معرفی فاز 4 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه

برای معرفی فاز 4 پردیس باید در ابتدا بگوییم که پردیس یکی از شهرستانهای واقع در استان تهران است که شامل سه منطقه اصلی بومهن، پردیس و جاجرود می باشد و با شهرستان های تهران از غرب، پاکدشت از جنوب، دماوند از شرق و شمیرانات از شمال همسایه شده است.

شهر پردیس وسعتی بالغ بر 4200 هکتار دارد و به دلیل فاصله 17 کیلومتری تا تهران و پایین بودن میانگین قیمت خرید و اجاره واحدهای مسکونی در پردیس نسبت به شهر تهران، به مقصد مناسبی برای مهاجران و حتی ساکنان تهران تبدیل گردیده است. همچنین یکی دیگر از دلایل اهمیت پردیس، تمرکززدایی از تهران می باشد؛ یکی از راهکارهای مسئولان کشور برای کاهش جمعیت مرکز پایتخت، انتقال ساکنان به حواشی تهران است.

معرفی فاز 4 پردیس

همانطور که در معرفی فاز های پردیس ذکر کردیم، به نوعی می توان گفت که محلات شهر پردیس به صورت 9 فاز ساخته شده است که از این فازها، سه تای آنها غالباً کاربرد اداری و صنعتی دارند و 6 فاز دیگر دارای کاربری مسکونی هستند. نکته ای که فاز 4 پردیس را از سایر محلاتش متمایز می کند این است که وسعتی در حدود 398 هکتار دارد و بزرگترین فاز در بین محلات پردیس است. همچنین به عنوان یک نکته قابل توجه دیگر میتوان اشاره کرد که فاز 4 به صورت ترکیبی از ساختمان های مسکونی و اداری ساخته شده است و خدمات رفاهی مناسبی دارد.

یکی از مهمترین موارد در معرفی فاز 4 پردیس که باید به آن پرداخته شود، موقعیت جغرافیایی روی نقشه است. فاز 4 در بخش شرقی پردیس و در مجاورت غرب شهر بومهن قرار دارد و از لحاظ مسافت تا تهران، دورترین فاز می باشد و در فاصله ای 30 کیلومتری از تهران قرار دارد.

نقشه فاز 4 پردیس

آب و هوای فاز 4 پردیس

در ادامه برای معرفی فاز 4 پردیس به بررسی وضعیت آب و هوایی فاز 4 می پردازیم که این بخش هم مانند سایر مناطق پردیس دارای آب و هوایی نسبتاً سرد و خشک می باشد، به طوری که روزهای یخبندان سالانه آن حدود 96 روز است. میانگین بارش سالانه برابر با 385 میلی لیتر میباشد. ارتفاع این شهر از سطح دریا تقریباً 1800 متر است. زمین این مناطق نیز کوهستانی است. برای آگاهی بیشتر از آب و هوای پردیس می توانید به سایت weather.com مراجعه نمایید.

معرفی بافت ساختمانی فاز 4 پردیس

همانطور که قبلاً در مورد معرفی فاز 4 پردیس اشاره کردیم، این فاز وسعت بیشتری نسبت به سایر بخش های پردیس دارد. همچنین شامل قطعات زمین بسیار زیادی است. چنین دلایلی باعث شده اند که ساخت و ساز در فاز 4 سرعت بیشتری پیدا کند و پیشرفت و ترقی روزافزونی داشته باشد. بافت این منطقه نوساز بوده و بنای سازه ها نسبت به فاز 1، که ساختمان ها زودتر ساخته شده و قدیمی تر هستند، جدیدتر می باشد؛ به طوری که حداکثر قدمت آنها کمتر از 15 سال است.

اغلب آپارتمان های این فاز چهار و پنج طبقه هستند، از امکاناتی نظیر آسانسور و پارکینگ برخوردارند و از نظر قیمت نزدیک به واحدهای مسکونی فاز 3 می باشند. همچنین سازه های ویلایی نیز در فاز 4 به وفور یافت می شوند و دارای واحدهای مسکن مهر نیست. غالب ساختمان های این فاز مساحتی بیشتر از 80 متر دارند و واحدهای با متراژ پایین در این فاز به راحتی قابل یافتن نیست.

خرید آپارتمان در فاز 4 پردیس

 

معرفی امکانات رفاهی فاز 4 پردیس

حال در معرفی فاز 4 پردیس نوبت به بررسی امکانات رفاهی آن می‌رسد، فاز 4 در این زمینه در حال پیشرفت روزافزون می باشد. به عنوان یکی از مهمترین امکانات رفاهی فاز 4 می توان به وجود مراکز درمانی و داروخانه های مناسب اشاره کرد. یکی از مراکز درمانی مذکور بیمارستان تخصصی شفاء است و آزمایشگاه رادمان نیز در دسترس ساکنان می باشد. از دیگر امکانات رفاهی موجود در این منطقه میتوان به وجود اماکن ورزشی اشاره کرد. همچنین پارک ها و بوستان هایی مانند پارک کوهسار نیز در دسترس شهروندان هستند. میزان ترافیک فاز 4 در وضعیتی معمولی است و آلودگی صوتی زیادی برای ساکنان به همراه ندارد.

امکانات رفاهی فاز 4 پردیس

یکی از مزایای فاز 4 وجود مراکز آموزشی و پژوهشی متعددی است که خدمات مناسبی را به مردم ارائه می دهند. مراکز آموزشی خصوصی برای مهارت هایی مثل زبان انگلیسی و… نیز در دسترس هستند. یک پژوهشکده نیز در فاز 4 وجود دارد. مدارس ناوک، سما و مرکز پژوهشی علوم شناختی از جمله مراکز آموزشی در این منطقه هستند.

همچنین مراکز تجاری و فروشگاه های زنجیره ای در فاز 4 ساخته شده اند و مشغول فعالیت هستند. مراکز مذهبی و مساجد نیز در خدمت عموم می باشند. هتل و رستوران از دیگر امکانات رفاهی موجود است.

کلام پایانی در معرفی فاز 4 پردیس

وضعیت حمل و نقل عمومی در فاز 4 معمولی می باشد. برای دسترسی به تهران میتوان از اتوبوس و تاکسی های فرهنگسرا و نوبنیاد استفاده کرد و سپس از طریق مترو به مناطق مختلف پایتخت سفر کرد. البته با رسیدن خطوط مترو به پردیس وضعیت حمل و نقل عمومی و مراجعه به تهران نیز پیشرفت بیشتری خواهد کرد. برای آگاهی از جزئیات بیشتر این پروژه اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

فاز 4 در بخش شرقی پردیس و در مجاورت غرب شهر بومهن قرار دارد و از لحاظ مسافت تا تهران، دورترین فاز می باشد و در فاصله ای 30 کیلومتری از تهران قرار دارد.

برای آگاهی از جزئیات به صفحه خرید آپارتمان در فاز 4 پردیس مراجعه نمایید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “معرفی فاز 4 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه”

  • ناصر شیخی

    مرسی که همه شرایط شهر پردیس و فازهاش رو انقدر دقیق توضیح میدید. با تشکر از سایت خوبتون

    پاسخ دادن
  • الناز قاسمی

    همه تلاش ما در بیاپردیس همین است. با تشکر از حسن نظر شما

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه