فاصله پردیس تا تهران چقدر است⁉️

برای زندگی در شهر جدید پردیس، فاصله پردیس تا تهران یکی از مهم ترین مسائل پیش رو است. پردیس به عنوان یکی از شهرستان ­های تهران توانسته در ردیف بهترین شهرها برای سکونت قرار بگیرد به شکلی که بسیاری از افراد برای زندگی به اینجا نقل مکان کرده و در آنجا به سکونت می­ پردازند. شهر پردیس با امکانات فوق­ العاده­ای که در بردارد توانسته نیاز بسیاری از افراد را برطرف سازد و محیطی را برای زندگی که همراه با آرامش است، برایشان به ارمغان بیاورد.

این شهر با فاز و بخش­ های مختلفش هم اکنون زبانزد خیلی از افرادیست که قصد دارند تهران را به دلیل شلوغی و آلودگی هوا ترک کرده و به جایی آرام و با آب و هوای نقل مکان کنند. فاصله پردیس تا تهران زیاد نیست و افراد می­ توانند برای سکونت به پردیس رفته و کسب و کارشان را در تهران ادامه دهند، همچنین وجود مسیر مترو تهران به پردیس سهولت این موضوع را دو چندان می‌کند.

در این مطلب در مورد موقعیت مکانی شهر پردیس و امکانات و ویژگی­ های فوق­ العاده ­ای که برای ساکنانش به همراه می­ آورد صحبت می ­کنیم.

شهر پردیس را بهتر بشناسیم!

شهر پردیس از فازهای مختلفی تشکیل شده که برخی از آنها کاربرد مسکونی و برخی کاربری صنعتی یا آموزشی دارند. فازهای مختلف پردیس ساخته شده ‌اند تا به واسطه آنها این شهرک در بخش ­های مختلف ساخت و سازش تکمیل و آماده بهره ­برداری شود. هم ­اکنون بسیاری از بخش ­های شهرک پردیس آماده سکونت و بهره ­برداری شده ­اند و بسیاری از افراد برای زندگی به آنجا نقل مکان کرده ­اند.

فازهای 1 تا 4 شهرک پردیس جزو فازهای قدیمی این شهرک هستند و جزو فازهایی با کاربری مسکونی می­ باشند. اگر فاصله پردیس تا تهران برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است و دوست دارید رفت و آمد به شهر پردیس برایتان راحت باشد، بهتر است که در یکی از همین فازها نسبت به اجاره یا خرید آپارتمان در پردیس اقدام نمایید. دسترسی این فازها به شهر تهران سریع تر است و همچنین آرامش و سکوت بیشتری در آنجا نسبت به تهران پابرجاست؛ به همین دلیل به بهترین گزینه­ ها برای سکونت و زندگی تبدیل می­ شوند.

فازهای مختلفی که در شهر پردیس ساخته و آماده بهره ­برداری شده­ اند از امکانات مختلفی برخوردارند. به عنوان مثال همان فازهای 1 تا 4 دارای امکاناتی از قبیل سینما، پارک، مراکز خرید و … است و در آنها می­ توانید منازل مسکونی ویلایی و آپارتمان­ های مختلف را مشاهده کنید.

بخش به بخش شهرک پردیس برای افرادی با وضعیت مالی مختلف مناسب است. مثلا اگر کسانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند در بخش های 1 تا 4 این شهرستان اقدام به اجاره یا خرید خانه نمایند، به راحتی می­ توانند از امکانات مختلف برخوردار شوند. کسانی که وضعیت مالی­شان به قدری نیست که در بخش های 1 تا 4 سکونت داشته باشند، می­ توانند به سراغ فازهای نوساز، مسکن مهر پردیس و ساختمان­ هایی با قیمت کمتر بروند. در واقع شهر پردیس این امکان را می­ دهد که هر فردی با هر موقعیت مالی بتواند در آنجا صاحب خانه شود.

فاصله پردیس تا تهران

خرید خانه در پردیس یا تهران؟

خیلی­ ها همان مسیر اندک و کوتاهی که قرار است از پردیس به تهران بیایند را نمی ­پذیرند و می ­خواهند که در خود شهر تهران سکونت داشته باشند. این کار یک‌سری مزایا و معایب به همراه دارد. مثلا اگر شما بخواهید در شهر تهران سکونت کنید، نیاز است تا هزینه ­های بیشتری برای اجاره یا خرید خانه بپردازید. علاوه بر این تهران شهری با آب و هوای چندان مناسب نیست و اگر این مسئله برایتان چندان اهمیت ندارد، می ­توانید در همین شهر سکونت داشته باشید.

خرید خانه در پردیس

اما خرید خانه در پردیس منجر به این می شود تا نه هزینه ­های گزافی برای خرید یا اجاره خانه بپردازید و نه درگیر آب و هوای آلوده شوید. تنها ویژگی منفی شهر پردیس فاصله ­اش تا تهران است که برای کسانی که دوست دارند خیلی زود و در کوتاه­ترین زمان به محل کارشان برسند گزینه چندان مناسبی نیست. ولی برای افرادی که این فاصله را به خاطر دیگر مزایا به جان می­خرند، شهر پردیس به عنوان بهترین شهر جدید برای زندگی شناخته می­ شود.

شهر پردیس رو به روز در حال پیشرفته ­تر شدن است و هم ­اکنون امکاناتی که در فازهای 1 تا 4 آن پیدا می ­شود مطابق با امکانات شهرهای بزرگ است و تفاوتی با آنها ندارند. فازهای جدید این شهر هم روز به روز در حال رونمایی شدن و پیشرفته ­تر شدن هستند و به زودی می­ توانیم شاهد آن باشیم که شهر پردیس هم ردیف با شهرهای دیگر ایران قرار گرفته است. اگر شما قصد خرید خانه دارید و دوری از پایتخت بنا به دلایل مختلفی که در ذهن دارید چندان برایتان اهمیت ندارد، پس به سراغ شهر پردیس بروید.

خرید آپارتمان در پردیس

 

فاصله پردیس تا تهران چقدر است؟

خب حالا که با شهرک پردیس آشنا شدیم، در مورد فاصله پردیس تا تهران حرف می­ زنیم و نکاتی را در مورد آن به شما می­ گوییم. اگر بخواهید از شهرستان پردیس به پایتخت بروید، می­ توانید از طریق سه راه این کار را انجام دهید. طبق اطلاعاتی که از وب سایت ­های نقشه و مسیریابی به دست می ­آید، مسیر اول 48 کیلومتر بوده و 56 دقیقه زمان می برد، مسیر دوم 55 کیلومتر بوده و 56 دقیقه زمان می برد و مسیر سوم 53 کیلومتر بوده و 58 دقیقه زمان می­ برد.

 

شهر پردیس در 28 کیلومتری از شرق پایتخت قرار دارد و از جمله مزیت­ هایش نزدیکی به شهر تهران به شمار می ­رود. این شهر برای کسانی که دارای اتومبیل شخصی هستند بهترین گزینه است؛ چرا که به راحتی می ­توانند با اتومبیل شخصی­ شان مسیر پردیس تا تهران را بپیمایند و به شهر تهران برسند. برای کسانی هم که دارای اتومبیل نیستند، مسیر مترو تهران به پردیس بهترین گزینه به شمار می ­آید. علاوه بر مترو، این افراد می­ توانند از تاکسی­ های اینترنتی هم استفاده کنند که گزینه خوبی برای رفتن به محل کار یا برای انجام کارهای دیگر در شهر تهران است.

اگر می­ خواهید صاحب خانه شوید، اما با این حال قیمت ­های گزاف اجاره یا خرید خانه در تهران از نظرتان کمرشکن است، می­ توانید به سراغ شهرک پردیس بیایید که علاوه بر نزدیکی به شهر تهران، امکانات فوق­ العاده ­ای دارد که از برخی از آنها در قبل صحبت کردیم.

امکانات این شهرک به شرط اینکه در فاز خوب و مناسبی سکونت داشته باشید کامل است و می ­تواند تمام نیازهای شما را به صورت روزمره برطرف سازد. علاوه بر این فاصله پردیس تا تهران چندان که گفتیم دور نیست و خیلی راحت می ­توانید با سکونت در این شهر، هر بار که خواستید به شهر تهران بروید.

فاصله فازهای مختلف پردیس تا شهر تهران

هر چند فازهای 1 تا 4 فاصله مناسبی تا تهران دارند، اما اگر قصد سکونت در دیگر فازهای شهر پردیس را دارید، بهتر است که وسیله نقلیه هم داشته باشید؛ چرا که فاصله آنها بیشتر است. فاصله پردیس تا تهران بستگی به فازهای مختلفی دارد که در آنجا بهره برداری شده اند.

مثلا برخی فازها که نزدیک به ایستگاه مترو هستند، مشکلی با فاصله ­شان با تهران ندارند؛ اما برخی فازها که ایستگاه ندارند، برای دسترسی به شهر تهران شخص باید حتما دارای اتومبیل و خودرو شخصی باشد. به همین جهت اگر خودرو شخصی ندارید، بهتر است به فکر خرید خانه در همان فازهای 1 تا 4 باشید.

هر چند شهر پردیس همواره رشد و پیشرفت می کند؛ اما هم ­اکنون که دارای امکانات چندان خاصی در بخش­ های دیگرش نیست، تنها گزینه برای ساکنان بدون وسیله نقلیه تاکسی اینترنتی است. یعنی اگر هر روز نیاز است به تهران بروید، می­ توانید با گرفتن تاکسی اینترنتی این کار را انجام دهید. فاصله پردیس تا تهران با تاکسی ­های اینترنتی چندان زیاد نیست، اما از طرفی دیگر هزینه بر است و شاید نیاز باشد که مبلغ زیادی به صورت روزانه برای کرایه این تاکسی­ ها کنار بگذارید.

در هر صورت قبل از خرید خانه در فازهای مختلف پردیس حتما از فاصله پردیس تا تهران یا بهتر است بگوییم فاصله یک فاز پردیس تا تهران اطلاع پیدا کنید تا مبادا در آینده مشکلات مربوط به رفت و آمد گریبان‌­گیر شما بشود.

فاصله پردیس تا تهران

خرید خانه در پردیس مناسب چه کسانی است؟

خرید خانه در پردیس در واقع بیشتر از همه به نفع افرادی است که فاصله پردیس تا تهران برایشان اهمیتی ندارد. یعنی برای تغییر آب و هوا به این شهر مراجعه کرده ­اند یا مثلا کارهایشان را می ­توانند بدون مراجعه به پایتخت انجام دهند. این افراد به راحتی می­ توانند با امکاناتی که شهر پردیس دارد، یک زندگی همراه با آرامش را تجربه کنند و نیازی نیست که همواره به فکر رفتن به پایتخت و طی کردن مسیری خاص تا آن باشند.

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، حتی اگر اقدام به خرید وسیله نقلیه نکردید هم اشکالی ندارد؛ چرا که به راحتی می ­توانید در هر فازی که می­خواهید اقدام به خرید خانه کرده و نیازها و مایحتاج ­تان را از طریق همان امکانات پردیس برطرف کنید. هم­ اکنون شهرک پردیس تشکیل شده از امکانات درمانی، آموزشی، اداری، تفریحی، مراکز خرید و … است و به این شکل توانسته رضایت ساکنان خود را تا حد زیادی به ارمغان آورد.

اهمیت فاصله پردیس تا تهران

حالا که این مطلب را خواندید، می ­توانید متوجه شوید که فاصله پردیس تا تهران برای چه کسانی با اهمیت بوده و برای چه کسانی بی فایده و غیر ضروری است. در واقع اگر به صورت مرتب نیاز است تا به تهران مراجعه کنید فاصله این شهر تا تهران برایتان اهمیت پیدا می­ کند و بهتر است در فازهایی خانه بگیرید که فاصله چندانی با پایتخت ندارند، اما اگر در فاصله های طولانی مختلف می­ خواهید به تهران بروید، در هر فازی خانه بخرید اشکالی ندارد و به واسطه امکاناتی مثل تاکسی اینترنتی به راحتی می توانید به تهران مراجعه کنید.

سوالات متداول

مسیر اول 48 کیلومتر بوده و 56 دقیقه زمان می برد، مسیر دوم 55 کیلومتر بوده و 56 دقیقه زمان می برد و مسیر سوم 53 کیلومتر بوده و 58 دقیقه زمان می­ برد.

برخی فازها که نزدیک به ایستگاه مترو هستند، مشکلی با فاصله ­شان با تهران ندارند؛ اما برخی فازها که ایستگاه ندارند، برای دسترسی به شهر تهران شخص باید حتما دارای اتومبیل و خودرو شخصی باشد.

به بحث وارد شوید

One thought on “فاصله پردیس تا تهران چقدر است⁉️”

  • الناز قاسمی

    برای اطلاع بیشتر از دسترسی به این شهر میتوانید به مقالات رفت و آمد به شهر پردیس و مسیر مترو تهران به پردیس مراجعه نمایید.

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه