معرفی فاز ۱ پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️

در این مقاله قصد داریم به معرفی فاز ۱ پردیس و امکانات و ویژگی‌های آن بپردازیم. پردیس به عنوان یکی از شهرهای جدید تهران به حساب می‌آید که در حال حاضر یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه برای افرادی است که قصد خرید آپارتمان ارزان اطراف تهران را دارند.

یکی از فازهای اصلی این شهر که سکنه زیادی را در خود جا داده است، فاز ۱ پردیس است. قبل از اقدام به خرید یا اجاره مسکن و زندگی در پردیس، باید با این فاز بیشتر آشنا شوید. در نتیجه معرفی فاز ۱ پردیس اهمیت زیادی دارد.

بررسی ساختار کلی فاز ۱ پردیس

فاز ۱ پردیس به دلیل اینکه جزو اولین بخش‌های ساخته شده در پردیس به حساب می‌آید، تقریبا ساختاری قدیمی دارد و اکثر ساختمان‌های واقع در آن ۴ طبقه هستند. نمای ساختمان‌های مسکونی این فاز از آجر سه سانتی تشکیل شده و همچنین بیشتر واحدها دارای پارکینگ‌های محوطه‌ای هستند. باید بدانید که فاز ۱ مجتمع‌های نوساز ندارد و اکثر واحد‌های مسکونی واقع در آن بین ۵ تا ۲۲ سال ساخت هستند. همچنین در بخش شمالی فاز ۱ پردیس می‌توانید خانه‌های ویلایی زیادی را بیابید که اکثر آنها قدیمی ساز هستند؛ ولی با این‌ وجود خانه‌های ویلایی نوساز نیز در این بخش وجود دارد.

نقشه فاز 1 پردیس

امکانات فاز یک پردیس

در بخش بعد از معرفی فاز ۱ پردیس به بررسی امکانات مختلف این فاز می‌پردازیم.

معرفی فاز ۱ پردیس

مراکز آموزشی

فاز ۱ پریس مراکز آموزشی زیادی را در خود جا داده است و این مورد یکی از ویژگی‌های اصلی آن به حساب می‌آید. به همین‌ واسطه خانواده‌ها می‌توانند با خیال راحت و بدون داشتن دغدغه از بابت نیازهای آموزشی فرزندانشان، در این فاز ساکن شوند.

به عنوان نمونه‌هایی از مراکز آموزشی این فاز پردیس می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • مرکز آموزشی امام جعفر صادق
 • مرکز آموزشی خدیجه کبری
 • مرکز آموزشی دبستان دخترانه اندیشه
 • مدرسه منتظران قائم
 • مدرسه ابتدایی پسرانه امام جعفر صادق
 • مرکز آموزشی اندیشه دانش
 • دبستان پسرانه فطرت ۲
 • مرکز آموزشی شهید بهشتی
 • دبستان دخترانه فریار
 • دبستان دخترانه حضرت معصومه ۱ و ۲

مراکز درمانی

همانطور که در بخش ابتدایی معرفی فاز ۱ پردیس ذکر کردیم، این فاز از لحاظ امکانات و سطح دسترسی نسبتا غنی است و می‌تواند پاسخگوی انواع سطوح نیاز ساکنین باشد. این موضوع درباره مراکز درمانی نیز صدق می‌کند. ۲ مرکز درمانی در این فاز وجود دارد که به واسطه آنها نیازهای درمانی ساکنین از جوانب مختلف پوشش داده می‌شود. همچنین تعداد زیادی داروخانه و آزمایشگاه در این فاز وجود دارد؛ داروخانه دکتر فرشادی که در ضلع غربی میدان عدالت واقع شده است به صورت شبانه روزی به ساکنان خدمات رسانی می‌کند.  در نتیجه از این بابت نیز کمبودی احساس نمی‌شود.

داروخانه دکتر فرشادی

مراکز تجاری و تفریحی

فاز ۱ پردیس از لحاظ مراکز تجاری و تفریحی نیز غنی است. این فاز دربرگیرنده مجتمع‌های تجاری زیادی است. به همین واسطه بستر مناسبی جهت دسترسی آسان و سریع ساکنین به مراکز خرید فراهم شده است. به عنوان نمونه‌های شاخص می‌توانیم به مجتمع تجاری ولیعصر، کوروش و جام جم اشاره کنیم که محبوبیت زیادی دارند.

وسایل نقلیه عمومی برای دسترسی محلی

در بخش بعدی معرفی فاز ۱ پردیس نوبت به بررسی میزان وسایل نقلیه عمومی می‌رسد. به طور کلی دسترسی محلی فاز ۱ پردیس نسبت به دیگر فازها آسان تر و بهتر است. این فاز به واسطه چند بلوار از شمال، جنوب و مرکز به فاز ۳ و از غرب به فاز دو راه دارد. در واقع تمام فازهای پردیس به خصوص فاز ۱ دارای وسایل نقلیه عمومی متعددی هستند که و ساکنین به راحتی می‌توانند با استفاده از آنها در بین فازها تردد داشته باشند.

 دسترسی شهر پردیس به تهران

به منظور رفت و آمد به شهر پردیس یا شهر تهران می‌توانید از تاکسی های شخصی و عمومی استفاده کنید. همچنین در میدان امام پردیس علاوه بر تاکسی، می‌توانید به وسیله اتوبوس‌های میدان امام یا مترو فرهنگسرای اشراق نیز به چهارراه تهرانپارس واقع در تهران برسید.

 دسترسی شهر پردیس به تهران

خرید و اجاره مسکن در پردیس

در حال حاضر شهر جدید پردیس بهترین گزینه برای افرادی است که برای خرید یا اجاره مسکن بودجه کمی را در اختیار دارند و در عین حال می‌خواهند در یک منطقه خوش آب و هوا با سطح دسترسی مناسبی ساکن شوند. با توجه به توضیحات ذکر شده در ارتباط با معرفی فاز ۱ پردیس، در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان ما در پردیس بهره‌مند شوید.

همچنین با مراجعه به بخش آگهی‌های خرید آپارتمان در پردیس نیز می‌توانید گزینه‌های موجود را مشاهده کرده و با توجه به بودجه و سطح نیاز خود، معامله ملک را تحت بستری امن انجام دهید.

 

سوالات متداول

این فاز از لحاظ امکانات و سطح دسترسی نسبتا غنی است و می‌تواند پاسخگوی انواع سطوح نیاز ساکنین باشد.

به طور کلی دسترسی محلی فاز ۱ پردیس نسبت به دیگر فازها آسان تر و بهتر است. این فاز به واسطه چند بلوار از شمال، جنوب و مرکز به فاز ۳ و از غرب به فاز 2 راه دارد.

برای آگاهی از جزئیات بیشتر به صفحه خرید آپارتمان در فاز 1 پردیس مراجعه نمایید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “معرفی فاز ۱ پردیس | بررسی املاک+ امکانات+ نقشه?️”

 • حمید صفایی

  با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون در زمینه معرفی فازهای پردیس و معرفی فاز 1 پردیس

  پاسخ دادن
 • سارا محمدی

  لطفا مطالب مشابه معرفی فاز 1 پردیس را برای فازهای دیگر پردیس نیز قرار دهید. با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ دادن
 • نریمان

  مرسی که نقشه فاز 2 پردیس رو هم درج کردید.

  پاسخ دادن
 • الناز قاسمی

  مقاله های معرفی فاز 1 تا11 پردیس همگی در این سایت قرار دارد.

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه