مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه ?+موقعیت و نقشه هرکدام

در این مقاله قصد داریم به معرفی شهرک های جدید اندیشه و پردیس و سپس به مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه بپردازیم. از سالیان دور، همواره کنترل جمعیت شهرها برای بهبود وضعیت رفاهی، جزو اصلی ترین دغدغه های زمامداران حکومت در همه کشورها بوده است.

تهران، بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ایران نیز با مشکلاتی ناشی از سرریز جمعیت در سال های اخیر دست و پنجه نرم می کند. به همین منظور، در سال 1364 و با تصویب هیئت وزیران، ایده ساخت شهرهای جدید برای کنترل جمعیت در تهران و سایر کلان شهرها ارائه شد. پس خالی از لطف نیست که به مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه بپردازیم.

شهر جدید اندیشه

برای مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه ابتدا به معرفی هر یک از شهرها می‌پردازیم، شهرک اندیشه در فاصله 20 کیلومتری از غرب تهران و در بخش مرکزی شهریار با آب و هوایی گرم و خشک واقع شده است. شهر اندیشه 6 فاز دارد. خانه های ویلایی و باغ ویلاها از جمله املاک محبوب در این شهرک هستند. در ادامه به منظور مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه، اطلاعات بیشتری درباره شهرک اندیشه بیان می شود.

فازهای یک و دو اندیشه

فاز یک اندیشه بافتی سنتی دارد و بسیاری از شهروندان آن فرهنگیان هستند. شهرک مریم، المهدی و رفاه در فاز 1 قرار گرفته اند؛ بیشتر خانه های فاز 1 در گذشته ویلایی بودند، اما با پیشرفت شهرنشینی و افزایش جمعیت، تعدادی از ویلاها به آپارتمان تغییر کاربری یافتند. فاز 2 فاصله نسبتا زیادی با بقیه فازها داشته و مراکز خرید چندانی ندارد، به نوعی می توان گفت فاز 2 آرام ترین فاز اندیشه است.

فازهای 3، 4، 5 و 6 اندیشه

فاز سوم امکانات رفاهی مناسب و فراوانی مانند دانشگاه، بیمارستان، مرکز خرید و سینما دارد؛ شهرک صدف از مهم ترین محله های فاز 3 به شمار می آید. در فاز 4 اندیشه آپارتمان های سازمانی زیادی واقع شده و یک بازار بزرگ در آن قرار گرفته است. فاز 5 تراکم جمعیت بالایی دارد و مکان های آموزشی و فرهنگی بسیاری در این فاز در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند. در فاز 6 اکثر زمین ها مالکیت خصوصی دارند و شهرداری اجازه ساخت و ساز در آن ها را نمی دهد.

شهر جدید پردیس

برای مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه، باید شناخت مناسبی نسبت به شهر جدید پردیس داشته باشید. پردیس در فاصله ای 17 کیلومتری از شمال شرقی شهر تهران قرار دارد و از فازهای مختلفی به منظور فراهم کردن فضاهای مسکونی، آموزشی، صنعتی، تجاری و اداری تشکیل شده است.

همانطور که در معرفی فاز های پردیس دیدیم، در بعضی از فازهای پردیس، مانند فازهای 9 و 8 و 11، واحدهای مسکن مهر نیز وجود دارند، که به نوعی باعث کنترل قیمت آپارتمان ها در پردیس می شوند. در فازهای 1 تا 3 می توان واحدهای مسکونی و ویلایی متنوعی یافت و قیمت این فازها به علت امکانات رفاهی و قدیمی تر بودن نسبت به سایر فازها گران تر است.

شهر پردیس به دلیل قرار گرفتن در دامنه رشته کوه های البرز، آب و هوایی کوهستانی و سرد دارد. وضعیت آلودگی هوای پردیس به مراتب از تهران بهتر است و به همین دلیل به مکانی محبوب برای ساکنین تهران تبدیل شده تا در پردیس مستقر شوند. همچنین برای وضعیت حمل و نقل به تهران، شایان ذکر است که از میدان نوبنیاد و مترو فرهنگسرا، خطوط اتوبوس و تاکسی برای رسیدن به پردیس مهیا شده است.

مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه

در مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه، باید به راهنمای خرید آپارتمان در هر کدام از شهرهای مذکور دقت شود. در ادامه نکاتی را به منظور راهنمایی برای خرید واحدهای مسکونی شرح می دهیم.

مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه

قیمت خرید آپارتمان در پردیس

قیمت خانه های فاز 1 و 2 پردیس نسبت به سایر فازها بیشتر است، زیرا جمعیت بیشتری در این فازها ساکن شده و امکانات رفاهی بسیاری وجود دارد. افرادی که قصد دارند از حمل و نقل عمومی برای دسترسی به تهران استفاده کنند، فاز 3 انتخاب بهتری است زیرا هم امکانات مناسبی برای دسترسی به تهران دارد که رفت و آمد به شهر پردیس را راحتتر می‌کند و هم قیمت آپارتمان ها، به علت وجود واحدهای مسکن مهر، نسبت به فازهای اول و دوم پایین تر است.

قیمت در فازهای 4 و 5 پردیس

در فاز چهار نیز خانه های ویلایی دو تا سه طبقه به همراه آپارتمان های چهار و پنج طبقه در دسترس هستند و قیمت کمتری در مقایسه با فازهای 1 و 2 و 3 دارند. همچنین قدمت ساخت واحدهای مسکونی فاز 4 کمتر از 15 سال بوده و نوساز هستند. در فاز 5 پردیس واحدهای مسکن مهر در حال ساخت هستند که البته هنوز به بهره برداری کامل نرسیده اند، بسیاری از واحدهای فاز پنج با قیمت های کم پیش فروش می شوند.

قیمت در فازهای 6، 7، 8، 9 و 10

فازهای ششم و هفتم کاربری مسکونی نداشته و مکانی برای فعالیت واحدهای صنعتی و آموزشی هستند، در نتیجه آپارتمان های کمی در این دو فاز وجود دارند. فاز 8 آپارتمان های با متراژ کوچکتر و قیمت های مناسب تر در اختیار خریداران قرار می دهد. در فاز 9 نیز واحدهای مسکن مهر معامله می شوند که بسیاری از آن ها پیش فروش هستند. در فاز 10 خانه های زیادی وجود ندارد و برای خرید زمین مناسب است. در فاز 11 نیز آپارتمان های مسکن مهر توسط شرکت ترکیه ای کوزو ساخته شده اند و همه ساختمان ها نقشه های یکسانی دارند و وسعت آن ها حدود 86 متر می باشد.

پارک فناوری پردیس

قیمت خرید آپارتمان در اندیشه

در ادامه تشریح عوامل موثر در مقایسه قیمت آپارتمان در پردیس با اندیشه، آپارتمان های شهر اندیشه را بررسی می کنیم. اگر قصد خرید خانه در فاز 1 اندیشه را دارید باید بدانید که این فاز زیر نظر شهرداری شهریار است. در فاز یک آپارتمان های با متراژ کمتر و قیمت پایین تر نسبت به سایر فازهای اندیشه یافت می شوند. در فاز 2 خانه های با وسعت زیاد و ویلاهای لوکس وجود دارند و در سال های اخیر رشد قیمت زیادی را تجربه کردند.

قیمت در فازهای 3 و 4

فاز 3 اندیشه آپارتمان های با قیمت مناسبی هستند و به همین دلیل جزو مناطق با تقاضای زیاد در اندیشه محسوب می شوند. همچنین امکانات رفاهی و تجاری زیادی در فاز سه موجود است و کمترین فاصله تا تهران را دارد. فاز 4 اندیشه بافتی سنتی داشته و خانه های با قیمت متعادل می توان در آن پیدا کرد.

قیمت در فازهای 5 و6

فاز 5 اندیشه واحدهای مسکونی با متراژ بالاتری داشته و قیمت نسبتا پایینی در مقایسه با بقیه مکان ها دارند. همچنین دسترسی خوبی به سایر فازها دارد. فاز شش با مساحتی بالغ بر 400 هکتار به صورت زمین های خصوصی بوده و آپارتمان های زیادی در آن وجود ندارند.

سوالات متدوال

شهرک اندیشه در فاصله 20 کیلومتری از غرب تهران و در بخش مرکزی شهریار با آب و هوایی گرم و خشک واقع شده است. شهر اندیشه 6 فاز دارد. خانه های ویلایی و باغ ویلاها از جمله املاک محبوب در این شهرک هستند.

پردیس در فاصله ای 17 کیلومتری از شمال شرقی شهر تهران قرار دارد و از فازهای مختلفی به منظور فراهم کردن فضاهای مسکونی، آموزشی، صنعتی، تجاری و اداری تشکیل شده است.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه