مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند?+ موقعیت و نقشه هرکدام

در این مقاله قصد داریم به مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند بپردازیم. در تهران برای اکثر کسانی که قصد خرید خانه با متراژ حدود ۱۰۰متر دارند؛ اما سرمایه شان زیر ۱ میلیارد است، هنوز فرصت خوبی برای خانه دار شدن وجود دارد.

لازم به ذکر است که در حومه تهران تفاوت قیمت های بالایی وجود دارد که بین دو منطقه ی پرند و پردیس است. مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند این موضوع را اثبات می‌ کند.

طبق بررسی های انجام شده شما می توانید با مبلغ حتی زیر ۱ میلیارد تومان هم خانه بخرید. خانه ایی حدود ۸۰متر مربع؛ اما برای خرید خانه با این قیمت باید به مناطق پرند و پردیس مراجعه کنید.

سرمایه لازم برای خرید آپارتمان در پرند و پردیس

یکی از مشاوران املاک پردیس در گفتگویی به تفاوت عجیب و چشم گیر قیمت مسکن های پرند و پردیس اشاره کرد: در پردیس به راحتی می توان با قیمت ۷۵۰ الی ۹۵۰ میلیون تومان یک خانه ی  ۱۰۷متری خرید. البته بستگی به این دارد که در کدام فاز باشد.

این مشاور گفت: در مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند کمتر بودن مسافت بین تهران و پردیس سبب شده که این شهر از موقعیت و قیمت بالاتری برخوردار باشد؛ چرا که شرایط بهتری از لحاظ حمل و نقل و دسترسی به تهران را دارد و همین موضوع رفت و آمد به شهر پردیس را راحتتر کرده است.

مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند، رشد قیمت

تغییرات ۸ ساله قیمت مسکن در تهران و حومه فرصت خوبی برای خریداران ایجاد کرده است. طبق بررسی های انجام شده سرعت رشد و قیمت آپارتمان در پایتخت کشور و دو شهر جدید پرند و پردیس که این روز ها قابل توجه متقاضیان واقع است.

این تغییرات نشان می دهد که در فاصله زمانی سال ۹۱ تا ابتدای سال ۹۷ سرعت رشد قیمت ملک در تهران بیشتر از شهر های حاشیه ایی بوده؛ اما اکنون تورم قیمت ملک در حاشیه سبقت گرفته است.

موقعیت شهرهای جدید پرند و پردیس

دو شهر جدید پرند و پردیس  یکی واقع در جنوب غربی و دیگری در شمال شرقی تهران قرار دارند. طبق برنامه ریزی دهه ۷۰ قرار بود محل جذب جمعیت سرریز تهران باشند، ولی حالا به کانون خرید سرمایه ایی تبدیل شده اند.

نقشه پردیس

نقشه پرند

میانگین قیمت مسکن در شهر پردیس و پرند

با مقایسه قیمت برای خرید آپارتمان در پردیس با پرند میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان غیر مسکن مهر در شهر جدید پردیس ۳تا۶ میلیون تومان است، البته بستگی به ملک و نوع ساخت و متریال استفاده شده درآن، سن بنا، متراژ، و موقعیت و…  این قیمت متغیر است.

این در حالی است که وقتی قیمت آپارتمان های پرند و پردیس رو با دیگر واحد های مسکونی دیگر در این شهر مقایسه می کنیم حداقل قیمت حدودی ۱ میلیارد تومان برای یک بنای دو طبقه و هر طبقه با مساحت ۱۱۰ متر مربع، آغاز می شود و متناسب با ویژگی های ملک  تا رقم های بالا تری نیز ادامه پیدا می کند.

قیمت آپارتمان در شهر پرند

در شهر پرند نیز در بعضی از فاز های این شهر جدید هر متر مربع آپارتمان مسکونی و غیر مسکن مهر به طور متوسط بین حدود ۲ تا ۶ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

قیمت آپارتمان در شهر پردیس

در شهر پردیس در سال ۹۰ مسکن مهر وجود نداشت. اما پس از ساخت مسکن مهر پردیس، قیمت این واحد ها در سال ۹۷ مابین ۲میلیون و۴۰۰هزار تا ۳ملیون تومان بوده؛ در حالی که امروزه این قیمت ها به ۵ میلیون و ۵۰۰هزار تا ۸ میلیون تومان افزایش یافته است.

مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند

آیا پرند برای سکونت بهتر است یا پردیس؟

در پی گسترش شهر نشینی و تمرکز روی امکانات شهری مردم را از سراسر کشور به سوی شهر ها کشانده است. شهرهایی چون پرند و پردیس برای حل این مشکلات و سرازیر کردن جمعیت تهران به اطراف شهر تاسیس شده است.

وقتی به مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند می پردازیم متوجه افزایش بی حد و اندازه قیمت مسکن در تهران می شویم، که باعث شده مردم به این شهر های تازه تاسیس شده روی بیاورند و به فکر خرید خانه در پردیس و پرند باشند.

شهرهایی آرام و امن با ظرافت بالا برای توسعه امکانات رفاهی و تفریحی که این روز ها اکثر مردم به فکر آن هستند. البته باید افزود که درعین حال شهر پرند ظرفیت بسیار بیشتری برای توسعه دارد و آینده روشنی برای آن پیش بینی می شود. این در حالی است که شهر پردیس بخش عمده ایی از رشد خود را تقریبا پشت سر گذاشته است.

موقعیت کنونی پردیس و پرند

شهر پردیس سال ها پیش از شهر پرند تاسیس شده است. از همین رو شاید زندگی کردن در شهر پردیس به دلیل امکانات بیشتر، در حال حاضر موقعیت بهتری نسبت به شهر پرند داشته باشد.

در مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند، شهر پرند موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری است. یعنی کسانی که قصد سرمایه گذاری را دارند می توانند از این فرصت استفاده کنند؛ زیرا شهر پرند قیمت مناسب تری نسبت به شهرهای اندیشه، پردیس، و… را دارد.

قیمت مهم ترین دغدغه خریداران مسکن و سرمایه‌گذاران

در طی سال های اخیر به دلیل افزایش شدید قیمت در شهر تهران برخی از متقاضیان مسکن شهر های پرند و پردیس را برای خرید خانه انتخاب کردند. برخی از این افراد در فکر خرید مسکن برای زندگی بودند، اما در سال ۹۹ سرمایه  گذاران نیز به جمع آنها اضافه شدند.

درپی مقایسه قیمت از آنجایی که شکاف کمتری بین قیمت مسکن های شهر پردیس و تهران وجود دارد؛ با مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند، پرند گزینه بهتری برای افرادی که محدودیت بودجه را دارند، می‌باشد. زیرا شهر پردیس اکثرا مورد معامله سرمایه گذاران است.

در این مقاله سعی نمودیم تا حد امکان از مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند سخن بگوییم، تا شما بتوانید با دید باز تری به خرید مسکن یا ملک در این دو شهر بپردازید.

سوالات متداول

در مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با پرند کمتر بودن مسافت بین تهران و پردیس سبب شده که این شهر از موقعیت و قیمت بالاتری برخوردار باشد؛ چرا که شرایط بهتری از لحاظ حمل و نقل و دسترسی به تهران را دارد

از سال 90 این خانه ها در پردیس ساخته شده اند و امروزه قیمت آنها به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۸ میلیون تومان افزایش یافته است.

شهر پردیس سال ها پیش از شهر پرند تاسیس شده است. از همین رو شاید زندگی کردن در شهر پردیس به دلیل امکانات بیشتر، در حال حاضر موقعیت بهتری نسبت به شهر پرند داشته باشد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه