وام مسکن مهر پردیس و شرایط پرداخت آن در سال 1401

پروژه مسکن مهر به منظور حل مشکلات خرید خانه توسط افراد کم درآمد و متوسط در کشور به بهره‌ برداری رسید، به خصوص در شهر تهران که هزینه ‌های بالای مسکن، شلوغی و سر و صدای زیاد، ترافیک و بسیاری موارد دیگر مردم را در وضعیت نابهنجاری قرار داده است. از این رو واحدهای مسکن مهر که در شهرهای اطراف تهران مانند پردیس، پرند و هشتگرد اجرا و با استقبال زیادی از طرف مردم روبرو شد، امروزه نیز همچنان این واحدها به خرید و فروش می ‌رسند. علاوه بر آن تسهیلاتی نیز برای این واحدها در نظر گرفته شده است.

وام مسکن مهر پردیس

از انواع وام‌ های مسکن ارائه شده، وام مسکن مهر پردیس است که به عنوان تسهیلاتی برای متقاضیان شهر پردیس در نظر گرفته شده است. سود این وام حدود 4 درصد و پایین بوده و به دلیل اینکه طرح وام مسکن جهت کمک به خانوار ارائه شده از اقساط کمی نیز برخوردار است.

این نکته را هم باید در نظر داشت که افراد واجد شرایط وام، پس از دریافت آن باید دفترچه اقساط را نیز دریافت نمایند، در غیر این صورت طبق گفته معاون وزیر راه و شهرسازی متقاضیان مسکن مهر در صورت عدم اخذ دفترچه اقساط، نرخ سود آن ‌ها از 4 درصد به 18 درصد افزایش می ‌یابد. البته این بیانیه برای افرادی است که واحدهای خود را تحویل نمی ‌گیرند. این نکته را باید در نظر داشت که سود ۱۸ درصد حدوداً معادل سود وام مسکن اوراق می‌ باشد.

مبلغ وام مسکن مهر پردیس

همانطور که گفته شد طرح وام مسکن مهر پردیس به متقاضیانی ارائه می ‌شود که در این شهر خواستار خرید واحدهای مسکن مهر هستند. در ابتدا سقف تسهیلات مسکن شامل مبالغی 20، 22 و 25 بود که به متقاضیان ارائه می‌ شد. در ادامه روند ارائه وام، به دلیل نیمه تمام ماندن پروژه مسکن مهر سقف وام تا مبلغ 50 میلیون تومان افزایش یافت.

مدارک مورد نیاز برای وام مسکن مهر پردیس

  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه کارت پایان خدمت متقاضی وام مسکن مهر
  • ارائه سفته به مبلغ 80 میلیون تومان
  • اصل و کپی قرارداد ضد جعل (ارائه این قرارداد توسط کارگزاری مسکن مهر در شرکت عمران به متقاضی انجام شده که سند معتبری برای واحدهای مسکن مهر به شمار می ‌آید).
  • در صورت خرید امتیاز مسکن مهر از شخص دیگر، متقاضی باید کپی مدارک هویتی آن شخص (شناسنامه و کارت ملی) را نیز به همراه داشته باشد.

وام مسکن مهر پردیس

شرایط ضامن شدن وام مسکن مهر پردیس

همانطور که می ‌دانید برای دریافت هر نوع وامی باید ضامن معتبری را به بانک معرفی کرد. وام مسکن مهر نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما در سال ‌های اخیر با توجه به عدم توانایی متقاضیان برای ارائه ضامنی معتبر و مناسب، آن ها می ‌توانند از سفته به عنوان ضامن استفاده کنند. به گفته وزارت راه و شهرسازی متقاضیان وام مسکن مهر در شهر پردیس نیازی به معرفی ضامن معتبر ندارند و با ارائه سفته می‌ توانند از وام مسکن مهر بهره‌ مند شوند.

مبلغ اقساط وام مسکن مهر در پردیس

همانطور که گفته شد سود این وام پایین بوده و مدت زمان پرداخت قسط آن نیز طولانی است. مبلغ اقساط وام مسکن مهر در شهر پردیس کمتر از یک میلیون تومان می ‌باشد. علاوه بر تسهیلات بانکی طرح دیگری نیز برای افراد کم درآمد جامعه ارائه شد. در این طرح که با عنوان مسکن مهر 99 ساله شناخته شده است، متقاضی صاحب مسکن بوده و زمین آن طی 99 سال به متقاضی اجاره داده می ‌شود. همچنین مبلغ اقساط این طرح نیز کمتر از مسکن مهر خود مالک می ‌باشد.

خرید و فروش مسکن با ارائه وام مسکن مهر پردیس

افرادی که قصد خرید مسکن مهر در پردیس را دارند و در راستای آن متقاضی وام مسکن مهر نیز می‌ باشند، باید نسبت به آگهی‌ های خرید و فروش مسکن مهر در پردیس دقت و توجه بیشتری کنند. وام مسکن مهر باید تسویه شده و واحدهای مورد نظر از سند برخوردار باشند. همچنین این قانون برای افراد بازنشسته که مشمول دریافت وام مسکن بازنشستگی هستند نیز صدق می‌ کند.

خرید و فروش مسکن با ارائه وام مسکن مهر پردیس

وام مسکن مهر موقعیتی مناسب برای افراد کم درآمد در پردیس!

امروزه افراد زیادی از تهران به شهرهای اطراف به خصوص شهر تازه تاسیس پردیس، به دلایل مختلف برای سکونت مهاجرت می ‌کنند. طرح مسکن مهر طرحی مناسب برای افرادی است که از درآمد کم و متوسطی برخوردار هستند. در این راستا مسئولان برای کمک بیشتر به این خانواده ‌ها تسهیلاتی با عنوان وام مسکن مهر پردیس در نظر گرفتند. نرخ سود این وام پایین بوده و مبلغ پرداخت اقساط آن نیز کمتر از یک میلیون تومان در مدت زمان طولانی می‌ باشد.

سوالات متداول

سود این وام حدود 4 درصد و پایین بوده و به دلیل اینکه طرح وام مسکن جهت کمک به خانوار ارائه شده از اقساط کمی نیز برخوردار است.

در ابتدا سقف تسهیلات مسکن شامل مبالغی 20، 22 و 25 بود که به متقاضیان ارائه می‌ شد. در ادامه روند ارائه وام، به دلیل نیمه تمام ماندن پروژه مسکن مهر سقف وام تا مبلغ 50 میلیون تومان افزایش یافت.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه