پایان کار مسکن مهر پردیس+ بررسی جزئیات آن

در این مقاله قصد داریم به پایان کار مسکن مهر پردیس و بررسی فرآیند و جزئیات این کار بپردازیم. با توجه به تحویل بخش عمده پروژه ‌های مسکن مهر پردیس و تحویل اکثر مجموعه های این پروژۀ بزرگ ملی، اقدام برای آغاز صدور پایان کار پروژه ‌های ساختمانی در فاز های مسکن مهر از مراحل مهم پایانی این پروژه است.

تعداد زیاد پیمانکاران و سازندگان مسکن مهر پردیس باعث ایجاد برخی مشکلات کوچک و درشت مدیریتی شده بود که کار اخذ تاییده‌ ها و در نهایت صدور پایان کار واحد های مسکن مهر را با مسائلی مواجه نمود.

به همین دلیل در پی جلسۀ مشترک مدیر عامل، عضو هیئت مدیره، معاون مسکن و شهر سازی شرکت عمران و همچنین معاون شهر سازی شهرداری، برای بررسی و رفع مشکلات صدور پایان کار و سند تک برگی برای واحدهای مسکن مهر مقرر شد که این کار با هماهنگی لازم هر چه سریع تر آغاز گردد.

پایان کار مسکن مهر پردیس

آغاز صدور پایان کار مسکن مهر پردیس

فرماندار شهرستان پردیس در پی جلسات برگزار شده با مدیر عامل شرکت عمران و شهردار شهر پردیس به تازگی اظهار کرده که با توجه به درخواست مکتوب و جمعی مالکان واحد های مسکن مهر برای صدور پایان کار مسکن مهر پردیس دستور این کار را صادر کرده است.

با توجه به این دستور، شهرداری پردیس موظف شده است تا ابتدای تیر ماه 1401 با تکمیل مدارک و بر اساس مقررات و ضوابط مربوطه نسبت به صدور پایان کار واحدهای مسکن مهر به ترتیب اولویت و بر مبنای زمان صدور پروانۀ ساختمانی این واحدها بدین شرح اقدام کند:

صدور پایان کار واحدهای مسکن مهر زون 4 و 5 دره آرا تا ابتدای خرداد 1401، بخش جنوبی فاز 5 تا ابتدای خرداد 1401 و ناحیۀ 1 دره بهشت تا ابتدای تیر ماه 1401.

لازم به ذکر است که طبق دستور وی صدور پایان کار سایر واحدهای مسکن مهر پردیس در سایر محلات فازهای جدید به ترتیب بر اساس جمعیت انجام خواهد شد.

ارائۀ سند تک برگی برای مسکن مهر پردیس

همچنین، مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در پی جلسات مشترک در خصوص صدور پایان کار مسکن مهر پردیس اظهار کرده است که صاحبان واحدهای مسکن مهر که در فازهای مختلف شهر جدید پردیس اقدام به خرید این واحدها کرده‌اند، پس از طی مراحل قانونی صاحب سند مالکیت تک برگ و پایان کار شهرداری می شوند.

شرکت عمران پردیس مسئول اخذ پایان کار مسکن مهر پردیس

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس همچنین گفته است که با توجه به مسئولیت این شرکت در ارتباط با پروژه های مسکن مهر شهر پردیس، اخذ پایان کار تمام پروژه ‌های مسکن مهر که هزینه های آن قبلا از مالکان واحد های مسکن مهر پردیس دریافت شده است، به طور کامل به ‌عهدۀ شرکت عمران پردیس می ‌باشد.

وی در این خصوص می‌ افزاید که بعد از اخذ پایان کار توسط شرکت از شهرداری، صورت ‌مجلس تفکیکی را نیز اخذ خواهند کرد و پس از آن اخذ سند کل بلوک ‌های پروژه‌ های مسکن‌ مهر پردیس را پیگیری می کنند.

وی مدعی شد که حتی اگر در مجتمعی تنها یک نفر ملک را از آنها خریداری کرده باشد یا خریداری کند، طبق قانون می ‌توانند سند آن یک واحد را به مالک واحد منتقل کنند و هیچ ‌گونه نگرانی مالی و قانونی نیز در این خصوص وجود نخواهد داشت.

سید مهدی هدایت افزود که این کار را طبق تعهدی که در قرارداد های عرصه دارند انجام خواهند داد. او افزود در خصوص مالکانی که عرصۀ واحد خود را خریداری نکرده باشند، طرح ۹۹ ساله تداوم خواهد داشت.

شرکت عمران پردیس مسئول اخذ پایان کار مسکن مهر پردیس

اخذ پایان کار 20,000 واحد مسکن مهر تا پایان امسال

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفتگو با شبکه خبر تلویزیون نیز بیان کرد که در حال حاضر این شرکت در مرحلۀ اخذ پایان ‌کار هشت هزار واحد مسکن مهر در شهر پردیس قرار دارد و در حال تهاتر عوارض مربوط به این واحدها با مجموعۀ شهرداری هستند. 

وی در ادامۀ مصاحبه با شبکۀ خبر افزود که پس از اخذ پایان‌ کار مسکن مهر پردیس برای این پروژه ‌ها در سریع ترین زمان ممکن صورت‌ جلسه تفکیکی و اسناد کل این بخش از مجتمع ها را در دستور کار قرار خواهند داد. 

آقای هدایت با تشریح فرآیند کار اظهار کرد از آنجا که قرارداد عرصه از اسناد ملی است بنابراین حکم سند رسمی را دارد. وی افزود که با توجه بررسی انجام شده پیش ‌بینی می‌کند این شرکت امسال بتواند پایان‌کار حدود ۲۰ هزار واحد را از شهرداری اخذ کند و بخشی از اسنادی که تعهد کرده ‌اند را در بخش خرید عرصه به مردم انتقال دهند.

سوالات متداول

 

صاحبان واحدهای مسکن مهر که در فازهای مختلف شهر جدید پردیس اقدام به خرید این واحدها کرده‌اند، پس از طی مراحل قانونی صاحب سند مالکیت تک برگ و پایان کار شهرداری می شوند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه