فاکتور انتخاب خانه در پردیس | 6 فاکتور مهم خرید خانه

اگر به فکر خرید آپارتمان در پردیس باشید حتماً معیارهایی را برای انتخاب خانه در نظر می‌گیرید. فاکتور انتخاب خانه در پردیس از نظر شما چیست؟ اگر شما هم می‌خواهید این عوامل مهم را بدانید در این مقاله با ما همراه باشید.

6 فاکتور انتخاب خانه در پردیس

ممکن است فاکتور انتخاب خانه در پردیس برای افراد مختلف، متفاوت باشد اما شما باید براساس نیاز و سلیقه خود مهم‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید. به ویژه اگر بودجه شما زیاد نباشد محدودیت‌های بیشتری در انتخاب خواهید داشت. بنابراین باید مهم‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.

برخی افراد ممکن است یک خانه بزرگ‌تر را ترجیح دهند که آسانسور ندارد. درعین حال عده‌ای دیگر ممکن است آسانسور را در اولویت قرار دهند. برای مثال انتخاب خانه با متراژ بالا ولی بدون آسانسور و در طبقات بالا نمی‌تواند گزینه مناسبی برای افراد سالمند باشد. اما افراد جوان‌تر یا افرادی که مشکل تنفسی ندارند می‌توانند از آسانسور صرفه‌نظر کرده و در عوض متراژ بیشتر را مورد توجه قرار دهند.

همانطور که در مقاله  مراحل خرید ملک در پردیس نیز گفتیم در ادامه قصد داریم 6 فاکتور خرید خانه پردیس را مورد بررسی قرار دهیم.

محله مناسب، یک فاکتور انتخاب خانه در پردیس

همواره محله مناسب جزو عوامل مهم و تأثیرگذار در انتخاب خانه بوده است و طبیعتاً یکی از فاکتورهای خرید خانه نیز محسوب می‌شود. معیارهای یک محله خوب می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • از امنیت کافی برخوردار باشد.
 • کوچه یا خیابان‌های خیلی باریک نداشته باشد.
 • محله خیلی شلوغی نباشد.
 • موقعیت دسترسی مناسبی داشته باشد.
 • از ترافیک و آلودگی صوتی دور باشد.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که ممکن است محله‌ای که انتخاب می‌کنید تمام ویژگی‌های بالا را لزوماً نداشته باشد. ولی مهم‌ترین پارامتر در این بخش امنیت منطقه است که تردد شما تحت تأثیر قرار می‌دهد.

محله مناسب، فاکتور انتخاب خانه در پردیس

پارکینگ، یک فاکتور انتخاب خانه در پردیس

پارکینگ یکی دیگر از عوامل مهم در خرید خانه است. درصورتی که صاحب خودروی شخصی باشید این موضوع بسیار مهم تلقی می‌شود. زیرا وجود پارکینگ در خانه تا حد زیادی باعث آرامش خاطر شما خواهد شد و از خسارات احتمالی جلوگیری خواهد کرد. اگرچه بودن در محله مناسب که امنیت کافی دارد تا حد قابل توجهی شما را از نگرانی در می‌آورد ولی شما را از وجود پارکینگ بی‌نیاز نمی‌کند.

بنابراین پارکینگ را به عنوان فاکتور انتخاب خانه در پردیس مدنظر داشته باشید. البته روشن است که اگر وسیله نقلیه‌ای نداشته و قصد خرید آن را نیز ندارید می‌توانید فاکتور پارکینگ را از قلم بیندازید. اما این را هم درنظر بگیرید که اگر در آینده قصد فروش ملک را داشته باشید بودن پارکینگ یک مزیت مهم محسوب می‌شود و بر قیمت خانه و بهتر فروش رفتن آن تأثیر بسیار مثبتی دارد.

موقعیت دسترسی، یک فاکتور انتخاب خانه در پردیس

موقعیت دسترسی یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید خانه است. دسترسی به موارد زیر مهم تلقی می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • داروخانه
 • سوپرمارکت
 • بی‌آرتی یا مترو
 • نانوایی
 • و…

موارد بالا جزو نیازهای ضروری افراد محسوب می‌شود که مدام با آن‌ها سروکار دارند. دسترسی بهتر به این مراکز باعث می‌شود شما مجبور نباشید هربار برای رفتن به این مراکز مسیر زیادی را طی کنید یا مجبور به استفاده از وسیله نقلیه شخصی باشید.

همسایه خوب، یک فاکتور انتخاب خانه در پردیس

حتماً این موضوع را می‌دانید که انتخاب همسایه مناسب تا چه اندازه مهم است. البته که تحقیق در این زمینه کمی سخت است و ممکن است اطلاعات نادرستی دریافت کنید. اما می‌توان یک دید کلی به این موضوع پیدا کرد. شما می‌توانید با پرس‌وجو از کاسبان محل تا حدودی اطلاعات جمع‌آوری کنید. همچنین در طی رفت‌وآمد خود به آپارتمانی که درنظر دارید می‌توانید تا حدودی به فرهنگ ساکنین آن آپارتمان، میزان شلوغی و یا نحوه برخورد با آن‌ها اشراف پیدا کنید.

فاکتور انتخاب خانه در پردیس

نورگیر بودن خانه، یک فاکتور انتخاب خانه در پردیس

نورگیر بودن خانه موضوعی است که بسیاری از افراد برای‌شان مهم است و آن را مورد توجه قرار می‌دهند. به‌الطبع وجود نور در خانه نه تنها برای افراد علاقه‌مند به گیاهان مهم است بلکه باعث شادابی بیشتر شما خواهد شد. درواقع خانه‌هایی که پنجره ندارند و یا نور کافی ندارند دلگیر می‌شوند و ممکن است روحیه شما را تحت تأثیر قرار دهند.

به ویژه اگر خانه‌دار هستید و بیشتر زمان خود را در خانه می‌گذارنید یا فریلنسر هستید و در خانه کار می‌کنید این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کنید. بنابراین نورگیر بودن را نیز می‌توانید به عنوان فاکتور انتخاب خانه در پردیس درنظر داشته باشید.

نورگیر بودن خانه، یک فاکتور انتخاب خانه در پردیس

شلوغی محله و تعداد واحدها، یک فاکتور انتخاب خانه در پردیس

همان‌طور که توضیح دادیم شلوغ نبودن یکی از ویژگی‌های محله خوب محسوب می‌شود. این موضوع ممکن است در نگاه اول چندان برای شما حائز اهمیت نباشد اما درواقع شلوغی می‌تواند آرامش و تمرکز شما را به هم بزند و از همه مهم‌تر باعث ترافیک بیشتر می‌شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید زمان زیادی را در ترافیک یا هیاهو بگذارنید، این موضوع را درنظر داشته باشید.

تعداد واحدها نیز مرتبط با همین موضوع است. هرچه تعداد واحدها در یک آپارتمان کم‌تر باشد احتمال ایجاد تنش کمتر می‌شود و حل و پیگیری مسائل ساده‌تر خواهد بود. البته همیشه موارد استثنا وجود دارد و ممکن است در یک آپارتمان با واحدهای بیشتر همچنان شرایط مناسب و نظم برقرار و رسیدگی به مسائل به خوبی انجام پذیرد.

شلوغی محله

فاکتورهای دیگر انتخاب خانه در پردیس

در مطالب بالا به خوبی در مورد فاکتور انتخاب خانه در پردیس توضیح داده شد. اما موارد دیگری نیز هستند که می‌توانند در انتخاب خانه‌ی مدنظرتان به شما کمک کنند. این موارد به طور مختصر عبارتند از:

 • سن بنای خانه
 • سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه
 • جدا بودن کنتورها
 • متناسب بودن مبلغ شارژ ساختمان با امکانات ساختمان
 • عایق بودن دیوارها
 • و…

بودجه مهم‌ترین عامل در انتخاب خانه

عوامل زیادی در انتخاب خانه نقش دارند که با توجه به اولویت‌های هر فرد مورد توجه واقع می‌شود. اما بودجه شاید مهم‌ترین عامل در این‌جا محسوب می‌شود. اگر شما از بودجه کافی برخوردار باشید می‌توانید نزدیک‌ترین خانه به سطح ایده‌آل خود را انتخاب کنید. اما هرچه میزان مبلغی که در نظر دارید کم‌تر شود احتمالاً از سطح ایده‌آل خود بیشتر دور خواهید شد.

به همین خاطر است که باید با توجه به میزان بودجه خود تعدادی از مهم‌ترین معیارها را از بین موارد بالا انتخاب کنید. برای مثال می‌توانید روی انتخاب محله مناسب و داشتن پارکینگ برای پیدا کردن خانه خود تمرکز کنید. اگر بودجه کمتری دارید می‌توانید برخی موارد را فاکتور بگیرید و یا از آژانس املاکی در این زمینه مشاوره بگیرید.

اما این نکته را بدانید حتی اگر بودجه شما کم باشد انتخاب درست خانه مهم است و ممکن است بتوانید متناسب با هزینه‌ای که برای خانه می‌کنید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

بودجه مهم‌ترین عامل در انتخاب خانه

جمع‌بندی

در این مقاله به طور کامل فاکتور خرید خانه در پردیس را مورد بررسی قرار دادیم. شما می‌توانید با توجه به مبلغی که در نظر گرفته‌اید حداقل دو یا چند مورد مورد از موارد بالا را در انتخاب خود لحاظ کنید. به این نکته توجه کنید که معیارهای افراد مختلف با هم متفاوت است و ممکن است معیاری که برای فردی دیگر مناسب است برای شما اهمیت نداشته باشد و عدم وجود آن مشکلی را به وجود نیاورد. برای تصمیم‌گیری بهتر در زمینه انتخاب خانه در پردیس می توانید به مقاله‌های: مزایا و معایب زندگی در پردیس و رفت و آمد به شهر پردیس در همین وب‌سایت مراجعه نمایید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

خرید خانه در پردیس

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “فاکتور انتخاب خانه در پردیس | 6 فاکتور مهم خرید خانه”

مقایسه آگهی ها

مقایسه