیس می‌شود. پردیس در ارتفاع ۱۷۰۰ تا ۲۱۰۰ کیلومتری از سطح دریا قرار دارد و شیب تقریبی ده درصد در زمین آن دیده می‌شود.

پردیس به دلیل ۴ فصل بودن از ویژگی‌های طبیعی مناسبی برخوردار است و می‌تواند به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت زمین‌های آن منطقه باشد. با افزایش آلاینده‌های محیطی، ترافیک شدید و مشکلات ناشی از آن که شامل استرس، نگرانی و بیماری‌های مختلف است، مهاجرت به مناطق خوش‌آب‌وهوا بیشتر می‌شود. بنابراین احتمال رونق‌ گرفتن در این مناطق به مراتب بیشتر از شهرهایی با آب‌وهوای نامناسب است.

حتی لازم نیست نگران رفت‌وآمد به تهران باشید. زیرا فاصله اندک تا تهران این امکان را به شما می‌دهد به سادگی و در زمان کم به تهران سفر کنید. با افزایش استفاده از تکنولوژی در بستر اینترنت دورکاری برای مشاغل بیشتری فراهم می‌شود. این موضوع باعث می‌شود اکثریت مردم راحت‌تر از همیشه در مورد نقل مکان به شهرها و مکان‌های دیگر تصمیم بگیرند.

مجموع این شرایط باعث می‌شود تا مردم بتوانند هرجا که می‌خواهند (ازجمله مناطق خوش آب‌وهوا) زندگی کنند و در عین حال روی پروژه‌ها و کارها به خوبی نظارت داشته باشند.

کلام آخر در راستای توسعه شهر پردیس

 در این مقاله سعی شد نکاتی که می‌تواند در توسعه شهر پردیس نقش داشته باشد مورد بررسی قرار بگیرد. عوامل دیگری نیز نظیر زیرساخت‌ها در توسعه شهرها بسیار تأثیرگذار است. بنابراین مهم است تمام این موارد مانند شبکه آب و فاضلاب، گاز، شبکه برق و… را در آن منطقه مورد بررسی قرار دهید و از متخصصین این زمینه کمک بگیرید.

اگر بخواهیم با توجه به عوامل بالا تصمیم‌گیری کنیم احتمال زیاد آینده خوبی در انتظار شهر پردیس خواهد بود. ایجاد خط مترو می‌تواند روند توسعه شهر پردیس را سرعت ببخشد و مسیر آینده‌ی شهر را بهتر مشخص سازد. درهرصورت سرمایه‌گذاری در پردیس می‌تواند یکی از گزینه‌های پیش روی شما باشد.، که در این زمینه می‌توانید از دیدگاه صاحب‌نظران این حرفه نیز استفاده کنید.

توسعه شهر پردیس در آینده‌ نزدیک محقق می‌شود، اما باید درنظر بگیرید هیچ سرمایه‌گذاری بدون ریسک نخواهد بود. بنابراین چه قصد شما سرمایه‌گذاری در پردیس و چه صرفاً خرید ملک است با اطلاعات کافی و آگاهانه در این زمینه وارد شوید. مطمئن باشید در این حالت بهترین نتیجه را خواهید گرفت. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. برای تصمیم‌گیری بهتر می‌توانید این مطلب را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید و از آن‌ها مشورت بگیرید.

املاک شهر پردیس

 

سوالات متداول

پردیس در ۱۷ کیلومتری شمال شرق تهران است که حدود ۴۲۰۰ هکتار وسعت دارد. این شهر از سمت شمال با شمیرانات و از سمت شرق با شهرستان دماوند هم‌مرز است که در شمال آن رشته‌کوه‌های البرز نیز قرارگرفته است.

آب‌وهوای پردیس معتدل و کوهستانی است و این به نوبه خود باعث جذب مردم و توسعه شهر پردیس می‌شود. پردیس در ارتفاع ۱۷۰۰ تا ۲۱۰۰ کیلومتری از سطح دریا قرار دارد و شیب تقریبی ده درصد در زمین آن دیده می‌شود.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “آیا توسعه شهر پردیس در آینده محقق می‌شود؟?”

  • laya ghasemi

    بهترین فاز پردیس برای سرمایه گذاری کدام است؟

    پاسخ دادن
  • سارا فروغی

    در آینده یک ساله شهر پردیس با راه اندازی مترو آن توسعه این شهر به اوج خود می رسد

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه