معرفی فاز 6 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️

برای معرفی فاز 6 پردیس در ابتدا باید بدانیم که شهر جدید پردیس یکی از شهرهای حاشیه ای پایتخت ایران است که به منظور انتقال بخشی از سر ریز جمعیت تهران برای ساخت آن تصمیم گرفتند. فازهای مختلفی برای ساخت شهر پردیس در نظر گرفته شد که یکی از آنها فاز 6 است.

معرفی فاز 6 پردیس و موقعیت آن

برای معرفی فاز 6 پردیس لازم است که محل وقوع آن را روی نقشه ببینیم:

همان طور که در این نقشه و نقشه فازهای پردیس دیدیم، فاز 6 از غرب تا شرق به صورت کشیده واقع شده است و به همین دلیل با فازهای دیگر پردیس نیز ارتباط دارد و هم مرز است. فاز 6 پردیس از جنوب به روستای کرشت می رسد و از شرق با شهر بومهن، از شمال با جاده قدیم جاجرود و از غرب با فاز 7 همجوار است.

کاربری فاز 6 پردیس

پس از معرفی فاز 6 پردیس نوبت به بررسی کاربری این فاز می‌رسد. برخی از فازهای پردیس کاربری مسکونی ندارند، به عنوان مثال فاز 7 دارای کاربری صنعتی بوده و در واقع به صورت یک شهرک صنعتی ساخته شده است و بیشتر سازه های آن نیز به صورت سوله هستند و املاک مسکونی و مجتمع های تجاری در فاز 7 وجود ندارند. فاز 10 نیز کاربری به عنوان زمین های ذخیره شهری دارد. زمین های ذخیره شهری به این معنی است که پس از تکمیل سایر بخش های شهر، برای توسعه بیشتر به سراغ زمین های ذخیره می روند.

فاز 6 نیز مشابه فاز 10 به شکل زمین های ذخیره شهری است، البته در برخی مناطق آن نیز واحدهای مسکونی وجود دارد، اما به صورت گسترده کاربری مسکونی ندارد و تعداد واحدهای آن برای خرید آپارتمان در فاز 6 پردیس محدود است.

همچنین فاز 6 کاربری دانش بنیان هم دارد؛ یعنی پارک علم و فناوری پردیس نیز در این منطقه به بهره برداری رسیده است. در سال هزار و سیصد و هشتاد، طرح آماده سازی اراضی پارک مذکور، که به عنوان بزرگترین پارک فناوری کشور شناخته می شود، تهیه شد و به دنبال آن نیز عملیات اجرایی ساخت پارک فناوری پردیس بر اساس طرح های راهبردی و جامع شهر جدید پردیس آغاز شد.

پارک فناوری در معرفی فاز 6 پردیس

 تا به امروز بیش از چهار صد واحد دانش بنیان در حوزه فناوری های پیشرفته به عضویت این مجموعه در آمده اند. در آینده با ساخت و ساز و پیشرفت پارک علم و فناوری پردیس، با افق توسعه هزار هکتاری، ناحیه نوآوری پردیس به وجود خواهد آمد که به رشد و توسعه شهر جدید پردیس کمک شایانی خواهد کرد. نکته مهمی که در مورد پارک فناوری وجود دارد این است که انجام انواع فعالیت های تولیدی صنعتی را در پارک ممنوع اعلام کردند تا بتوان میزان آلودگی های زیست محیطی را کنترل کرد که موجب ایجاد آلودگی بیشتر در سطح شهر نگردد. 

آشنایی با امکانات رفاهی فاز 6 پردیس

برای عملکرد بهتر در معرفی فاز 6 پردیس باید به وضعیت امکانات رفاهی موجود هم بپردازیم. با توجه به این که املاک مسکونی فاز 6 پر شمار نیستند و کاربریش به عنوان زمین های ذخیره شهری است و جمعیت زیادی در آن مستقر نشدند، فاز 6 امکانات رفاهی زیادی برای سکونت ندارد. ولی با باز هم از امکانات رفاهی در حد معمولی برای جمعیت کمی که در آن جا ساکن هستند، فراهم شده است.

دسترسی به فاز 6 پردیس 

از نظر حمل و نقل عمومی نیز وضعیتی عادی در فاز 6 حاکم است و البته نیاز به توسعه بسیار بیشتری در زمینه اتوبوس، تاکسی و راه سازی در فاز 6 احساس می شود. همچنین با توجه به این که دو جاده مهم کشوری در شمال املاک و زمین های پارک علم و فناوری وجود دارد، امکانات دسترسی مطلوبی برای رسیدن به سکونتگاه ها و مراکز فعالیتی پیرامون را ایجاد می کند و ارتباط فاز 6 با سایر بخش های شهر پردیس نیز راحت تر می شود. برای دسترسی به تهران نیز از طریق همین جاده ها می توان با استفاده از خودرو شخصی، تاکسی بی سیم یا آژانس ها اقدام کرد.

ابزارهای توسعه فاز 6 پردیس

با توجه به کاربری این فاز که به صورت زمین های ذخیره شهری است، برای معرفی فاز 6 پردیس باید فرصت های توسعه را بشناسیم تا بهتر بتوانیم به سرمایه‌گذاری در پردیس بپردازیم؛ زیرا زمین های ذخیره برای سرمایه گذاری های بلند مدت مناسب هستند و پس از تکمیل سخت و ساز سایر بخش های شهر اهمیت و ارزش فراوانی پیدا می کنند.

یکی از ابزارهای توسعه فاز 6 که در مطالب پیشین هم اشاره کردیم، شرکت های دانش بنیان و ناحیه نوآوری پردیس خواهد بود. از دیگر فرصت های پیشرفت فاز 6 می توان ساخت مترو را بیان کرد؛ مترو پردیس با دو ایستگاه ساخته خواهد شد که هر دوی آنها به فاز 6 نزدیک هستند و باعث می شوند رفت و آمد به شهر پردیس و تهران آسان تر شود و ارزش زمین ها افزایش پیدا کند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس نیز در فاز 6 با زمینی به وسعت 25 هکتار در نزدیکی پارک فناوری و با دسترسی به جاده تهران-بومهن ساخته شده است. مسؤولان این دانشگاه در چشم انداز و اهداف خود بیان کرده اند که با توجه به موقعیت مناسب دانشگاه در شهر پردیس و همجواری با پارک فناوری و ظرفیت های دانشگاه، به دنبال تبدیل آن به یک دانشگاه جامع در سطح کشور هستند که ابزار دیگری برای توسعه فاز 6 و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری محسوب می شود. با مراجعه به این لینک می‌توانید اخبار تکمیلی شهر پردیس را مشاهده نمایید.

به بحث وارد شوید

One thought on “معرفی فاز 6 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️”

 • نوید محمدی

  با تشکر از اطلاعات خوبتون برای معرفی فاز ۶ پردیس. خسته نباشید.

  پاسخ دادن
 • محمد

  سلام
  با تعیین تکلیف سندهای زمینهای اصطلک در فاز ۶ وآزاد سازی انها به دلیل همجواری با پارک فن اوری به زودی ودر سال ۱۴۰۲ شاهد رشد چند برابری این زمینها خواهیم بود.

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه