نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس | 0 تا 100 مراحل خرید

بسیاری از مردم در سال­های اخیر با افزایش چشمگیر قیمت مسکن به ویژه در تهران به فکر خرید خانه در شهرهای اطراف پایتخت افتاده‌اند. اگر شما هم یکی از این اشخاص هستید و چنین تصمیمی دارید، پردیس انتخاب خوبی برای صاحب­‌خانه شدن شما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس بپردازیم تا شما بتوانید آگاهانه معامله کنید.

خرید و فروش مسکن مهر در پردیس

برخی از فازهای پردیس دارای مسکن ویلایی و حیاط دار است که قیمت بسیار بالایی دارند، اما ساخت مسکن مهر در این منطقه امکان خرید واحدهای مسکونی با متراژ کمتر و قیمت مناسب­‌تر را برای مردم فراهم کرده است.

علاوه­ بر قیمت مسکن، هوای پاک و فاصله کم با تهران، افراد زیادی را به خرید ملک و سرمایه‌‌گذاری در پردیس برانگیخته است. البته عدم اطلاع از وضعیت و نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس می­‌تواند افراد را دچار مشکل کند. از 8 فاز مسکونی پردیس، 4 فاز این شهر(فازهای 5، 8، 9 و 11) و بخش زیادی از فاز3 دارای مسکن مهر هستند. در این قسمت نحوه خرید مسکن مهر پردیس را مرحله به مرحله توضیح می‌­دهیم.

نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس

مراحل خرید و فروش مسکن مهر در پردیس

گام اول: در اولین مرحله با فروشنده یا مشاور املاک برای استعلام اصالت 5 برگه­ ای به نمایندگی مسکن مهر شرکت عمران پردیس واقع در میدان عدالت، خیابان فروردین جنوبی باید مراجعه نمایید.

گام دوم: باید از فروشنده پرینت به روز پرداختی ها(که به بانک مسکن واریز شده­ اند) را طلب کند.

گام سوم: می­ دانیم که بانک­ ها برای مبالغ بالای 200میلیون تومان چک ­های رمزدار یا چک تضمینی را تنها با ارائه گواهی یا همان مبایعه ­نامه به متقاضی ارائه می­‌دهند؛ از این­ رو خریدار و فروشنده با مراجعه به دفاتر املاک قابل اعتماد، باید بین خود مبایعه ­نامه بنویسند و مقداری از مبلغ معامله با موافقت دوطرفه پرداخته شود. همچنین در بندهای مبایعه ­نامه مبلغی به عنوان خسارت درنظر گرفته شود تا حقوق دو طرف معامله ضایع نشود.

گام چهارم: در گام بعدی باید خریدار به دفتر اسناد رسمی شهر پردیس مراجعه کرده و از فروشنده وکالت بلاعزل و همچنین اقرارنامه یا صلح­نامه بگیرد. توصیه می‌شود از انجام امور تجاری در دفاتر اسناد رسمی خارج از محوطه شهر پردیس خودداری شود. زیرا دفاتر ثبت اسناد شهر پردیس به نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس و نکات ریز و مهم آن واقف هستند و می­‌دانند که باید چه مواردی را در وکالتنامه ذکر کنند.

این دفاتر مختص شهرستان پردیس بوده و بسیار حائز اهمیت هستند و ممکن است سایر دفاتر ثبت اسناد شهرهای دیگر از این موارد بی‌­اطلاع باشند و با گذشت زمان برای خریدار و فروشنده مشکلات حقوقی ایجاد کنند.

گام پنجم: یکی از مراحل مهم در نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس، ارائه چک تضمینی برای تسویه مبلغ معامله است. این چک تنها در صورت امضای وکالت­نامه، مبایعه ­نامه و اقرارنامه محضری در دفترخانه با ارائه رسید در حضور شاهدین، به فروشنده تحویل داده می­‌شود.

گام ششم: پس از این خریدار باید با در دست داشتن مدارک، برای به نام زدن مسکن مهر اقدام نماید.

مراحل خرید و فروش مسکن مهر در پردیس

نکات مهم در خرید مسکن مهر پردیس

در نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس فازهای 11، 8، 9 و 5 یکسری نکات باید رعایت شود که متاسفانه عده‌­ای به دلیل عدم دانش و عدم مشورت با مشاوران مجرب رعایت نمی­‌کنند و دچار مشکل می‌­شوند. در این بخش برای راهنمایی دوستان به نکات مهمی اشاره کرده­‌ایم:

 1. مهم ترین نکته داشتن ضمانت­نامه برای خریدار است که با مبلغ 100میلیون سفته که فروشنده امضا می­‌کند و به خریدار تحویل می‌­دهد(برای تضمین انجام کار و ضمانت سلامت واحد) انجام می­‌شود.
 2. ضمانت دوم مربوط به دفتر انعقاد قرارداد است. دفترخانه قابل اطمینان دفتری است که دارای پروانه صنفی معتبر با مهر و زیر نظر اتحادیه املاک باشد.) لازم به ذکر است مهر انتهای مبایعه ­نامه با امضای صاحب جواز یا مباشر معتبر می­‌باشد. بدون ثبت و ضبط مبایعه­‌نامه، در صورت فوت فروشنده، وکالت­نامه لغو می­‌شود.
 3. استعلام قرارداد انتقال واحد از دبیرخانه کارگذاری مسکن مهر پردیس لازم است. پرونده واحد نباید شکایت داشته باشد و یا به هر علتی، حساب آن مسدود باشد!
 4. قرارداد واگذاری با ۲مهر برجسته باید ارائه شود. در صورتی که قرارداد بدین شکل وضع نشود، ممکن است از سمت کارگذاری مسکن مهر، طبقه و بلوک اعلامی تا چاپ و وضع قرارداد، تغییر کند!
 5. توجه فرمایید که مشخصات کامل واحد در وکالت­نامه ذکر شده باشد.
 6. حتما از سایت مسکن مهر استعلام بگیرید و از اطلاعات آن پرینت تهیه کنید. دقت کنید که مشخصات واحد که شامل شماره پرونده واحد و مشخصات فردی ثبت­نام کننده است، کامل در آن ذکر شده باشد.
 7. در پایان کار، خریدار باید با تمام مدارکی که در بخش نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس به آن اشاره شد، به مسکن مهر مراجعه کند و شماره همراه نفر اول را به شماره خود تغییر دهد و انتقال نهایی سند را انجام دهد.

استعلام قرارداد

مشکلات احتمالی در نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس

اگر قبلا نمی‌­دانستید و به هر دلیلی مسکن مهر خود را به صورت وکالتی خریده و قرارداد بسته­‌اید، باید بگوییم که تنها به قراردادی که توسط مشاوراملاک نوشته شده یا وکالتنامه‌­ای که برای شما ثبت شده اکتفا نکنید! این امکان وجود دارد که از مسائل زیادی، از جمله میزان بدهی به شرکت ساختمانی، وضعیت ضامن وام و یا محل ساخت واحد مطلع نشوید. حتی از موارد مهم‌­تر دیگری مانند توقیف ملک یا روند پرونده و زمان تحویل و بسیاری اطلاعات دیگر، آگاهی پیدا نکنید، زیرا تا زمانی که مسکن مهری که خریداری کرده­‌اید به ­طور کامل به اسم شما زده نشود، شرکت عمران مالک اول را به­ عنوان صاحب اصلی و طرف قرارداد خود می‌­داند.

این مورد زمانی مشکل­ ساز می‌­شود که شرکت عمرانی بخواهد به شما یک مسئله مهمی را اطلاع رسانی کند و به جای شما، به مالک اولیه پیام می­‌دهد؛ پس بهتر است اگر مسکن مهر خود را به شکل قولنامه‌­ای، دستی، وکالتی و هر روشی غیر از انتقال قطعی خریده‌­اید، هرچه سریعتر با مدارکی که دارید به شرکت عمران و بخش حقوقی این مرکز مراجعه نمایید و نواقص احتمالی را حل و فصل کنید.

مورد مهم بعدی در نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس این است که اگر فروشنده مسکن مهر هستید توجه داشته باشید که باز هم باید به شرکت عمرانی مراجعه کنید. زیرا باید ضامن‌­های خود را تغییر دهید زیرا اگر شخصی که از شما واحد خریداری می­‌کند در آینده وام را پرداخت نکند ضامن­‌های شما دچار مشکل می­‌شوند.

اغلب از مردم سوال می‌­شود که آیا می­‌توان از کدرهگیری برای خرید یا فروش مسکن مهر استفاده کرد؟ پاسخ به این سوال این است که اگر واحد مسکن مهر مربوطه آماده تحویل باشد و کدپستی را از اداره پست دریافت کرده باشد، می‌­توان قرارداد مسکن مهر را به ­صورت قراردادی با کدرهگیری منعقد کرد.

قیمت خرید مسکن در اطراف تهران و پردیس

 شرط نقل و انتقال مسکن مهر پردیس

دانستن شروط و نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس به سهولت پیشبرد روند نقل و انتقالات کمک می­‌کند. شرط اول واگذاری واحدهای مسکونی، انتقال وام این واحدها از مالک اول به خریدار با مراجعه طرفین به بانک مسکن است. متقاضیان با در دست داشتن سه سند شامل مدرک انتقال وام، قرارداد یا صورت‌جلسه انتخاب واحد و مدارک شناسایی خریدار و فروشنده می­بایست همزمان به کارگزاری مسکن مهر واقع در شرکت عمران شهر جدید پردیس مراجعه نمایند.

کلیه متقاضیان دارای کارت اقساطی باید اول برای انتقال تسهیلات به بانک مسکن مراجعه و پس از انجام این کار به همراه نامه‌­ای از سمت بانک به کارگزاری مسکن مهر شرکت عمران شهر جدید پردیس مراجعه کنند.

نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس

قیمت خرید مسکن در اطراف تهران و پردیس

باتوجه به آگهی‌­های ثبت شده در دیوار و قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهران، اطلاعاتی از میانگین قیمت خرید آپارتمان در برخی محله­‌ها و شهرهای اطراف تهران کسب شده است. میانگین قیمت خرید آپارتمان در شهر جدید پرند به نسبت بسیار کمتر است و شش میلیون تومان می‌­باشد.

رباط کریم با میانگین قیمت هفت میلیون تومان در رتبه بعدی قرار دارد. قرچک و ورامین با هشت و نیم میلیون تومان به ثبت رسیده است. آپارتمان یک متری در پاکدشت با میانگین قیمت 9 میلیون تومان اعلام شده است. بومهن با میانگین قیمت خرید متری 10.5میلیون تومان اطلاع­ رسانی شد. شهرهای پردیس، شهرقدس و شهریار با میانگین قیمت مسکن 12میلیون تومان ثبت گردیده­‌اند. شهر رودهن با میانگین قیمت 13میلیون تومان گران­‌ترین میانگین قیمت را در میان شهرهای اطراف تهران دارد.

 

خرید آپارتمان در پردیس

کلام آخر: آگاهی کافی، راه غلبه بر کلاهبرداران

هدف از پروژه مسکن مهر کاهش قیمت تمام شده زمین است تا همه اقشار جامعه بتوانند خانه بخرند. یکی از شهرهایی که واحدهای مسکن مهر در آن ساخته می­‌شود شهر پردیس است. درپی استقبال مردمی از خرید مسکن مهر پردیس، کلاهبرداران نیز وارد میدان شدند. همانطور که می­‌دانید روند خرید ملک و اقدامات اداری و قانونی آن در شهرهای مختلف می‌­تواند کمی متفاوت باشد. پس توصیه ما به شما این است که قبل از خرید ملک در شهرهایی که قبلا ملکی خریداری نکرده‌­اید، حتما پیش­ از عقد قرارداد با شرایط قانونی و اداری آن شهر آشنا شوید.

اگر خریدار دانش لازم را نداشته باشد، کلاهبرداران ممکن است از این فرصت برای فروش یک واحد به چند نفر استفاده کنند. واحدها همچنین ممکن است بدهی مالی یا معوقه قانونی داشته باشند. اما اگر نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس را دقیقا بدانید دیگر چنین مشکلی نخواهید داشت.

 

سوالات متداول

 4 فاز این شهر(فازهای 5، 8، 9 و 11) و بخش زیادی از فاز3 دارای مسکن مهر هستند.

اگر واحد مسکن مهر مربوطه آماده تحویل باشد و کدپستی را از اداره پست دریافت کرده باشد، می‌­توان قرارداد مسکن مهر را به ­صورت قراردادی با کدرهگیری منعقد کرد.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “نحوه خرید و فروش مسکن مهر پردیس | 0 تا 100 مراحل خرید”

 • علی صارمی

  لطفا از شرایط قانونی بیشتر برای ما توضیح دهید

  پاسخ دادن
 • محمد

  برای ثبت درخواست برای مسکن مهر پردیس باید چه مراحلی انجام دهیم؟

  پاسخ دادن
 • مهدی خلیلی

  برای پیگیری درخواست الکترونیک خود می توانید به سایت https://www.pardis.city/ مراجعه نمایید

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه