معرفی فاز 5 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️

در این مقاله قصد داریم به معرفی فاز 5 پردیس بپردازیم. شهر جدید پردیس از یازده فاز متفاوت تشکیل شده است. اجرای پروژه مسکن مهر پردیس در تعدادی از فازهای پردیس صورت گرفته است. اما پنجمین فاز این شهرک به عنوان نزدیک ترین فاز دارای مسکن مهر به مرکز شهر پردیس یعنی میدان امام شناخته می شود.

بررسی موقعیت فاز 5 پردیس

از لحاظ موقعیتی فاز 5 پردیس تهران در بخش شمالی عوارضی آزادراه تهران – پردیس و در فاصله 25 کیلومتری شهر تهران و همچنین یک کیلومتری غرب میدان اصلی پردیس یعنی میدان امام قرار دارد. این فاز از وجود دو بخش شمالی و جنوبی بهره می برد. بلوار صیاد شیرازی نیز در میان این دو بخش فاز پنج واقع شده است. به این ترتیب بخش شمالی در قسمت شمالی اتوبان صیاد شیرازی و بخش جنوبی در جهت جنوب اتوبان قرار دارد.

این موضوع قابل ذکر است که 6232 واحد از واحدهای مسکونی موجود در پنجمین فاز شهر پردیس به پروژه مسکن مهر تعلق دارد. چنین واحدهایی در ساختمان های 11 و 14 طبقه ساخته شده توسط شرکت پیمانکار متعلق به شرکت عمران پردیس وجود دارند.

در زمان معرفی فاز 5 پردیس اشاره به این نکته ضروری است که افتتاح نخستین واحدهای مسکونی فاز 5 پردیس در سال 1396 به وقوع پیوست. شرکت های طرح و ساخت سام، توسعه شهرسازی ایرانیان و پیوند آرمه مسئولیت ساخت چنین واحدهایی را بر عهده داشتند.

 

آشنایی با محله های فاز 5 پردیس

بلوک های فاز پنج به وسیله حروف P  و S نام گذاری و از یکدیگر جدا می شوند. بلوک های P و S به ترتیب شامل 5 و 3 محله متفاوت می باشند. بلوک های P4 و P5 در فاز پنج جنوبی حضور دارند.

بررسی نوع بافت فاز 5 پردیس و ساختار کلی واحدهای مسکونی آن

از جمله مسائل مهم در مقاله ای با موضوع معرفی فاز 5 پردیس می‌توان به بررسی و ارزیابی نوع بافت این فاز اشاره داشت. فاز پنج واقع در شهر جدید پردیس از زیرساخت اصولی و استاندارد و خیابان های عریض و پهن و دارای تردد کم بهره می برد. در این فاز شاهد ساختمان ها و برج های 11 و 14 طبقه هستید. به این صورت که 43 واحد در ساختمان های 11 طبقه ای و 53 واحد در ساختمان های 14 طبقه ای وجود دارند.

همچنین هر طبقه دارای 4 واحد مسکونی با متراژهای 80 الی 90 متری، دو خواب و یک تراس می‌ باشد. از پکیج، رادیاتور و کولر آبی به عنوان سیستم گرمایشی و سرمایشی در واحدها استفاده می شود. همچنین برج های مسکونی در این فاز از پارکینگ واقع در محوطه مخصوص هر برج، انباری داخل واحد، آیفون تصویری و درب ضد سرقت برخوردار هستند. هر بلوک نیز مجهز به دو آسانسور، پمپ آب، تانکر ویژه آتش نشانی و دو راه پله اصلی و فرار می باشد.

بررسی ارزش و قیمت آپارتمان در فاز 5 پردیس

در زمان معرفی فاز 5 پردیس، اشاره به میزان ارزش آپارتمان های موجود در این فاز مسئله ای مهم محسوب می شود. همان طور که در ابتدای مقاله بیان شد، تعدادی از واحدهای مربوط به پروژه مسکن مهر در فاز پنجم شهر جدید پردیس قرار دارند. قیمت گذاری واحدهای مسکن مهر موجود در بخش شمالی این فاز با توجه به عواملی همچون میزان پیشرفت و طبقه واحد مورد نظر صورت می گیرد.

همچنین واحدهای دارای ویوی بهتر و زیباتر واقع در نزدیکی بلوار صیاد شیرازی از قیمت بالاتری برخوردار هستند. علاوه بر این بخش جنوبی فاز 5 پردیس به علت وجود سکنه و امکانات خدماتی و رفاهی بیشتر دارای قیمت به نسبت بالایی می باشد.

آپارتمان های فاز 5 پردیس

چه امکاناتی در فاز پنج پردیس وجود دارد؟

آشنایی با میزان امکانات موجود از دیگر مسائل مهم در معرفی فاز 5 پردیس به شمار می رود. فاز پنجم شهر جدید پردیس به تازگی قابل سکونت شده است. بنابراین چنین فازی از یکسری امکانات پردیس از جمله امکانات خدماتی و رفاهی اولیه همچون تعدادی فروشگاه مواد غذایی، نانوایی، میوه فروشی و مسجد بهره می برد. مسلما با افزایش تعداد سکنه، شاهد راه اندازی امکانات خدماتی و رفاهی متعدد در این فاز می باشید.

هم اکنون یک مجتمع تجاری، درمانگاه، یک مرکز آموزشی، یک فضای سبز دارای وسایل بازی ویژه کودکان در انتهای بلوار بنفشه به عنوان بلوار اصلی بخش جنوبی و همچنین یک باند مخصوص فرود هلیکوپتر در این منطقه در حال ساخت هستند.

نحوه دسترسی و حمل و نقل عمومی در فاز 5 پردیس به چه شکل است؟

آگاهی و بیان نوع دسترسی برای رفت و آمد به شهر پردیس و تهران از طریق این فاز امری مهم و اساسی در معرفی فاز 5 پردیس محسوب می شود. به منظور دسترسی به فازهای یک، دو، سه و چهار از فاز 5 پردیس نیازمند مراجعه به میدان امام واقع در فاصله یک کیلومتری این فاز هستید. جهت برقراری ارتباط بین چنین فازی با فازهای 8، 9 و 11 بایستی از طریق سمت غرب بلوار صیاد شیرازی اقدام نمایید.

استفاده از تاکسی های موجود در ابتدای بلوار بنفشه واقع در فاز پنج پردیس به مقصد میدان امام و سپس تاکسی های در حال تردد بین پردیس و میدان نوبنیاد، ایستگاه متروی فرهنگسرای اشراق و چهارراه تهرانپارس تنها راه ارتباطی بین این فاز و شهر تهران می باشد. این نکته نیز قابل ذکر است که بر اساس گفته های مقامات رسمی، در صورت عبور مترو از شهر پردیس، یک ایستگاه در بخش غربی بلوار صیاد شیرازی ایجاد می شود.

معرفی فاز 5 پردیس

فاز 5 پردیس؛ ترکیبی از ساختمان های شخصی ساز و مسکن مهر

همان طور که در مقاله معرفی فاز 5 پردیس بیان شد، این فاز به عنوان نزدیک ترین فاز دارای مسکن مهر به میدان اصلی پردیس شناخته می شود. بنابراین در این فاز شاهد وجود دو نوع ساختمان یعنی شخصی ساز و مسکن مهر هستید. وجود امکانات محدود در فاز 5 به دلیل نوساز بودن این منطقه می باشد. البته از طریق توسعه شهرسازی و افزایش تعداد سکنه به مرور زمان شاهد افزایش روزافزون امکانات خدماتی و رفاهی مورد نیاز برای یک زندگی راحت و آسوده در این منطقه هستید.

جهت دریافت پاسخ سؤالات خود در حوزه فازهای مختلف شهر جدید پردیس، سرمایه گذاری و یا خرید آپارتمان در پردیس با ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

برای آگاهی از اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید آپارتمان در فاز 5 پردیس مراجعه نمایید.

فاز 5 پردیس تهران در بخش شمالی عوارضی آزادراه تهران – پردیس و در فاصله 25 کیلومتری شهر تهران و همچنین یک کیلومتری غرب میدان اصلی پردیس یعنی میدان امام قرار دارد.

به بحث وارد شوید

One thought on “معرفی فاز 5 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️”

  • سارا نصیری

    مرسی از اینکه درباره دسترسی های فاز 5 پردیس به بقیه فازها هم توضیح دادید.

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه