معرفی فاز 11 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️

در این مقاله قصد داریم به معرفی فاز 11 پردیس و زون‌های آن بپردازیم. احداث شهر جدید پردیس یکی از بزرگترین و عمده ترین طرح های نهادهای دولتی برای ساخت شهرهای جدید پیرامون تهران است، که به منظور پالایش مرکز پایتخت، کنترل سرریز جمعیت و بهبود وضعیت سکونت شهری در تهران معرفی شد. در اوایل دهه هشتاد و با تاسیس شهرداری پردیس، روند توسعه این شهر سیر صعودی پیدا کرد و پیشرفت زیادی در زمینه فراهم کردن امکانات لازم برای سکونت شهروندان داشته است.

آشنایی با موقعیت جغرافیایی فاز 11 پردیس

برای معرفی فاز 11 پردیس ابتدا باید با موقعیت آن در نقشه شهر پردیس آشنا شویم. در دامنه رشته کوه های البرز و با فاصله ای بیست و پنج کیلومتری از شرق تهران قرار دارد. فاز 11 پردیس تقریبا از جنوب به جاده قدیم تهران جاجرود، آزادراه تهران پردیس و فاز 9 و از غرب هم به کمرد منتهی می شود. این فاز به اسم دره آرا نیز مشهور است. شیب اراضی فاز یازده شیبی بین 13 تا 30 درصد دارند که به همین دلیل در طراحی بعضی مجتمع های مسکونی از روش سکوسازی استفاده کرده اند.

نقشه فاز 11 پردیس

معرفی فاز 11 پردیس و زون‌های آن

برای معرفی فاز 11 پردیس شایان ذکر است که فاز 11 به نام دره آرا نیز شناخته می شود. ساخت این فاز توسط شرکت بین المللی کوزو از کشور ترکیه و به عنوان واحدهای مسکن مهر آغاز شد. فاز 11 دارای پنج ناحیه یا زون است که در ادامه آن‌ ها را به اختصار معرفی می کنیم. برای آگاهی بیشتر از جزئیات این زون ها به مطلب ما درباره بهترین زون فاز 11 پردیس، در همین سایت مراجعه نمایید.

زون یک

زون 1 در بلندترین قسمت و در شمال فاز 11 پردیس قرار دارد. ناحیه یک دارای 109 بلوک است که در هر بلوک 59 واحد مسکونی قرار دارد. بنابراین تعداد واحدهای آپارتمانی زون 1 برابر 6431 واحد خواهد بود.

زون دو

زون 2 در بخش شرقی فاز یازده پردیس قرار گرفته است و تعداد 126 بلوک را شامل می شود که با احتساب هر بلوک به صورت 59 واحد، تعداد واحدهای مسکونی آن با 7434 واحد مساوی است و از این حیث به عنوان بزرگترین ناحیه در فاز 11 به شمار می‌ رود.

زون سه

زون 3 از مرکز تا بخش جنوبی فاز 11 پردیس ادامه دارد. ناحیه 3 دارای 111 بلوک است که در مجموع 6549 واحد آپارتمان را در اختیار شهروندان عزیز قرار می دهد.

زون چهار

زون 4  به دو بخش شمالی و جنوبی تفکیک شده است. قسمت شمالی ناحیه چهار، در مرکز و بخش جنوبی آن نیز در جنوب فاز 11 پردیس قرار دارد. هر کدام از قسمت های زون چهار، تعداد 55 بلوک را شامل می شوند. در نتیجه، ناحیه 4 در مجموع 110 بلوک دارد و تعداد واحدهای مسکونیش برابر با 6490 واحد است.

زون پنج

در قسمت غربی فاز 11 پردیس زون 5 ساخته شده است. این ناحیه 108 بلوک دارد که تعداد 6372 واحد آپارتمان را برای دسترسی شهروندان مهیا می کند.

معرفی بافت فاز 11 پردیس

در این بخش از معرفی فاز 11 پردیس به بافت های ساختمانی می پردازیم. همه سازه های فاز یازده دارای طرح و نقشه های یکسانی هستند؛ مجتمع ها به صورت برج هایی 15 طبقه ساخته شده اند (بدون احتساب طبقه همکف، 14 طبقه می شوند). برای هر طبقه نیز 4 واحد در نظر گرفته اند که در مجموع هر برج 60 واحد را شامل می شود که 59 تا از واحدها را به عنوان یک بلوک و با کاربری مسکونی و یک واحد را برای تاسیسات منظور کرده اند. وسعت هر یک از واحدها نیز برابر با 86 متر و شامل دو اتاق خواب است.

خرید آپارتمان و زمین در فاز 11 پردیس

در داخل فاز 11 پردیس قطعات زمین بخصوصی برای خرید و فروش وجود ندارند، اما می توان واحدهای آپارتمانی را معامله کرد که به تعداد بسیار زیادی هم در این فاز در دسترس هستند. همچنین با توجه به امکانات رفاهی مناسب فاز 11 پردیس، یک منطقه مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و حتی بلند مدت محسوب می شود. البته در هنگام خرید آپارتمان در فاز 11 پردیس باید دقت کنید که ساختمان های موجود سند تک برگ ندارند، بلکه سند آنها به صورت پنج برگی شرکت عمران شهر جدید پردیس است؛ این سندها در صورت استعلام گرفتن از شرکت عمران پردیس، دارای اعتبار و قابل استناد هستند.

خرید آپارتمان در فاز 11 پردیس

امکانات و مزیت های سکونت در فاز 11 پردیس

فاز 11 پردیس امکانات رفاهی متنوعی دارد که در ادامه بعضی از آن ها را بیان می کنیم. از ویژگی های مثبت ساختمان های فاز 11 می توان به وجود دو آسانسور در هر بلوک به همراه تانکرهای چهار هزار لیتری و پمپ آب شرب و آتش نشانی اشاره کرد.

مجتمع های تجاری نیز از جمله امکانات رفاهی در فاز 11 پردیس هستند. به عنوان مثال می توان به مراکزی همچون فروشگاه های زنجیره ای، پاساژ پاسارگاد، سالن های زیبایی، فست فودها و رستوران ها در این فاز دسترسی داشت. به علاوه مکان هایی مثل پمپ بنزین نیز وجود دارند. مراکز بهداشتی و درمانی مانند داروخانه دکتر زراعتکار نیز در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند.

اماکن آموزشی نیز مانند پیش دبستانی، دبستان ها، آموزشگاه زبان های خارجی، مدارس متوسطه اول و دوم برای فاز 11 در نظر گرفته شده است؛ کتابخانه عمومی آرا نیز در سال 1399 تاسیس شد. همچنین برای ساخت مراکز آموزشی در سال های آتی نیز زمین ها و طرح هایی منظور شده اند.

دسترسی به فاز 11 پردیس

در ادامه معرفی فاز 11 پردیس می خواهیم وضعیت حمل و نقل را بررسی کنیم. همان طور که گفته شد، فاز 11 پردیس از جنوب به جاده قدیم تهران جاجرود و آزادراه تهران پردیس منتهی می شود، پس از طریق آن ها می توان به جاهای مختلفی مثل تهران دسترسی داشت.

برای وضعیت حمل و نقل عمومی هم باید بگوییم که تاکسی هایی به منظور دسترسی به میدان نوبنیاد تهران در بلوار فرهنگ تعبیه شده اند. علاوه بر آن برای رسیدن به تهران می توان به وسیله تاکسی های داخل فاز به ایستگاه اتوبوس ها و تاکسی های خطی در میدان امام پردیس رفت و سپس با استفاده از آن ها به ایستگاه مترو فرهنگسرا مراجعه کرد.

جهت خرید آپارتمان و سرمایه گذاری در فاز 11 پردیس می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

 فاز 11 دارای پنج ناحیه یا زون است

در داخل فاز 11 پردیس قطعات زمین بخصوصی برای خرید و فروش وجود ندارند، اما می توان واحدهای آپارتمانی را معامله کرد که به تعداد بسیار زیادی هم در این فاز در دسترس هستند.

تاکسی هایی به منظور دسترسی به میدان نوبنیاد تهران در بلوار فرهنگ تعبیه شده اند. علاوه بر آن برای رسیدن به تهران می توان به وسیله تاکسی های داخل فاز به ایستگاه اتوبوس ها و تاکسی های خطی در میدان امام پردیس رفت و سپس با استفاده از آن ها به ایستگاه مترو فرهنگسرا مراجعه کرد.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “معرفی فاز 11 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️”

  • نرگس

    شهر پردیس پاساژ هم داره؟

    پاسخ دادن
  • الناز قاسمی

    بله به مقاله امکانات پردیس مراجعه نمایید.

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه