معرفی فاز 10 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه

در این مقاله قصد داریم به معرفی فاز 10 پردیس، کاربری و فرصت‌های سرمایه گذاری در آن بپردازیم. به منظور جلوگیری کردن از پیامدها و خطراتی که تمرکز بی رویه و بدون برنامه ریزی جمعیت در کلان شهرهای کشور به وجود می آورد، هیئت وزیران در تاریخ 20 اسفندماه 1364، پس از انجام بررسی های اجمالی، با ساخت شهرهای جدید موافقت کردند؛ در همین راستا یکی از شهرهای جدید ایجاد شده و در حال توسعه، شهر جدید پردیس است.

این شهر که اهدافی همچون کنترل روند افزایش جمعیت تهران ساخته شد، در زمینه اسکان جمعیت و شروع شهرنشینی قدمتی کمتر از سه دهه دارد. کارشناسان و مسؤولان در طرح های جامع و کالبدی برای توسعه شهر جدید پردیس، به منظور انجام مطالعات شهرسازی، فازهایی برای این شهر در نظر گرفتند تا بهتر بتوانند روی ساخت شهر پردیس کنترل داشته باشند و از توسعه بی برنامه شهر جلوگیری کنند که فاز 10 یکی از همین فازهای پردیس است.

هدف ما در ادامه معرفی فاز 10 پردیس خواهد بود.

موقعیت نسبی فاز 10 پردیس روی نقشه

برای معرفی فاز 10 پردیس باید موقعیت آن را روی نقشه بدانیم. موقعیت نسبی فاز 10 پردیس روی نقشه به این گونه است که از غرب به فاز 4، از جنوب به بومهن و از شمال به اراضی روستای گلدره منتهی می‌شود. در ادامه موقعیت فاز 10 پردیس را روی نقشه مشخص کرده ایم.

نقشه فاز 10 پردیس

معرفی شهرک الهیه در فاز 10 پردیس

زمانی که از سمت شهر تهران به پردیس در حرکت هستیم، در انتهای آزادراه تهران پردیس و ابتدای شهر بومهن، با ادامه حرکت در مسیر بلوار امام رضا و رسیدن به پایان بلوار، به محدوده زمین تعاونی قوه قضائیه می رسیم. این مسیری است که برای رسیدن به شهرک الهیه طی می کنیم. شهرک الهیه بخشی از فاز 10 پردیس است که زمین های آن در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته است.

نقشه شهرک الهیه

اراضی شهرک الهیه از غرب با زمین های گلدره و سرسالک، از شرق با جاده ای در نزدیکی بومهن و از شمال با وسکاره سنگ همجوار می شود. همین طور شایان ذکر است که شهرک الهیه در فاصله ای 28 کیلومتری از شرق تهران قرار دارد. این پروژه در قطعات مختلفی با نام های عقیق، زنبق، رز، گلایل، الماس، یاقوت و فیروزه در حال ساخت است. وسعت اراضی شهرک الهیه بالغ بر 2750875 متر مربع بود که قطعه ای به مساحت 7200 متر مربع از آن به شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران واگذار شد.

کاربری فاز 10 پردیس و اهداف توسعه آن

به منظور معرفی کاربری فاز 10 پردیس باید بگوییم که به صورت عمده به عنوان زمین های ذخیره شهری در نظر گرفته شده است؛ یعنی پس از تکمیل ساخت سایر بخش های شهر جدید پردیس، برای توسعه شهر به سراغ اراضی فاز 10 می روند. همچنین در طرح تفصیلی شهر پردیس کاربری بیشتر مناطق فاز 10 به عنوان مسکونی با تراکم کم لحاظ شده است و بخش های کوچکی از آن را هم برای ساخت دبستان و کودکستان در نظر گرفته‌اند. در عکس زیر می توانید با طرح تفصیلی پردیس و کاربری فازهای مختلف آن، از جمله فاز 10، آشنا شوید.

معرفی فاز 10 پردیس

فرصت‌ های سرمایه گذاری در معرفی فاز 10 پردیس

برای معرفی فاز 10 پردیس بهتر است که فرصت های سرمایه گذاری در پردیس در آن منطقه را هم بررسی کنیم. با توجه به این که اراضی فاز 10 با کاربری زمین های ذخیره شهری در نظر گرفته شده اند، خرید زمین در فاز 10 پردیس به عنوان یک فرصت ایده آل برای سرمایه گذاری بلند مدت حساب می شود؛ زیرا پس از ساخت سایر بخش های شهر پردیس، به سراغ زمین های فاز 10 می آیند تا روند پیشرفت و توسعه شهر تداوم پیدا کند. همچنین به واسطه راه‌اندازی مسیر مترو تهران به پردیس، امکانات رفاهی مناسبی برای فاز 10 فراهم خواهد شد.

خرید زمین و آپارتمان در فاز 10 پردیس

همان طور که در مطالب بالا گفتیم، خرید زمین در فاز 10 پردیس به عنوان یک موقعیت عالی برای سرمایه گذاری طولانی مدت در نظر گرفته می شود. در بعضی مناطق فاز 10 تعدادی اندک خانه های ویلایی هم ساخته شده اند؛ بنابراین می توان برای ساخت ویلا هم از اراضی فاز 10، با کسب مجوزهای لازم، استفاده کرد.

علاوه بر زمین و ویلا، تعدادی از پروژه های شهرک الهیه و زمین های قوه  قضائیه هم تا مرحله ساخت پهنه ساختمان پیشرفت داشته اند و در آینده به مالکان آنها واگذار خواهد شد. همچنین در بعضی از قسمت ها هم زمین های تعاونی قوه قضائیه در حال واگذاری به صاحبان آنها است و برای خریدشان می توان اقدام کرد.

معرفی امکانات رفاهی فاز 10 پردیس

به منظور معرفی فاز 10 پردیس باید امکانات رفاهی آن را ذکر کنیم که با توجه به تراکم مسکونی کم در فاز 10، هنوز به اندازه کافی امکانت رفاهی در این منطقه فراهم نشده است، اما در حال حاضر می توان از امکانات موجود در مناطق نزدیک مثل فاز 4 پردیس و شهر بومهن نیز استفاده کرد؛ هر چند که در آینده با افزایش جمعیت فاز 10، امکانات رفاهی آن توسعه فراوانی خواهد یافت.

برای آگاهی از سایر فرصت های سرمایه‌ گذاری پیش‌رو در پردیس می‌توانید به این  لینک مراجعه نمایید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “معرفی فاز 10 پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه”

  • مهناز قدیری

    سلام. در فاز 10 پردیس بجز دبستان و مهدکودک، چیز دیگه ای نمیسازن؟ در بقیه فازها چی؟

    پاسخ دادن
  • الناز قاسمی

    امکانات رفاهی در این فاز در حال توسعه می‌باشد.

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه