معرفی فاز 8 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه

در این مقاله قصد داریم به معرفی فاز 8 پردیس و امکانات آن بپردازیم. فاز 8 شهر پردیس در فضایی با آب و هوای مطبوعی به نام دره بهشت واقع شده است و بیشترین فضای سبز را نسبت به سایر فازها دارد. این فاز جنوبی ترین فاز شهر پردیس است و دارای 2 ورودی مجزا از بزرگراه تهران – پردیس و جاده قدیم جاجرود می باشد.

تاریخچه و موقعیت فاز 8 پردیس

فاز 8 پردیس که به دره بهشت ​​نیز معروف است، نزدیکترین فاز پردیس به تهران محسوب می­شود. اولین واحدهای مسکونی فاز 8 پردیس که شامل 1000 واحد بود در تاریخ 24 اسفند 1395 افتتاح شد. البته ورود جدی ساکنان به این فاز از سال 1397 با افزایش تحویل واحدها و تامین شدن امکانات شهری و رفاهی آغاز شد. در خصوص معرفی فاز 8 پردیس باید بگوییم، تعداد واحدهای مسکن مهر پردیس در این فاز 29 هزار و 276 واحد است که توسط چند شرکت پیمانکاری زیر مجموعه شرکت عمران پردیس اجرا شده است.

نقشه فاز 8 در معرفی فاز 8 پردیس

فاز 8 پردیس بعد از فاز 11 پردیس، دومین فاز بزرگ مسکن مهر است. افق جمعیت فاز هشت 120000 نفر برآورد شده است. در حال حاضر واحدهای نیمه تمام در حال تکمیل و عملیات عمرانی زیادی در حال انجام است تا تغییرات ظاهری محوطه به میزان قابل توجهی احساس شود. اما ساکنان فاز 8 با مشکلات زیرساختی از جمله نبود وسایل حمل و نقل عمومی مناسب و مشکلات کارگاهی بودن ساختمان های مجاور و مشکلات ناشی از آن مواجه هستند.

در سال های اخیر بسیاری از مردم پایتخت زندگی در حومه شرقی تهران را به سر و کله زدن با مشکلات درون شهری تهران ترجیح داده اند. با کلنگ زنی مترو تهران – پردیس، رفت و آمد به شهر پردیس آسان‌تر شده است و عملا می توان پردیس را شهری متصل به تهران نامید که ساکنان آن در آینده ای نزدیک راحت تر از همیشه به پایتخت سفر خواهند کرد.

به گفته مسئولان شرکت عمران پردیس، هم اکنون عمده مسائل مربوط به زیرساخت های شهر، افزایش زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی و توسعه فضای سبز است. این منطقه در حدود 5 کیلومتری غرب میدان مرکزی پردیس و 20 کیلومتری شرق تهران در جنوب آزادراه تهران – پردیس و جاده قدیم تهران – جاجرود واقع شده است.

معرفی فاز 8 پردیس

امکانات فاز 8 شهر جدید پردیس

از آنجایی که این فاز از سال 1395 مسکونی شده و البته از سال 1397 جمعیت زیادی به آن اضافه شده است، امکانات و تسهیلات رفاهی لازم زیادی در آن شکل گرفته است. در حال حاضر این فاز دارای امکاناتی نظیر مراکز درمانی، کلانتری، داروخانه، سوپر مارکت ها، مراکز آموزشی، مساجد، نانوایی ها، بنگاه های معاملات ملکی، فروشگاه های زنجیره ای، پارک ها و مراکز خرید متعدد و چندین مرکز خرید و مغازه مختلف در دست ساخت و راه اندازی می باشد.

در ادامه معرفی فاز 8 پردیس به امکانات آموزشی، تجاری و رفاهی آن می‌پردازیم. از جمله مراکز آموزشی فاز 8 پردیس می­توان به مرکز آموزشی دانشمند مقطع ابتدایی دخترانه، مرکز آموزشی آیت الله هاشمی مقطع ابتدایی پسرانه، مرکز آموزشی و کتابخانه عمومی فرزانگان، مرکز آموزشی شایستگان و مرکز آموزشی فرهیختگان اشاره کرد.

بافت ساختمانی فاز 8 پردیس

در ادامه معرفی فاز 8 پردیس برای خرید آپارتمان در فاز 8 پردیس، بافت ساختمان های آن را بررسی می کنیم. فاز 8 پردیس دارای زیرساخت های اصولی، تراکم ساختمانی کم و همچنین دارای خیابان های عریض و کم تردد است. آپارتمان های فاز 8 اغلب بین 3 تا 5 طبقه و دارای 2 واحد در هر طبقه هستند که واحدهای 2 خوابه از 97 متر تا 110 متر و واحدهای 3 خوابه از 120 تا 125 متر هستند.

در این فاز کلیه آپارتمان ها دارای پارکینگ سرپوشیده، انباری، درب ضد سرقت، سیستم خنک کننده کولر آبی و سیستم گرمایشی پکیج می باشند. بزرگراه های اصلی آن بلوار امیرکبیر و بلوار امام رضا و مهمترین خیابان های آن تخت سلیمان، دوران، تخت جمشید، ترنم، کوهرنگ، ولیعصر و کوهستان هستند.

خرید آپارتمان در فاز 8 پردیس

 

مشخصات عمومی واحدهای مسکن مهر فاز ۸

در هر طبقه 2 واحد وجود دارد که بسته به موقعیت ساختمان، جنوبی / شمالی یا شرقی / غربی هستند. هر واحد دارای بالکن است که محل نصب کولر آبی و پکیج نیز می باشد. لازم به ذکر است که واحدهای طبقه اول به دلیل نورگیر، دارای تراس هستند.

آشپزخانه بعضی از واحدها اپن و بعضی واحدهای دیگر اسلیمی (بدون اپن) می باشد که بستگی به پروژه و زمان ساخت واحد دارد. در ساختمان های 3 و 4 طبقه در پیلوت (همکف) انباری در کنار پارکینگ ها و در ساختمان های 5 طبقه انباری در داخل واحد و معمولاً در کنار آشپزخانه قرار دارد.

مشخصات عمومی واحدهای مسکن مهر فاز ۸

نحوه دسترسی به فاز ۸ پردیس

در ادامه معرفی فاز 8 پردیس نحوه دسترسی به آن میپردازیم،  ورودی فاز 8 از طریق بلوار امیرکبیر و امام رضا است. این دو بلوار از شمال فاز 8 که جاده قدیم تهران – جاجرود و آزادراه تهران – پردیس است آغاز می شوند. بلوار امیرکبیر در جنوب فاز به انتهای بلوار امام رضا می رسد و از شمال فاز 8 به سمت غرب فاز می رود. بلوار امام رضا شرق فاز 8 را از شمال به جنوب پوشش می دهد.

برای تردد به تهران می توانید با تاکسی داخل فاز به میدان امام پردیس بروید و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس به میدان نوبنیاد، مترو فرهنگسرا (فرهنگسرای اشراق) و چهارراه تهرانپارس به تهران برسید. البته می توانید با تاکسی به ابتدای بلوار امیرکبیر (تقاطع جاده قدیم تهران-جاجرود) رفته و از آنجا با تاکسی به سمت تهران بروید.

زیرساخت های شبکه های آب و فاضلاب و برق در معرفی فاز 8 پردیس

این فاز 68000 متر شبکه توزیع آب دارد که بیشتر آن لوله هایی با سایز 100 تا 700 میلی متر است. توجه کنید که خط لوله فاضلاب این فاز به طول 64850 متر طراحی شده است. غرب فاز یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب و فاضلاب قسمت شرقی به صورت ثقلی جریان دارد. فاضلاب از طریق یک خط انتقال 14 کیلومتری به تصفیه خانه فاضلاب فرستاده می شود.

در فاز 9 قدیمی، مخزن ذخیره آب فاز 8 پردیس 20000 مترمکعب حجم دارد و با خط لوله چدن داکتیل 800 میلی متری آب این فاز را به صورت ثقلی پوشش می دهد. فاز 8 شهر پردیس 69500 متر برق فشار متوسط دارد که دارای 76500 متر فشار ضعیف و 60500 متر شبکه روشنایی می باشد.

معرفی فاز 8 پردیس، جنوبی ترین فاز این شهر

در این مقاله به طور دقیق به معرفی فاز 8 پردیس پرداختیم؛ اما باید بگوییم که هنوز امکانات شهری فاز 8 پردیس به حد استاندارد نرسیده است. چرا که زمان زیادی از ساخت این فاز نمی گذرد؛ بنابراین نمی توان این فاز را یکی از بهترین مناطق پردیس برای سکونت دانست. فاز هشت بیشتر شامل واحدهای آپارتمانی است و به ندرت ویلاهایی در آن یافت می شود. بسیاری از افراد به دلیل قیمت پایین خرید خانه به این فاز روی می­‌آورند و به همین دلیل به زودی شاهد رشد این فاز از نظر جمعیت و امکانات خواهیم بود.

سوالات متداول

بله این فاز دومین فاز بزرگ مسکن مهر است.

این منطقه در حدود 5 کیلومتری غرب میدان مرکزی پردیس و 20 کیلومتری شرق تهران در جنوب آزادراه تهران – پردیس و جاده قدیم تهران – جاجرود واقع شده است.

با تاکسی داخل فاز به میدان امام پردیس بروید و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس به میدان نوبنیاد، مترو فرهنگسرا (فرهنگسرای اشراق) و چهارراه تهرانپارس به تهران برسید. البته می توانید با تاکسی به ابتدای بلوار امیرکبیر (تقاطع جاده قدیم تهران-جاجرود) رفته و از آنجا با تاکسی به سمت تهران بروید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “معرفی فاز 8 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه”

 • فاطمه فرخ

  برای خرید مسکن مهر فاز 8 پردیس بهترین فاز است.

  پاسخ دادن
 • ali mohammadi

  ممنون از مطلب مفیدتون برای معرفی فاز 8 پردیس و معرفی فازهای پردیس.

  پاسخ دادن
 • نیما سهراب نژاد

  مرسی از مطلب خوبتون. مقاله های زیادی درباره شهر پردیس خونده بودم اما سایت شما کامل ترین پکیج درباره فازهای شهر پردیس رو داشت.

  پاسخ دادن
 • الناز قاسمی

  بله این فاز مسکن مهر زیادی دارد

  پاسخ دادن
 • الناز قاسمی

  ممنون از نظر لطف شما

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه