مقایسه شهر پردیس با پرند | زندگی+ سرمایه گذاری+ قیمت مسکن

شهر­ های پردیس و پرند از جمله شهرک های تازه تأسیس در حومۀ تهران هستند که با توجه به جهش های متوالی قیمت مسکن در طی سال های اخیر تبدیل به شهر های جذاب برای سکونت شده اند؛ در این مقاله قصد داریم به مقایسه شهر پردیس با پرند از برخی جهات بپردازیم.

مقایسه شهر پردیس با پرند از نظر جذابیت

شهر های پردیس و پرند هر دو برای کسانی که به دنبال اجازه یا خرید مسکن با قیمتی کمتر نسبت به تهران هستند دارای جذابیت­ اند. جذابیت این شهر های جدید به ویژه برای کسانی که در پایتخت مشغول کار هستند اما توان تهیه یا اجارۀ مسکن در تهران را ندارند و نمی خواهند خیلی هم از تهران دور شوند بالاتر است.

البته شایان ذکر است که دلیل اصلی جذابیت این شهر ها در حال حاضر رشد شدید قیمت مسکن در کلانشهر تهران است. با مقایسه شهر پردیس با پرند متوجه می شویم که جذابیت مشابه این شهر ها برای مهاجران که غالبا از تهران هستند قیمت کمتر واحد های مسکونی در این شهر های جدید است.

مقایسه شهر پردیس با پرند از نظر کیفیت زندگی

در مورد اینکه کدامیک از شهر های پردیس و پرند از نظر سکونت از کیفیت بالاتری برخوردار هستند نمی توان نظری قطعی ارائه داد، اما به عنوان مثال با توجه به محل کار افراد متقاضی سکونت در این شهر ها در تهران ممکن است یکی از این شهر ها از نظر فاصله مکان مناسب تری برای سکونت و زندگی باشد.

اما سابقه و قدمت شهری بیشتر پرند نسبت به پردیس در مقایسه شهر پردیس با پرند ویژگی مشهودی برای شهر پرند است. در مقابل، پردیس نسبت به پرند از آب و هوای بهتری برخوردار است. از سوی دیگر، مسیر مترو تهران به پردیس در حال گسترش است که دسترسی به حمل و نقل آسان را برای مردم فراهم می آورد.

مقایسه شهر پردیس با پرند از نظر جذابیت و کیفیت زندگی

مقایسه شهر پردیس با پرند از نظر ظرفیت سرمایه گذاری

به طور کلی، سرمایه‌گذاری در پردیس و پرند در بخش مسکن و سایر بخش ها، فارغ از اشتراکات و تفاوت های آنها، از ظرفیت بالایی برخوردار است؛ زیرا این شهر ها با تنوع بسیار در بخش مسکن و سایر بخش ها آیندۀ پر رونقی را به سرمایه گذاران نوید می دهند.

مقایسه شهر پردیس با پرند از نظر ظرفیت سرمایه گذاری نشان می دهد که این دو شهر از این نظر وضعیت مشابهی دارند. شهر پردیس از نظر متقاضیان آپارتمان یکی از بهترین شهرک های حومۀ تهران است.

انگیزۀ افراد برای خرید آپارتمان در پردیس با توجه به فاصلۀ کم آن با تهران افزایش یافته است. افزایش شدید قیمت مسکن در طی سال های اخیر در تهران و به تبع آن رکود اجتناب ناپذیر آن سرمایه ها در بخش مسکن را به سوی شهر هایی مثل پردیس و پرند سوق داده است.

شهر پرند نیز مانند پردیس بنا به دلایل مذکور در فوق طی سالیان اخیر تبدیل به شهری جذاب برای سرمایه گذاری شده است. بسیاری از کسانی که از خرید آپارتمان یا خانه در تهران نا امید شده اند ممکن است بتوانند در این شهر به آرزویشان برسند.

مقایسه شهر پردیس با پرند از نظر نرخ افزایش قیمت مسکن

با مقایسه شهر پردیس با پرند با توجه به نرخ افزایش قیمت مسکن در این دو شهر متوجه می شویم که این شهرها از نظر نرخ افزایش قیمت مسکن رشد سریعی داشته اند اما در عین حال گزینه های جایگزین مناسبی برای خرید ملک در حومۀ تهران محسوب می شوند.

تورم ملکی شدید این دو شهر طی سال های اخیر سرمایه گذاران بخش مسکن را به سوی این شهر ها جذب کرده است. در حال حاضر و برخلاف گذشته، شهر های پردیس و پرند از نظر میزان رشد قیمت مسکن از تهران سبقت گرفته اند.

مقایسه شهر پردیس با پرند از نظر تورم ملکی نشان می دهد که افزایش قیمت مسکن مهر شهر پرند طی 10 سال گذشته حدود 600 درصد رشد داشته و قیمت های واحد های مسکن مهر آن به طور متوسط 6 یا 7 برابر شده است. تا حدی که قیمت مسکن مهر در این شهر از حدود هر متر مربع 500 تا 650000 هزار تومان در حدود 10 سال گذشته به حدود 3 تا 5 میلیون تومان رسیده است.

در خصوص افزایش نرخ قیمت مسکن در شهر پردیس نیز وضع به همین صورت است و حتی در برخی موارد این افزایش در مقایسه با شهر پرند بیشتر هم بوده است؛ تا جایی در برخی موارد قیمت مسکن مهر در شهر پردیس در طول 10 سال گذشته از مبلغ یک میلیون تومان به ازای هر متر مربع به 8 تا 16 میلیون تومان رسیده و بیش از هزار درصد رشد داشته است.

مقایسه شهر پردیس با پرند از نظر ظرفیت سرمایه گذاری

پردیس یا پرند؟

در این مقاله با مقایسه شهر پردیس با پرند به شباهت ها و تفاوت های کلی این دو شهر جدید از وجوه مختلف برای تصمیم گیری درست در جهت سرمایه گذاری پرداختیم.

هر دو شهر به تهران نزدیک هستند و البته تفاوت هایی در دسترسی دارند اما به طور کلی از امکانات رفاهی نسبتا مناسب و در حال گسترشی برای زندگی برخوردار هستند. از نظر سرمایه گذاری در بخش مسکن هر دو شهر با توجه به افزایش شدید قیمت مسکن در آنها ظرفیت های سرمایه گذاری جذابی دارند.

در نهایت باید ذکر شود که تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در هر یک از این شهر ها به عوامل مختلفی همچون بودجه، سلیقه و اولویت های سرمایه گذاری سرمایه گذاران بستگی دارد. سرمایه گذاران می توانند با توجه به اهداف و اولویت های خودشان برای سرمایه گذاری و مقایسه شهر پردیس با پرند از وجوهی که بیشترین اهمیت را برای آنها دارد دست به سرمایه گذاری در این شهر ها بزنند.

 

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه