0 تا 100 زندگی در پردیس + مزایای زندگی در پردیس

جلوگیری از افزایش بی رویه‌ی جمعیت شهر تهران، هدف اصلی ایجاد شهرک‌های اطراف تهران می‌باشد؛ شهر جدید پردیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به افزایش تمایل مردم به سکونت در چنین منطقه‌ای، به بیان امکانات پردیس و مزایای زندگی در پردیس در این مقاله می‌پردازیم.

معرفی شهر پردیس

نزدیک‌ترین فاز شهر جدید پردیس در فاصله‌ی 17 کیلومتری تهران و 45 کیلومتری پایتخت قرار دارد. همچنین از وجود مناطق خوش آب‌وهوایی از جمله شمیرانات، دماوند و جاجرود در اطراف خود بهره می‌برد. چنین موضوعاتی در دستیابی شهر پردیس به هدف خود یعنی جذب قسمتی از جمعیت مازاد تهران نقش مهمی ایفا کرده‌اند؛  بنابراین با رشد روزافزون جمعیت در این منطقه، امکانات مناسبی جهت زندگی در پردیس ایجاد گردید.

زندگی در پردیس

نحوه رفت و آمد به پردیس

نکته مهم برای زندگی راحتی رفت و آمد به شهر پردیس می‌باشد که در صورت بهره‌مندی از وسیله‌نقلیه‌ی شخصی، امکان رفت‌وآمد آسان افراد از طریق بزرگراه‌های منتهی به آزادراه تهران _ پردیس فراهم می‌شود. به طور معمول برای طی مسیر بین مرکز تهران و شهر پردیس حداقل به 45 تا 50 دقیقه زمان نیاز است. البته طبیعتا در ساعات شلوغی و ترافیک، این زمان افزایش می‌یابد.

افراد فاقد خودروی شخصی ناگزیر به استفاده از مترو می‌باشند، اما به علت عدم راه‌اندازی خط مترو در پردیس، مردم بایستی در ایستگاه‌های متروی مربوط به فرهنگسرا، تهرانپارس و یا نوبنیاد پیاده و ادامه راه باقی‌مانده تا شهر پردیس را از طریق تاکسی و اتوبوس طی نمایند.

مزایای زندگی در پردیس

خانه‌های ویلایی، ساختمان‌های شخصی‌ساز و املاک مرتبط با طرح مسکن مهر پردیس از جمله انواع املاک مسکونی موجود در شهر پردیس به شمار می‌روند. به این ترتیب شهر جدید پردیس دارای تنوع ساختمانی است. این شهر علاوه بر برخورداری از فاصله‌ای اندک تا تهران دارای مزیت‌هایی دیگری هم می‌باشد. در ادامه با مزایای مهم و بارز شهر پردیس آشنا می‌شوید.

قیمت مناسب و منطقی مسکن

پردیس به علت قرارگیری در حاشیه و اطراف شهر تهران دارای ساختمان‌هایی با قیمت به نسبت پایین‌تر در مقایسه با شهر تهران می‌باشد. البته این مسئله قابل ذکر است که قیمت مسکن در فازهای مختلف شهر پردیس متفاوت است. به این صورت که قدمت و متراژ بالای منازل در فازهای یک، دو و سه به افزایش قیمت مسکن در چنین محله‌هایی در مقایسه با سایر فازها منجر شده‌است.

خرید آپارتمان در پردیس

آب و هوای خوب

وجود بافت کوهستانی و در نتیجه بهره‌مندی شهر پردیس از آب‌وهوایی سرد و خشک و به نسبت بهتر از آب‌وهوای گرم و معتدل تهران یک عامل مهم و مؤثر در تمایل افراد به زندگی در پردیس به حساب می‌آید. علاوه بر این دوری از هر نوع آلودگی به ویژه آلودگی هوا و صوتی باعث بهره‌مندی مردم از آب‌وهوای مناسب و آرامش و آسایش هر چه بیشتر می‌شود.

وجود امکانات مناسب برای زندگی

علی ‌رغم گذشت زمانی کوتاه از شکل‌گیری شهر پردیس، امکانات مورد نیاز جهت برخورداری از یک زندگی سالم و راحت به خوبی در این شهر فراهم شده‌است. از جمله این امکانات می‌توان به پارک‌ها و بوستان‌های مختلف، مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری به منظور استفاده‌ی مردم در زمان‌های اوقات‌فراغت اشاره داشت.

همچنین مدارس در مقاطع تحصیلی متفاوت، دانشگاه پیام‌نور و آزاد، تعدادی از مراکز اداری و مراکز بهداشت و درمان جهت رسیدگی به مشکلات مردم در این منطقه به چشم می‌خورد. البته این نکته قابل ذکر است که بیشتر امکانات ذکرشده در فازهای ابتدایی شهر پردیس ایجاد شده‌اند. امکانات و خدمات رفاهی در سایر فازها در حال تکمیل می‌باشند.

مسکن مهر پردیس

جاذبه های متنوع و دیدنی

علاوه بر ارائه‌ی امکانات و خدمات مناسب و مورد نیاز در شهر جدید پردیس، جاذبه‌های زیبا و دیدنی بسیاری در این منطقه وجود دارد. رودخانه‌ی جاجرود و پل شاه‌عباسی مرتبط با عصر سلجوقیان در روستای سعیدآباد، آبشار کمرد و مناطق سرسبز و زیبای آن در روستای کمرد و واقع در حدفاصل جاجرود و شهر پردیس و همچنین روستای واصفجان در شمال شهر پردیس از جاذبه‌های این منطقه محسوب می‌شوند.

وجود کلیه‌ی این موارد، شرایط برای زندگی در پردیس را راحت کرده‌است.

بررسی فازهای مختلف پردیس

در این بخش به معرفی فاز های پردیس می‌پردازیم، شهر پردیس از 11 فاز تشکیل شده‌است. قدیمی‌ترین فازهای پردیس یعنی فازهای یک و دو به دلیل وجود امکانات بهتر و آب‌وهوای مطلوب‌تر نسبت به سایر فازها، برای اشخاص دارای بودجه کافی مناسب به نظر می‌رسد.

فاز 1 و 2 پردیس

اکثر خانه‌های ویلایی با خصوصیت متراژ بالا در فاز یک هستند. فاز دو نیز دارای هر دو مدل منزل یعنی ویلا و آپارتمان می‌باشد. به طور کلی خانه‌های موجود در این دو فاز با افراد دارای خودروی شخصی و با هدف به کارگیری چنین منازلی برای تفریح تناسب دارند.

فاز 3 پردیس

سومین فاز شهر پردیس به علت برخورداری از حمل‌ونقل عمومی و تعداد زیادی از مراکز خرید و پاساژهای مختلف از محبوبیت خاصی در نزد مردم بهره می‌برد. وجود حمل‌ونقل عمومی در این فاز برای اشخاص مشغول به فعالیت در پایتخت و همچنین فاقد خودروی شخصی بسیار کارآمد می‌باشد. آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی در فاز سه دارای قیمت‌های به نسبت مناسب‌تری در مقایسه با فازهای یک و دو در این شهر هستند.

فاز 4 پردیس

منازل موجود در فاز چهار همانند فاز دو به اشکال آپارتمان و خانه‌های ویلایی می‌باشند، اما بر خلاف فاز سه از قابلیت دسترسی آسان به وسایل حمل‌ونقل عمومی برخوردار نیست. این فاز شهر پردیس دارای یک پژوهشکده و یک بیمارستان می‌باشد. با توجه به متراژ بالای 80 متر خانه‌های فاز یک تا فاز چهار، زندگی در پردیس و در چنین مناطقی برای خانواده‌های خواستار آپارتمان با متراژ پائین چندان مناسب به نظر نمی‌رسد.

فاز 5 و 9 پردیس

فازهای پنج و نه شهر پردیس از جمله فازهای در حال آماده‌سازی و مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌باشند. با توجه به توسعه و گسترش امکانات و خدمات رفاهی به دنبال تکمیل فازها، پیش‌خرید آپارتمان‌های چنین محله‌هایی گزینه‌ی مناسبی برای سرمایه‌گذاری افراد محسوب می‌شود.

فاز 6 و 7 پردیس

در ابتدا اهداف پژوهشی، آموزشی و صنعتی باعث شکل‌گیری فازهای شش و هفت پردیس شدند، اما اکنون خرید و فروش آپارتمان در این فازها انجام می‌پذیرد.

فاز 8 پردیس

اجرای پروژه‌ی مسکن ‌مهر در فاز هشت شهر جدید پردیس به کاهش قیمت آپارتمان‌های این فاز منجر گردیده‌است؛ بنابراین افراد با بودجه‌ی کم جهت زندگی در پردیس، قادر به خرید آپارتمان با متراژ پائین در این فاز می‌باشند. ولی توجه به این نکته ضروری است که به علت نوساز بودن، فاز هشت از امکانات و خدمات رفاهی کمتری برخوردار می‌باشد.

فاز 10 پردیس

در خصوص فاز ده نیز می‌توان چنین بیان کرد که با وجود تعدادی آپارتمان مسکونی در این محله، سرمایه‌گذاری بر روی زمین‌های فاز ده توصیه می‌شود.

فاز 11 پردیس

فاز یازده شهر پردیس نیز به پروژه‌ی مسکن ‌مهر اختصاص دارد. شرکت کوزو ترکیه وظیفه‌ی پیمانکاری ساختمان‌های این فاز را بر عهده گرفته‌است. درهای ضد سرقت، پنجره‌های دوجداره، سیستم مربوط به اطفای‌حریق و مقاومت چشمگیر در برابر زلزله از ویژگی‌های بارز ساختمان‌های این فاز به حساب می‌آیند. امکان خرید مسکن از پیمانکار به طور مستقیم از دیگر مزیت‌های فاز یازده می‌باشد.

زندگی در پردیس

شهر پردیس؛ گزینه مناسب برای سکونت

همان‌طور که بیان شد، شهر پردیس به منظور کاهش جمعیت ساکن در شهر تهران ایجاد گردید، اما بهره‌مندی این شهر از امکاناتی همچون آب‌وهوای مطلوب، نزدیکی به پایتخت، قیمت مناسب مسکن و خدمات رفاهی فراوان در میزان علاقه‌ی مردم به زندگی و خرید آپارتمان در پردیس نقش بسزایی دارند.

جهت آشنایی هر چه بیشتر با شهر پردیس و امکانات آن با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

نزدیک‌ترین فاز شهر جدید پردیس در فاصله‌ی 17 کیلومتری تهران و 45 کیلومتری پایتخت قرار دارد. همچنین از وجود مناطق خوش آب‌وهوایی از جمله شمیرانات، دماوند و جاجرود در اطراف خود بهره می‌برد.

 به طور معمول برای طی مسیر بین مرکز تهران و شهر پردیس حداقل به 45 تا 50 دقیقه زمان نیاز است. البته طبیعتا در ساعات شلوغی و ترافیک، این زمان افزایش می‌یابد.

وجود بافت کوهستانی و در نتیجه بهره‌مندی شهر پردیس از آب‌وهوایی سرد و خشک و به نسبت بهتر از آب‌وهوای گرم و معتدل تهران یک عامل مهم و مؤثر در تمایل افراد به زندگی در پردیس به حساب می‌آید.

به بحث وارد شوید

One thought on “0 تا 100 زندگی در پردیس + مزایای زندگی در پردیس”

  • الهه نصیری

    بهترین فاز پردیس برای زندگی کدام است؟

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه