آپارتمان ارزان اطراف تهران?️ | بهترین شهرک حومه تهران کدام است؟

بدون شک در چند سال اخیر با رشد قیمت مسکن عده‌ای به خرید آپارتمان ارزان اطراف تهران روی آورده‌اند زیرا بخش قابل توجهی از قشر متوسط جامعه، توان خرید خانه در یکی از مناطق بیست ‌و دوگانه‌ شهر تهران را با سرمایه‌ فعلی خود از دست دادند، اما با توجه به قیمت پایین زمین و هزینه‌های ساخت ‌و ‌ساز در شهرک‌های حومه تهران هنوز نسبت به خرید آپارتمان ارزان اطراف تهران امیدهایی وجود دارد.

در این مقاله همراه ما باشید تا با مکان‌‎های مناسب جهت خرید مسکن با قیمت مناسب در اطراف تهران آشنا شوید.

معرفی مناطق مختلف برای خرید آپارتمان ارزان اطراف تهران

شهرک‌های حومه تهران به تدریج و پس از سال‌ها رشد نموده وگسترش یافتند. بهره‌مندی این شهرک‌ها از انواع امکانات لازم برای یک زندگی راحت و مناسب منجر به تمایل تعداد کثیری از افراد به سرمایه‌گذاری و خرید مسکن در چنین مناطقی شده ‌است.

از جمله این مناطق می‌توان به پردیس، بومهن، اندیشه، رودهن، کهریزک، پرند و دماوند اشاره کرد. در ادامه به بیان ویژگی‌های بارز آنها در زمینه‌ خرید آپارتمان با قیمت مناسب در مقایسه با شهر تهران می‌پردازیم.

آپارتمان ارزان اطراف تهران

پردیس

در فاصله 17 کیلومتری شمال‌ شرق تهران، یکی از جدیدترین شهرک‌های حومه تهران به نام پردیس قرار دارد. نزدیکی این شهرک به شهر تهران و در نتیجه سهولت در رفت ‌و آمد باعث تمایل بسیاری از افراد به خرید خانه و سرمایه‌گذاری در پردیس شده ‌است.

به طور کلی نزدیکی به پایتخت و رهایی از آلودگی شدید و ترافیک سنگین تهران از ویژگی‌های بارز و عوامل مؤثر در انتخاب شهرک‌ها به حساب می‌آیند. این نکته قابل ذکر است که قیمت مناسب و در عین حال کمتر زمین و خانه در مقایسه با تهران در میزان محبوبیت شهرک‌ها نیز نقش بسزایی دارد.

آپارتمان ارزان در پردیس

 

خرید اپارتمان در پردیس

بومهن

بومهن در 54 کیلومتری شمال‌شرقی تهران قرار دارد. علاوه بر این به عنوان یکی از بهترین فازهای شهرستان پردیس به شمار می‌رود. بومهن به علت بهره‌مندی از آب‌وهوایی خوش در میان شهرک‌های حومه تهران شهرت خاصی دارد.

شهرک‌های کشاورزی و طلائیه در زمره‌ شهرک‌های دارای رشد و گسترش در بومهن قرار گرفته‌اند. علی‌رغم ساخت بخش عمده‌ای از خانه‌های بومهن به شکل ویلا، امروزه با توجه به آب‌وهوای معتدل، شاهد رونق روزافزون خانه‌های آپارتمانی در این منطقه هستید.

وجود عواملی همچون آب ‌و هوای مناسب، خلوتی و همچنین قیمت مناسب زمین و هزینه‌های مربوط به ساخت‌وساز، بومهن را تبدیل به یک گزینه مناسب جهت خرید آپارتمان ارزان اطراف تهران کرده ‌است.

آپارتمان ارزان در بومهن

اندیشه

شهرک اندیشه واقع در مرکز شهرستان شهریار از دیگر گزینه‎های مناسب و منطقی به منظور خرید آپارتمان ارزان اطراف تهران است. دسترسی عالی و بی‌نظیر اندیشه به تهران، شهریار و همچنین کرج از جمله ویژگی‌های بارز این شهرک محسوب می‌شود.

قیمت به نسبت پایین‌تر و کمتر زمین، مسکن و هزینه‌ ساخت ‌و ساز در جلب توجه اشخاص متقاضی خرید آپارتمان در حومه‌ تهران از اهمیت بسیاری برخوردار است. فازهای یک و دو به عنوان بهترین فازهای شهرک اندیشه، دارای آپارتمآن‌های گران‌تری در مقایسه با سایر فازهای موجود در این منطقه می‌‌باشند.

آپارتمان ارزان در اندیشه

رودهن

طبیعت خاص و منحصر به فرد رودهن از جمله دلایل افراد متمایل به خرید آپارتمان در اطراف شهر تهران است. رودهن شهری زیبا و واقع در دره‌ای سرسبز می‌باشد، اما قیمت پائین زمین و سایر هزینه‌های مربوطه، در رونق ساختمان‌ سازی و آپارتمان ‌سازی و به دنبال آن جلب توجه اشخاص با هدف تهیه‌ آپارتمان ارزان اطراف تهران نقش مهمی را ایفا می‌کند.

با افزایش مهاجرت به این منطقه، امکانات رفاهی و شهری مورد نیاز در شهرک حاصل شد. رودهن با بیش از 300 سال قدمت به عنوان قدیمی‌ترین شهرک‌های حومه تهران شناخته می‌شود.

آپارتمان ارزان در رودهن

کهریزک

کهریزک از دیگر شهرک‌های نزدیک به تهران است. البته معروفیت شهرک کهریزک بیشتر به وجود آسایشگاه سالمندان در آن مرتبط می‌شود. متروی خط یک، امکان رفت‌ و آمد آسان از تهران به این شهرک را فراهم کرده‌ است.

کهریزک از بخش‌های شهرستان ری بوده و به واسطه‌ برخورداری از فاصله‌ای اندک با پایتخت، گزینه‌ای مناسب برای متقاضیان خرید آپارتمان ارزان اطراف تهران محسوب می‌شود. امکان تهیه خانه‌هایی با متراژ پائین با قیمت‌های به نسبت مناسب‌تر از شهر تهران در این منطقه وجود دارد.

آپارتمان ارزان در کهریزک

پرند

افزایش مهاجرت به پایتخت از شهرهای مختلف ایران و همچنین قیمت بالای مسکن به مرور زمان، نیاز به ایجاد چندین شهرک در حومه تهران را تشدید کرد. پرند یکی از شهرک‌های مورد علاقه‌ مردم در حوالی تهران به حساب می‌آید.

از دلایل تمایل افراد به خرید مسکن در این شهرک می‌توان به قیمت کم زمین و همچنین هزینه‌های پائین ساخت ‌و ساز اشاره نمود. بنابراین امروزه شهر نسبتا جدید پرند به علت بهره‌مندی از زمین‌ها و آپارتمان‌هایی با قیمت مناسب و ارزان، مورد استقبال عموم قرار گرفته ‌است.

آپارتمان ارزان در پرند

دماوند

میزان بالای آلودگی در پایتخت، تعداد زیادی از افراد ساکن در شهر تهران حتی اشخاص مرفه قادر به خرید مسکن در این شهر را خواستار سرمایه‌گذاری و تهیه‌ آپارتمان در شهرک‌های حومه تهران کرده‌ است. دماوند یکی از مناطق خوش آب ‌و هوا در نزدیکی پایتخت می‌باشد، ولی قیمت زمین در این منطقه به هیچ عنوان قابل مقایسه با قیمت‌های تهران نیست. همین مسئله عامل اصلی ایجادکننده تفاوت بین شهرک‌های حومه تهران از جمله دماوند و شهر تهران در زمینه‌ی خرید آپارتمان ارزان اطراف تهران به شمار می‌رود.

بهترین فاز شهر دماوند

گیلاوند به عنوان بهترین فازهای شهر دماوند در خصوص خرید و فروش آپارتمان با قیمت مناسب شناخته می‌شود. مسلما هزینه‌ی کمتر ساخت‌وساز در چنین مناطقی نسبت به تهران منجر به قیمت مناسب آپارتمان‌ها شده ‌است.

آپارتمان ارزان در دماوند

بهترین شهرک حومه تهران

این نکته قابل ذکر است که در میان تمام شهرک‌های ذکر شده، شهر پردیس با اقبال بیشتر و قابل توجهی مواجه می‌باشد. فاصله‌ اندک شهر پردیس با تهران و همچنین وجود امکانات مهم و مورد نیاز برای یک زندگی راحت در میزان استقبال افراد در زمینه‌ سرمایه‌گذاری و خرید آپارتمان در این شهرک بسیار مؤثر است.

پردیس، کرج دوم!

میزان پیشرفت در شهر جدید پردیس در حدی است که می‌توان از آن به عنوان کرج دوم یاد نمود. همان‌طور که ذکر شد، افزایش روزافزون قیمت مسکن در تهران، علت اصلی ایجاد شهر پردیس می‌باشد. بنابراین برخورداری آپارتمان‌های این منطقه از قیمت‌هایی مناسب‌تر نسبت به شهر تهران از انتظارات افراد به شمار می‌رود.

فازهای پردیس

شهرک پردیس شامل 9 فاز بوده که 6 فاز آن مسکونی است. انواع خانه‌های ویلایی، آپارتمان و مسکن مهر با قیمت‌ها و امکانات مختلف در این 6 فاز وجود دارد. البته با توجه به قدمت بیشتر فاز یک، دو و سه، این فازها از سطح کیفیت بالاتری برای سکونت نسبت به سایر فازها بهره می‌برند. برای آگاهی از جزئیات بیشتر فازها به مقاله‌های نقشه فازهای پردیس و معرفی فازهای پردیس مراجعه نمایید.

به طور کلی علاوه بر نزدیکی شهرک پردیس به پایتخت، وجود خصوصیات مساعدی همچون آرامش نسبی فضا و فراهم‌سازی شرایط و امکانات رفاهی مناسب، باعث افزایش توجه اشخاص به این منطقه در خصوص خرید آپارتمان ارزان اطراف تهران شده ‌است.

فاز های پردیس

افزایش قیمت عامل اصلی تمایل به سکونت در حومه تهران

همان‌طور که در طول مقاله بیان شد، افزایش قیمت مسکن منجر به عدم توانایی بسیاری از افراد در خرید منزل در تهران شده ‌است. بنابراین افراد با توجه به محدودیت بودجه و نگرانی خود بابت کاهش میزان ارزش سرمایه مورد نظرشان، اقدام به خرید مسکن در اطراف تهران می‌نمایند. قیمت پایین زمین و هزینه‌های مربوط به ساخت منازل در شهرک‌های حومه تهران، افراد را قادر به تهیه آپارتمان ارزان اطراف تهران کرده ‌است.

در صورت نیاز به کسب مشاوره در زمینه‌ خرید آپارتمان در پردیس متناسب با بودجه‌ی خود در اطراف تهران با ما در تماس باشید.  

 

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “آپارتمان ارزان اطراف تهران?️ | بهترین شهرک حومه تهران کدام است؟”

مقایسه آگهی ها

مقایسه