آشنایی با نقشه شهر پردیس | فازهای 1تا 12 + امکانات

شهر پردیس یکی از شهرهای جدیدی در استان تهران شناخته می­ شود که موقعیت مناسبی برای تمام آن هایی که از آلودگی هوای تهران گریزان هستند به وجود آورده است. این شهرک به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب و همچنین امکانات فوق ­العاده­ای که دارد تبدیل به یکی از بهترین شهرهای جایگزین تهران که جمعیتی بسیار داشته و آلودگی هوای بسیاری هم در آن وجود دارد تبدیل شده است.

شهرک پردیس از فازهای مختلفی تشکیل شده و دارای نقشه به خصوص خود است. در این مطلب قصد داریم تا در مورد نقشه شهر پردیس و بخش های مختلف آن صحبت کنیم. همراه ما باشید.

موقعیت جغرافیایی شهر پردیس

قبل از اینکه در مورد نقشه این شهر حرف بزنیم، در مورد موقعیت جغرافیایی و منطقه ­ای که دارد صحبت می­ کنیم. این شهرستان در اصل سه بخش اصلی یعنی پردیس، بومهن و جاجرود را در بر می­گیرد و با شهرستان ­های دماوند از سمت شرق، تهران در سمت غرب، شمیرانات در شمال و پاکدشت در جنوب همجوار می ­شود.

این شهرک دارای مساحتی برابر با 280 کیلومتر مربع است و 17 کیلومتر با پایتخت فاصله دارد. شهر پردیس در محور تهران– آبعلی واقع شده است و از سمت شمال به سلسله کوه های البرز، از سمت جنوب به روستاهای طاهرآباد و کرکشت، از سمت غرب به جاجرود و از سمت شرق به بومهن محدود می­ شود.

نقشه شهر پردیس در محدود شمال غرب ایران ترسیم می­ شود. شهرهایی که با شهر پردیس مجاورت دارند عبارت هستند از بلده، پاکدشت، میگون، لواسان، پیشوا، ورامین، شمشک، قرچک، فرون آباد، تهران، چهاردانگه، ایوانکی، دماوند، آبسرد، جاجرود، کیلان، بومهن و ری.

اگر بخواهیم منطقه جغرافیایی پردیس را از لحاظ آب و هوایی بررسی کنیم، باید بگوییم که این شهرستان دارای آب و هوایی معتدل و کوهستانی است و چهار فصل بوده و شیب و پوشش گیاهی خوب و مناسبی را دارا است. این شهر در سال 97 به عنوان بهترین شهر جدید انتخاب شد.

اگر موقعیت جغرافیایی برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است، هم اکنون با توضیحاتی که دادیم می­ توانید تصمیم بگیرید که آیا پردیس را به عنوان شهر محل سکونت خود می­پذیرید یا نه.

فازهای شهر پردیس

نقشه شهر پردیس را می ­توان به نقشه فاز های پردیس تقسیم کرد. هر کدام از این قسمت ­ها، فاز به خصوصی است که در آن می­ توان آپارتمان مسکونی یا خانه ­های ویلایی و … مشاهده کرد. در زیر به معرفی فازهای پردیس می­ پردازیم.

فاز 1 شهر پردیس

فاز 1 پردیس در قسمت مرکزی آن است و در آن می­ توانید واحدهای مسکونی، آپارتمان­ ها و خانه­ های ویلایی مختلفی را مشاهده کنید. این منطقه یکی از بهترین مناطق در نقشه شهر پردیس شناخته می ­شود و اگر می­ خواهید از امکانات کافی برخوردار باشید می ­توانید به صفحه خرید آپارتمان در فاز 1 پردیس مراجعه نمایید.

فاز 2 شهر پردیس

فاز 2 پردیس در قسمت مرکزی شهرستان پردیس است و از آنجا که دسترسی مناسبی به مراکز خرید دارد، اهمیت بسیاری پیدا کرده است. در این فاز هم می ­توانید خانه­ های ویلایی و آپارتمان­ های مسکونی را به مانند فاز 1 مشاهده کنید.

فاز 3 شهر پردیس

فاز 3 شهر پردیس در قسمت شرقی نقشه شهر پردیس واقع شده است. فاز 3 شهر پردیس از لحاظ دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در موقعیت خوبی قرار دارد و همچنین دارای واحدهای مسکن مهر نیز هست. در این فاز می­ توانید مراکز خرید متعددی را هم مشاهده کنید. پس اگر به دنبال گزینه ­ای مناسب برای سکونت هستید، به سراغ فاز 3 شهر پردیس بروید.

فاز 4 شهر پردیس

فاز 4 پردیس در قسمت شرقی نقشه شهر پردیس واقع شده است. در این فاز خانه ­هایی با متراژ بالا فروخته می­ شوند و اگر به دنبال خانه ­ای با زیر بنای زیاد هستید می­ توانید به سراغ این فاز از شهر پردیس بروید.

فاز 5 شهر پردیس

فاز 5 پردیس در قسمت غربی نقشه شهر پردیس واقع شده است. این فاز در حال ساخت و احداث است و هنوز به مرحله بهره ­برداری نرسیده است. در این فاز می­ توانید بعد از بهره ­برداری واحدهای مسکونی با قیمت مقطوع و مناسب­تری بیابید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه خرید آپارتمان در فاز 5 پردیس مراجعه نمایید.

فاز 6 شهر پردیس

فاز 6 در قسمت جنوبی نقشه شهر پردیس قرار دارد. در فاز 6 پارک فناوری پردیس و همچنین دانشگاه ­های آزاد اسلامی و پیام نور واحد پردیس واقع شده است.

فاز 7 شهر پردیس

این فاز در جنوب غربی نقشه شهر پردیس واقع شده است. فاز 7 منطقه های سیاهسنگ و خرمدشت را در بر گرفته و در آن واحدهای صنعتی مختلفی واقع شده است.

فاز 8 شهر پردیس

فاز 8 پردیس در جنوب غربی نقشه شهر پردیس واقع شده است و نو ساز نیز می­ باشد. اگر به دنبال مسکن مهر با قیمت کم هستید، می‌توانید به صفحه خرید خانه در فاز 8 پردیس مراجعه نمایید.

فاز 9 شهر پردیس

فاز 9 پردیس در قسمت غربی شهر پردیس است و در دست ساخت و احداث است. اما با این حال اگر به دنبال واحدهای مسکونی با قیمتی کم بودید می­ توانید به سراغ این فاز بروید چرا که پس از بهره ­برداری، خانه ­ها و آپارتمان ­هایی با قیمت مقطوع را در بر خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید آپارتمان در فاز 9 پردیس مراجعه نمایید.

فاز 10 شهر پردیس

فاز 10 کاملا در قسمت شرقی نقشه شهر پردیس واقع شده است. در این فاز علاوه بر پیدا کردن واحدهای مسکونی می ­توانید اقدام به خرید زمین هم نمایید.

فاز 11 شهر پردیس

فاز 11 پردیس در شمال غربی نقشه شهر پردیس است. نام دیگر فاز 11 شهرک آرا است و از ویژگی­ های آن می­‌توان به دارا بودن واحدهای 85 متری دو با خوابه با امکانات، مقاومت بالای این ساختمان­ ها در برابر زلزله و دارا بودن منطقه کوهستانی در ارتفاعات شهر و ویوی فوق­ العاده زیبا اشاره کرد. برای مشاهده املاک آن می‌توانید به صفحه خرید آپارتمان در فاز 11 پردیس مراجعه نمایید

فاز 12 شهر پردیس

فاز 12 در قسمت شمال شرقی نقشه شهر پردیس واقع شده است. این فاز با محوریت فضای سبز و جنگل برنامه ریزی شده است.

هم اکنون با فازهای مختلف نقشه شهر پردیس آشنا شدید و در مورد کارایی هر کدام نیز اطلاعاتی به دست آورید.

فازهای شهر پردیس

امکانات در نقشه شهر پردیس

در این مرحله با امکانات پردیس آشنا می‌شوید. که از جمله آنها می ­توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اماکن تفریحی شهر پردیس

سینما جام جم، بوستان شهریار، سه شنبه بازار، بوستان مشاهیر، بوستان ولایت، مرکز خرید کوهستان و پارک الغدیر، بوستان نورالشهدا، بوستان خلیج فارس، پارک سلامت و بوستان گل ها.

 • اماکن آموزشی شهر پردیس

دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور واحد پردیس و پارک فناوری پردیس.

 • امکان اداری شهر پردیس

اداره کار – تعاون و رفاه اجتماعی، اداره صنعت – معدن و تجارت، اداره امور مالیاتی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره آموزش و پرورش، سازمان حمل و نقل، پلیس راهور، اداره منابع طبیعی، کلانتری، دادگستری، شهرک عمران، فرمانداری شهرستان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره تربیت بدنی.

 • اماکن تجاری شهر پردیس

مجتمع تجاری بهارستان، مجتمع تجاری گلستان، مجتمع تجاری ایران زمین، پاساژ الماس، پاساژ نیما، مرکز خرید امید، مرکز خرید پردیس و مرکز خرید ولیعصر.

 • اماکن درمانی پردیس

مرکز بهداشت و درمان، درمانگاه کوثر، بیمارستان شفا و درمانگاه مهرجرد.

امکانات در نقشه شهر پردیس

نقشه شهر پردیس، منطقه جغرافیایی مناسب برای زندگی شما

اکنون آگاهی کاملی در مورد نقشه شهر پردیس و قسمت­ های مختلف آن دارید. شما با فازهایی که در این نقشه وجود دارد آشنا شدید و همچنین امکانی که در قسمت ­های مختلف آن احداث شده اند را شناختید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نقشه این شهر می ­توانید با کارشناسان املاک و مشاورانی که در این حوزه فعالیت دارند صحبت کرده و از آنها مشاوره دریافت نمایید.

شهر پردیس با موقعیت جغرافیایی خوب تبدیل به یکی از بهترین شهرها برای سکونت شده و شما می ­توانید آن را برای زندگی انتخاب کنید. با کمک کارشناسان می­ توانید مناسب­ترین فاز در نقشه پردیس را با توجه به هزینه ­ای که می­ خواهید بپردازید و همچنین امکاناتی که نیاز دارید خریداری کنید.

خرید املاک در پردیس

سوالات متداول

این شهرستان در اصل سه بخش اصلی یعنی پردیس، بومهن و جاجرود را در بر می­گیرد و با شهرستان ­های دماوند از سمت شرق، تهران در سمت غرب، شمیرانات در شمال و پاکدشت در جنوب همجوار می ­شود.

این شهرک دارای مساحتی برابر با 280 کیلومتر مربع است و 17 کیلومتر با پایتخت فاصله دارد.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “آشنایی با نقشه شهر پردیس | فازهای 1تا 12 + امکانات”

 • علی محمدی

  نقشه فازهای پردیس در کنار این مقاله نقشه شهر پردیس بسیار عالی و جامع است.

  پاسخ دادن
 • زهرا نادری

  با سلام و عرض ادب لطفا درباره قیمت اپارتمان های پردیس هم مطلبی قرار دهید.

  پاسخ دادن
 • زهرا رفیعی

  معرفی فاز های پردیس به طور جامع در لینک : https://biapardis.com/?p=7311&preview=true

  پاسخ دادن
 • الناز قاسمی

  می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید آپارتمان در پردیس اطلاعاتی کسب کنید و همچنین به زودی مطالبی جهت مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند و با اندیشه در سایت قرار داده می‌شود.

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه