معرفی فازهای پردیس | فاز 1 تا 11

 شهر جدید پردیس شامل ۱۱ فاز است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. اگر بخواهیم به معرفی فازهای پردیس بپردازیم باید بگوییم که تمام فازهای آن مسکونی نیست. ۸ فاز پردیس، مسکونی و ۳ فاز آن غیرمسکونی است که شامل فاز ۶ ،۷ و ۱۰ است. در این مقاله توضیح مختصر و مفیدی راجع‌به فازهای پردیس می‌دهیم تا اگر تصمیم به خرید یا سرمایه‌گذاری به هر طریقی در این شهر دارید اطلاعات بیشتری راجع به آن بدانید.

فاز یک پردیس

 در معرفی فازهای پردیس، فاز یک پردیس از اهمیت زیادی برخوردار است. همانطورکه از اسم آن مشخص است فاز یک از قدیمی‌ترین فازهای پردیس است. در این فاز انواع خانه‌های آپارتمانی و ویلایی وجود دارد. فاز یک به دلیل قدمت بیشتری که دارد رشد بیشتری داشته و امکانات رفاهی بیشتری در آن وجود دارد. علاوه‌بر این موضوع، آپارتمان‌های این فاز سنددار هستند و به همین‌خاطر قیمت بالاتری نسبت به فازهای دیگر پردیس دارند.

امکانات فاز یک پردیس

 در فاز یک انواع امکانات برای راحتی شهروندان وجود دارد و به طورکلی کمبودی در این زمینه احساس نمی‌شود. اگر به فاز یک بروید متوجه می‌شوید انواع مراکز آموزشی، درمانی، تفریحی، تجاری و… در آن قرارگرفته است. دو مرکز درمانی و تعداد بیشتری داروخانه در فاز یک قرار دارد که می‌توانید در صورت نیاز مراجعه کنید. اگر از علاقه‌مندان به سینما هستید سینما جام جم را از دست ندهید که می‌توانید برای گذراندن اوقات فراغت کنار دوستان و خانواده به آن‌جا بروید.

البته سینما تنها گزینه‌ای نیست که برای تفریح در اختیارتان است بلکه بوستان‌، پاساژ و مجتمع‌های تجاری دیگری نیز هستند که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. اگر قصد رفتن به فاز یک را دارید حتماً سری به خیابان نیایش بزنید. به‌دلیل دو پاساژ، نانوایی، میوه‌فروشی، فروشگاه و پارکینگ عمومی که در این خیابان وجود دارند اکثر شهروندان در آن تردد دارند.

فاز دو پردیس

 اولین فازی که هنگام ورود به شهر پردیس با آن مواجه می‌شوید فاز دو پردیس است که بیشتر خانه‌های گران‌قیمت در آن ساخته شده است. این فاز در غرب شهر پردیس قرار گرفته و انواع ساختمان‌های ویلایی و آپارتمانی در آن به چشم می‌خورد. فاز دو اگرچه جزو فازهای قدیمی‌ است ولی نسبت به فاز یک، ساختمان‌های نوساز بیشتری دارد. قیمت خانه در فاز دو مانند فاز یک گران‌تر از فازهای دیگر است و به دلیل دسترسی بهتر به مراکز خرید محبوبیت بیشتری دارد.

مشخصات کلی فاز دو پردیس

 در فاز 2 پردیس تعداد زیادی ساختمان‌های شخصی‌ساز، انواع خانه‌های ویلایی دوبلکس و مجتمع‌هایی بالای ده طبقه دیده می‌شود. البته ساختمان‌های تعاونی نیز در آن وجود دارد. فاز دو همانند فاز یک از امکانات رفاهی نسبتاً مشابهی برخوردار است. مراکز درمانی همواره جزو مزایا و امکانات مهم در هر منطقه‌ای محسوب می‌شود که فاز دو پردیس با وجود درمانگاه کوثر و مهرجرد این امتیاز را دارد.

اگر بخواهیم به بررسی امکانات دیگر این فاز بپردازیم وجود پمپ بنزین، بانک ملی و مسکن، پارک شهریار و بوستان ارشیا، پاساژ میلاد و مرکز خرید بهاران را نمی‌توان از قلم انداخت. همچنین مراکز آموزشی نیز مانند مهدکودک ستاره صبح در فاز دو قرار دارد. در معرفی فازهای پردیس معمولاً مسکن مهر نیز به چشم می‌خورد ولیکن در فاز دو هیچ مسکن مهری وجود ندارد.

برای رفت‌وآمد به تهران از طریق فاز دو کافی است با تاکسی به میدان امام پردیس بروید. سپس از آن‌جا به وسیله اتوبوس یا تاکسی می‌توانید به چهارراه تهران‌پارس، میدان نوبنیاد یا متروی فرهنگسرای اشراق بروید. بنابراین تردد به تهران به سادگی قابل انجام است و مشکلی در این زمینه نخواهید داشت.

2

فاز سه پردیس

یکی دیگر از فازهای مسکونی و خوب این شهر، فاز سه پردیس است. در معرفی فازهای پردیس از جمله فاز یک و دو اشاره کردیم که قیمت خانه در آن‌ها گران‌تر از بقیه‌ی فازها است. در فاز سه قیمت‌ها به مراتب مناسب‌تر است و اگر بودجه‌ی کمتری در اختیار دارید می‌توانید در این فاز اقدام به خرید مسکن نمایید. فاز سه که بین فاز یک و چهار قرار گرفته است دسترسی خوبی به وسایل حمل‌ونقل عمومی و مراکز خرید دارد.

برخلاف فاز دو که فقط ساختمان‌های شخصی‌ساز و تعاونی در آن دیده می‌شود در فاز سه علاوه‌بر این دو مورد، مسکن مهر نیز به چشم می‌خورد. در فاز سه پردیس، تعداد زیادی از مجتمع‌ها ۵ طبقه و ۲۰ واحدی هست. همچنین محله‌ای به نام پردیسان در این فاز وجود دارد که به دلیل وجود ساختمان‌های ۹طبقه با رنگ‌های متفاوت، معروف است.

خیابان معلم نیز در فاز سه قرار دارد که به دلیل وجود انواع رستوران‌های سنتی، فست‌فود، کافی‌شاپ، مجتمع تجاری و مرکز خرید معروف است. اگر بخواهیم به یکی دیگر از امکانات تفریحی فاز سه اشاره کنیم قطعاً بوستان ولایت یکی از آن‌ها است. این بوستان انواع وسایل ورزشی، زمین بسکتبال، باشگاه ورزشی و زمین چمن مصنوعی برای کودکان و جوانان فراهم کرده است تا بتوانند اوقات خوبی را در آن سپری کنند.

فاز چهار پردیس

 فاز 4 پردیس در بخش شرقی پردیس قرار دارد و می‌توان گفت جزو فازهای نوساز این شهر است. فاز چهار به دلیل نوساز بودن همچنان جای رشد دارد. این فاز خیابان‌های عریضی دارد که براساس اصول شهرسازی ایجاد شده است. قیمت آپارتمان‌ها در فاز ۴ به دلیل امکانات رفاهی کمتری که دارد ارزان‌تر از فاز یک تا سه است.

امکاناتی نظیر درمانگاه، مدرسه، تره‌بار و فروشگاه در فاز ۴ وجود دارد که قریب به اتفاق نیازهای شهروندان را رفع می‌کند. مراکز درمانی نیازهای مهمی را پوشش می‌دهند و وجودشان کمک بزرگی به شهروندان یک منطقه می‌کند. اگر بخواهیم به یکی از مهم‌ترین امکانات فاز چهار اشاره کنیم وجود دو بیمارستان شفا و انصار است که در این فاز قرار دارد.

البته امکانات فاز چهار فقط به موارد بالا محدود نمی‌شود بلکه انواع مراکز آموزشی نظیر دانشگاه آزاد و مدرسه، هتل و رستوران لاله، مسجد جامع پردیس و الغدیر نیز وجود دارد. قیمت خانه در فاز ۴ پردیس تقریباً مشابه فاز سه است. بنابراین اگر از فاز ۴ دیدن کردید و دید بهتری نسبت به آن داشتید می‌توانید با بودجه‌ای مشابه برای فاز۳ اقدام به خرید خانه در فاز چهار کنید.

فاز پنج پردیس

 فاز 5 پردیس شامل برج‌های ۱۱ و ۱۴ طبقه است که به ترتیب دارای ۴۳ و ۵۳ واحد هستند. این فاز که در ۲۵ کیلومتری تهران واقع شده است مانند فاز ۴ جزو فازهای جدیدتر محسوب می‌شود و به همین دلیل جای رشد بیشتری دارد. درحال حاضر امکاناتی نظیر فروشگاه مواد غذایی، نانوایی، میوه‌فروشی و مسجد در آن وجود دارد. درواقع دارای امکاناتی است که نیازهای اولیه‌ی شما را رفع خواهد کرد.

اما همانطور که مشخص است امکانات آن نسبت به فازهای نام‌برده کمتر است. اکنون یک مجتمع تجاری، درمانگاه، مرکز آموزشی و فضای سبز در فاز۵ درحال ساخت است. بنابراین به مرور زمان و با افزایش ساکنین، امکانات این منطقه نیز افزایش می‌یابد.

فاز هشت پردیس

 بعد از معرفی فازهای پردیس تا فاز ۵، به فاز 8 پردیس می‌رسیم. زیرا فاز ۶، ۷ و ۱۰ جزو فازهای غیرمسکونی پردیس محسوب می‌شوند. فاز هشت که به درّه بهشت نیز معروف است در ۲۰ کیلومتری تهران و جنوب آزادراه تهران-پردیس قرار دارد. فاز هشت شامل بیش از ۲۸هزار واحد مسکن مهر است و ساختمان‌های آن سه تا پنج طبقه هستند.

ساختمان‌های فاز ۸ به ۴ حالت تقسیم می‌شوند:

1- ساختمان سه طبقه دوخوابه با متراژ ۹۸.

2- ساختمان چهارطبقه دوخوابه با متراژ ۹۸.

3- ساختمان ۵طبقه دوخوابه با متراژ ۱۰۵.

4- ساختمان ۵طبقه با دو متراژ ۱۰۵ و ۱۲۰ دوخوابه و سه‌خوابه.

در فاز ۸ مراکز آموزشی و کتابخانه، مجتمع‌های تجاری و فروشگاه، داروخانه، بوستان، مسجد و… قرار دارد. اگرچه امکانات آن کمتر است ولیکن این منطقه نیز پتانسیل رشد خوبی در آینده خواهد داشت.

فاز یازده پردیس

 در ادامه‌ی معرفی فازهای پردیس درنهایت به فاز 11 پردیس می‌رسیم. این فاز در ۲۵ کیلومتری تهران قرار دارد که شامل ۵ زون می‌شود:

1- زون یک در شمال فاز ۱۱ که دارای ۱۰۹ بلوک است.

2- زون دو در شرق فاز ۱۱ که دارای ۱۲۶ بلوک است.

3- زون سه از مرکز تا جنوب که دارای ۱۱۱ بلوک است.

4- زون چهار شمالی و جنوبی که هر یک دارای ۵۵ بلوک است.

5- زون پنج در غرب که دارای ۱۰۸ بلوک است.

در فاز ۱۱ انواع مجتمع‌های تجاری، فروشگاه زنجیره‌ای، نانوایی، مراکز آموزشی، کلانتری و… قرار دارد. اگر بخواهیم به تعدادی از مراکز آموزشی اشاره کنیم شامل دبیرستان دخترانه خیام، پیش‌دبستانی شادمانه، دبستان دخترانه معرفت، دبیرستان پسرانه هدایت، کتابخانه و… است. به جز امکانات نام‌برده شده امکانات دیگری نیز به فاز ۱۱ اضافه خواهد شد و می‌تواند در آینده رونق خوبی داشته باشد.

جمع‌بندی

 در این مقاله به معرفی فازهای مسکونی پردیس پرداخته شد و ویژگی‌های بارز هرکدام عنوان گردید. برخی فازهای پردیس به دلیل قدمت بیشتر، رشد بیشتری تاکنون داشته‌اند و امکانات بیشتری برایشان فراهم شده است. ولیکن به مرور زمان فازهای دیگر پردیس نیز می‌توانند حداقل به اندازه فازهای یک تا سه پردیس رونق بگیرند. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد و بتوانید از اطلاعات گفته شده در جهت تصمیم‌گیری درست برای خرید آپارتمان در پردیس و سرمایه‌گذاری نیز استفاده کنید.

سوالات متداول

قیمت خانه ها در فاز 4 یا 8 پردیس به نسبت سایر فازها کمتر است برای آگاهی از جزئیات بیشتر می‌توانید به صفحه های خرید آپارتمان در فاز 4 پردیس و خرید آپارتمان در فاز 8 پردیس مراجعه نمایید.

۸ فاز پردیس، مسکونی و ۳ فاز آن غیرمسکونی است، فازهای مسکونی پردیس شامل فازهای 1، 2، 3، 4، 5، 8، 9 و 11 می‌باشد.

در معرفی فازهای پردیس باید اشاره کنیم که فاز یک از قدیمی‌ترین فازهای پردیس است. در این فاز انواع خانه‌های آپارتمانی و ویلایی وجود دارد. فاز یک به دلیل قدمت بیشتری که دارد رشد بیشتری داشته و امکانات رفاهی بیشتری در آن وجود دارد

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “معرفی فازهای پردیس | فاز 1 تا 11”

مقایسه آگهی ها

مقایسه