معرفی فاز 3 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️

شهر پردیس مناسب افرادی است که از ترافیک‌ها، شلوغی‌ها، آلودگی هوا و بسیاری مسائل دیگر از تهران خسته شده و به دنبال مکانی خلوت‌تر و راحت‌تر هستند. پردیس دارای 11 فاز است که هر فاز آن ویژگی‌ها و امکانات خاص خود را دارد. در ادامه به معرفی فاز 3 پردیس می‌پردازیم.

شهرستان پردیس یکی از شهرستان‌های استان تهران است که در آذر ماه ۱۳۹۱ متشکل از دو بخش به نام‌های بومهن و جاجرود (ارتقایافته) در تابعیت استان تهران، ایجاد شد. محدوده جغرافیایی شهرستان پردیس از روستای «تلو» در «سرخه حصار» آغاز شده و تا انتهای بخش بومهن ادامه دارد.

معرفی فاز 3 پردیس

شهرستان پردیس متشکل از ۵۵ آبادی است. این شهرستان از شرق با شهرستان دماوند، از غرب با شهرستان تهران از شمال با شهرستان شمیرانات و از جنوب با شهرستان پاکدشت دارای مرز مشترک است. فاز 3 پردیس میان فاز 1 و 4 قرار دارد به طوریکه از شرق فاز 1 و غرب فاز 4 را شامل می‌شود. آپارتمان‌های مسکن مهر، ساختمان‌های شخصی، خانه‌های ویلایی و مجتمع‌های ساخته شده توسط ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی ساختمان‌های فاز 3 را تشکیل می‌دهند.

نقشه فاز 3 پردیس

امکانات فاز 3 پردیس

در ادامه معرفی فاز 3 پردیس به امکانات فرهنگی، خدماتی، ورزشی و تفریحی آن می‌پردازیم. لازم به ذکر است همگی این مراکز دارای خدمات و در حال فعالیت مستمر می‌باشند.

 • دارالقرآن الکریم
 • پارک ولایت
 • خانه کشتی
 • سالن ورزشی چند منظوره در پارک فناوری پردیس
 • گودزورخانه شهدای هسته‌ای
 • سرای محله جانبازارن
 • آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی (ایستگاه شماره 3)
 • پارک آموزش ترافیک
 • کتابخانه شهدای گمنام

معرفی محله ها، مجتمع ها و ساختمان‌ های فاز 3 پردیس

در ادامه معرفی فاز 3 پردیس به توضیح ساختمان‌ها و تعداد واحد‌های آن‌ها می‌پردازیم.

ساختمان های مسکن مهر فاز ۳

در فاز سه پردیس 8855 واحد مسکن مهر وجود دارد که بخشی از آن‌ها توسط شرکت عمران پردیس و بخشی دیگر توسط شرکت‌های تعاونی سازمان‌های دولتی ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است. بخش عمده واحدهای مسکن مهر در محله پردیسان جنوب فاز سه و شال آزاد راه تهران-پردیس قرار دارد.

ساختمان های مسکن مهر فاز ۳

مجتمع های هسا

در بخش غربی فاز 3 مجتمع‌های هسا مشاهده می‌شود که شامل تعداد زیادی مجتمع مسکونی 5 طبقه 20 واحدی می‌باشد. هر طبقه شامل 4 واحد با نقشه یکسان بوده، به طوریکه دو واحد آن 87 متری و دو واحد آن 78 متری است.

از معایب این مجتمع‌ها می‌توان به عدم وجود پارکینگ و انباری اشاره کرد. محل پارک خودروها در محوطه بیرونی ساختمان تعبیه قرار دارد. از مزایای این مجتمع‌ها نیز وجود آسانسور، پمپ آب، سیستم گرمایش پکیج و سرمایش کولر آبی و تراس اشاره کرد.

محله پردیسان

به دلیل وجود واحدهای مسکن مهر با ظاهری متفاوت محله پردیسان از معروف‌ترین محله‌های فاز 3 پردیس به شمار می‌رود. ساختمان‌های 9 طبقه رنگی که هر مجتمع شامل چند بلوک با رنگ یکسان متمایز شده، وجود دارند.

از مزایای این واحدها داشتن سیستم سرمایش کولر گازی، سیستم گرمایش پکیج، انباری، آسانسور، پمپ آب و سیستم اعلام حریق است. اما مانند مجتمع‌های هسا، واحدهای مسکن مهر نیز پارکینگ مسقف نداشته و ساکنین این واحدها باید خودروهای خود را در محوطه بیرونی ساختمان‌ها پارک نمایند. از جمله مجتمع‌های دیگر محله پردیسان می‌توان به سپهر، چناران، گلستان، بهارستان، کاج، سرو، افرا، بهمن، زیتون، نارون و بوستان اشاره کرد.

خیابان معلم فاز ۳ پردیس

از جمله مهم‌ترین خیابان‌های فاز 3 خیابان معلم می‌باشد. به دلیل وجود امکانات فراوانی نظیر مجتمع‌های تجاری، کافی شاپ، مراکز خرید، رستوران‌های سنتی و فست فود و مراکز تفریحی این خیابان به یکی از پر رفت و آمد ترین خیابان فاز 3 پردیس تبدیل شده است.

همچنین مجتمع‌های تجاری امید و سپید و مجتمع‌های مسکونی گلایل، ثامن، یاسمن و مسجد حضرت امیرالمومنین از مجتمع‌های معروف این خیابان به حساب می‌آیند. از دیگر خیابان‌های مهم فاز 3 پردیس می‌توان به خیابان‌های جلال آل احمد، ملک الشعرای بهار، کوهستان، دهخدا، بلوار شهید کاظمی، بلوار خرمشهر و بلوار سفیر امید اشاره کرد.

مجتمع های تجاری و خدمات رفاهی فاز ۳ پردیس

همانطور که گفته شد، فاز 3 شامل مراکز تفریحی، رفاهی، آموزشی و ورزشی است، از این رو فاز 3 پردیس از جمله محبوب‌ترین فازهای پردیس به شمار می‌آید. مجتمع‌های تجاری یاقوت، کوهستان، ثامن، فروشگاه بزرگ رفاه، فروشگاه‎های افق کوروش و هایپر مارکت در محله پردیسان و سایر محله‌های فاز 3 قرار دارند. همچنین مرکز خرید آتلانتیس از بزرگترین و زیباترین مراکز خرید در بلوار سفیر امید و در خیابان جانبازان جنوبی قابل دسترس است.

بوستان ها و پارک های فاز ۳ پردیس

همانطور که در معرفی فاز 3 پردیس گفته شد، این فاز دارای امکانات رفاهی بسیاری از جمله پارک‌ها و بوستا‌ن‌ها است. در جنوب فاز 3 پارک ولایت که شامل وسایل بازی کودکان، وسایل ورزشی، زمین فوتبال چمن مصنوعی و زمین بسکتبال می‌باشد، قرار گرفته و همچنین باشگاه ورزشی و زورخانه نیز از دیگر مکان‌های ورزشی فاز 3 محسوب می‌شوند.

بوستان ها و پارک ها در معرفی فاز ۳ پردیس

نحوه دسترسی و حمل و نقل عمومی در فاز 3 پردیس

در ادامه معرفی فاز 3 پردیس باید به بررسی وضعیت دسترسی به این فاز بپردازیم. این فاز از نظر دسترسی و حمل و نقل جزو فازهای خوب پردیس است. جهت دسترسی به فازهای شرقی مانند 4 و 11 و شهرهای بوهمن و دماوند باید بلوار سفیر امید را به سمت شرق ادامه داد و برای دسترسی به فازهای 1، 2، 5، 7، 8 و 9 و همچنین مرکز شهر پردیس باید از بلوار سفیر امید به سمت غرب حرکت نمود.

تردد وسایل نقلیه

مسیر واحدهای اتوبوس در فاز 3 به صورت زیر است:

 • اتوبوس‌های پردیس از فاز 4 یا شرق پردیس به بلوار جانبازان در جنوب شرقی فاز 3 وارد می‌شوند و در ایستگاه شرق و شمال محله پردیسان توقف می‌کنند.
 • این اتوبوس‌ها از بلوار سفر امید در مرکز فاز 3، ابتدای خیابان معلم و ضلع جنوبی مجموعه‌های هسا به میدان عدالت فاز 1 و میدان امام فاز 2 تردد دارند.
 • همچنین میدان نوبنیاد تهران و ایستگاه فرهنگسرای مترو تهران مسیر اخر آن‌ها می‌باشد.

وضعیت تاکسی

در صورت نداشتن وسیله نقلیه و عدم دسترسی به واحدهای اتوبوس می‌توان از طریق تاکسی‌ها رفت و آمد نمود. مسیر تاکسی‌های داخلی فاز 3 از بلوار سفیر امید به میدان امام و از آنجا به شهرهای بومهن، تهران و جاجرود است. همچنین در مسیرهای میدان امام به چهارراه تهرانپارس، مترو فرهنگسرای اشراق و میدان نوبنیاد نیز تاکسی وجود دارد.

قیمت آپارتمان های فاز ۳ پردیس

تعیین قیمت واحدهای موجود در فاز 3 به متراژ واحد، سال ساخت، چشم‌انداز مناسب، نوع ساختمان، محله، دسترسی به خیابان اصلی، تعداد طبقات و امکانات آن بستگی دارد. از این رو قیمت آپارتمان‌های فاز 3 بسیار متفاوت بوده ونمی‌توان قیمت ثابتی برای آن تعیین نمود. برای خرید آپارتمان در پردیس یا سرمایه‌گذاری باید از کارشناسان و مشاوران متخصص مشورت کرد.

نحوه اجاره آپارتمان در فاز ۳ پردیس

به دلیل تنوع بسیار بالا واحدهای ساختمانی در فاز 3، انتخاب خوبی برای اجاره به حساب می‌آید. متراژهای آن‌ها به طور معمول از 54 متر شروع شده و تا متراژهای بالای 100 متر نیز مشاهده می‌شود.

خرید آپارتمان در فاز 3 پردیس

فاز 3 پردیس، محبوب ترین فاز پردیس!

در این مقاله به معرفی فاز 3 پردیس پرداختیم تا افراد برای سرمایه‌گذاری یا خرید مسکن بتوانند با دید بازتری انتخاب مناسبی داشته باشند. همانطور که گفته شد فاز 3 پردیس دارای بافت شهری متنوعی است که شامل ساختمان‌های مسکن مهر، شخصی‌ ساز، خانه‌های ویلایی و… می‌باشد. داشتن مراکز و مجتمع‌های تجاری خرید، مراکز ورزشی، باشگاه، پارک‌ها و بوستان‌ها و امکانات دیگر که در معرفی فاز 3 پردیس، بیان کردیم این فاز را به یکی از محبوب‌ترین فازهای پردیس تبدیل کرده است. از این رو افراد برای سرمایه‌گذاری یا خرید و اجاره مسکن باید با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کنند.

سوالات متداول

این فاز میان فاز 1 و 4 قرار دارد به طوریکه از شرق فاز 1 و غرب فاز 4 را شامل می‌شود. 

در فاز سه پردیس 8855 واحد مسکن مهر وجود دارد که بخشی از آن‌ها توسط شرکت عمران پردیس و بخشی دیگر توسط شرکت‌های تعاونی سازمان‌های دولتی ساخته شده است.

قیمت آپارتمان‌های فاز 3 بسیار متفاوت بوده و نمی‌توان قیمت ثابتی برای آن تعیین نمود. برای آگاهی از اطلاعات بیشتر به صفحه خرید آپارتمان در فاز 3 پردیس مراجعه نمایید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “معرفی فاز 3 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️”

 • karim

  .mrc az matlab jame v karborditon

  پاسخ دادن
 • الناز قاسمی

  ممنون از توجه شما دوست عزیز به مطالب بیا پردیس

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه